stck
mesto

facebook

DALŠÍ ZÁPAS 1. LIGY TENTOKRÁT NA BRANÍKU

Hráčky FK Rakovník zajížděly v rámci dalšího kola 1.ligy mladších žákyň do hlavního města, kde změřily síly s kvalitním celkem Braníka. Síla a kvalita ABC nebyla tak velká jako např. hráček Pardubic či Plzně, ale výkonnostní rozdíl byl znát. Věkový a výškový rozdíl hrál do karet soupeři, ale tohoto handicapu jsme se nezalekli, nechali jsme na hřišti všechno a přivezli si domů dobrý výsledek.

ABC Braník – FK Rakovník 6:0 (0:0)

První poločas nabídl jasnou převahu domácích, kteří na umělé trávě drželi častěji míč na svých kopačkách a často se pokoušeli ohrozit branku Peškové. Zejména kapitánka Ruterlová, která vyčnívala nejen fotbalovostí, ale také centimetry, se pokoušela hned o několik dalekonosných střel, ale branku netrefovala. Právě tato hráčka byla největší hrozbou a to ve středu hřiště, kam se po pár minutách přesunula Virglerová, aby toto nebezpečí eliminovala, což se jí celkem dařilo.

Během prvního poločasu jsme si žádnou šanci nevytvořili, byť jsme mohli. Sráželo nás ale stále to samé – hlava dole, špatný příjem míče, nepřesné nahrávky a nabídka. Míč se holkám často motal mezi nohama, a tak jsme byli v útočné fázi nuloví. Soupeř si dokázal vypracovat šance, ale střely mířily pouze do středu branky, kde stála připravená Pešková. Díky dobré defenzivní činnosti jsme první poločas ustáli bez inkasované branky a vytvořili si tak solidní výsledek do zbývající části zápasu. Nejvíce se tak zapotila obranná dvojice Tvrzová – Vopatová, které neměly o pohyb a souboje nouzi.

Díky dobré práci defenzivní řady a výpomoci řady záložní do obranné fáze jsme drželi čisté konto. Druhý poločas nabídl podobný průběh hry s tím, že soupeř trestal. Hned po třech minutách jsme přišli o čistý štít. Bohužel po první inkasované brance následovaly další dvě slepené a museli jsme se smířit s třígólovým mankem. Mrzí mě zejména inkasovaný gól od Ruterlové, která zahrávala přímý kop z dobrých dvaceti metrů a naše brankářka Pešková nedokázala odhadnout let míče, který jí přeletěl. Na naší straně chyběla mezihra, na soupeřově nikoliv. Braník se do nás dostával a hodně šancí nevyužil. Buď střely létaly těsně vedle brankové konstrukce nebo byla trefena naše brankářka.

Holky v obraně odváděly dobrou práci, byť některé přechody soupeře mohly být eliminovány daleko dříve, ale propadali jsme v soubojích, do kterých jsme nechodili naplno, což nám přidělávalo práci v defenzivní činnosti. Po třetí inkasované brance jsme drželi se soupeřem krok a mohli jsme si vypracovat i šance, ale když máme hlavu dole, vše nám dlouho trvá, tak to zkrátka nejde a je to velká škoda, neboť dobrých situací k ohrožení soupeřovo branky bylo několik, naše řešení ale bylo, bohužel, špatné. V závěru jsme během šesti minut dostali tři góly a bylo hotovo.

Ze šesti branek si troufnu tvrdit, že jsme polovinu nemuseli dostat, ale výkon Peškové v brance byl jako by jí to nebavilo. Ke gólu jsme byli nejblíže pár minut před koncem, kdy špatnou rozehrávku brankářky Horeškové vystihla Virglerová a svou pěknou střelu nasměrovala jen o kousek vedle pravé tyče. Dále jsme měli slibné přečíslení, ale Ptákové chyběla v několika případech rychlost nebo pomalé řešení situace, kdy místo nahrávky na volnou Jelínkovou čekala na to, až jí soupeř doběhne a o míč jí připraví. Pešková si v závěru připsala alespoň jeden dobrý zákrok, kdy dobře vyřešila skrumáž před naší brankou a zakročila. Zápas tak jasně a zaslouženě ovládl domácí Braník, ale za náš výkon se stydět nemusíme, byť mohl být samozřejmě lepší a mohli jsme alespoň některou z několika slibných situací vyřešit lépe a případně se i radovat z gólu.

Sestava: Pešková – Tvrzová (C), Vopatová – Čechová, Jelínková, Virglerová – Valdhansová, Nováková. Hokejově střídali: Ptáková a Pazdernatá.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Tomáš Pešek: “Holky na hřišti nechaly všechno, o pohyb neměly rozhodně nouzi. Soupeř byl kvalitní, a tak jsme se po většinu zápasu bránili. V defenzivní činnosti dobře fungovala Vopatová, dále osobní stráž nejlepší hráčky soupeře odvedla vcelku dobře Virglerová. První poločas jsme udrželi čisté konto, což je samozřejmě pozitivní, ale směrem vpřed to nebylo ono. V tomto směru bych očekával stále více od Jelínkové, která umí s míčem, dokáže i zakončit, ale na úkor těchto dvou dovedností strádá na rychlosti jak s míčem, tak bez něj. Máme stále problém si přijmout míč a přesně ho nahrát.

Nic těžkého, ale bez těchto dvou aspektů se nepohneme z místa. Dále máme stále hlavu dole, vše nám trvá až příliš dlouho a snadno přicházíme o míč. Je to velká škoda, že si míče nevážíme a snadno o něj přicházíme.  Druhý poločas na nás soupeř vlétl a gólově svou převahu vyjádřil. Mrzí mě slabý výkon brankářky Peškové, která působila dojmem, že jí to nebaví a bylo to vidět. Dále mě mrzí, že nedokážeme řešit útočné situace, kdy jdeme dvě na jednu. Stačí zvednout hlavu a nahrát, nic těžkého, ale pro nás zatím, bohužel, zřejmě nepochopitelného.

Kdybychom tyto situace řešily dobře, můžeme se radovat z gólů. A právě na tyto situace je na polovině hřišti obrovský prostor. Stále máme na čem pracovat. Konečný výsledek 6:0 pro nás nemůže být zklamáním, ale naopak. Nejenže to byl náš doposud nejlepší výsledek na polovinu hřiště, ale holky v zápase nechaly všechno a to mě těší. Jedeme dál.”