Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


DRUHÁ POLOVINA JARA ZAHÁJENA V ROZTOKÁCH

   Roztoky – Z důvodu náročného programu dostaly holky FK Rakovník v období Velikonoc delší volno, protože za sebou mají program, který startoval již 2. ledna. Utkání v Roztokách bylo prvním srazem po Velikonocích, který zahájil druhou polovinu, podobně náročnou, sezony. Nominaci k utkání dostaly tentokrát všechny zdravé holky a k utkání jsme odjeli v počtu 15 hráček.

TJ Roztoky – FK Rakovník 17:3 (6:1)

   Utkání začalo přímo báječně. Hned po pár sekundách Čechová A. obešla protihráče a vysunula Virglerovou, kterou si v zakončení vedla jako zkušená střelkyně – 0:1. V tento moment jsme si možná všichni mysleli, že nás čeká další povedené utkání, ale opak byl pravdou. Domácí kluci se rychle rozkoukali a hned vyrovnali skóre. Ve zbytku prvního poločasu jsme dokázali se soupeřem držet poměrně krok, ale i tak jsme šestkrát inkasovali – 6:1.

   Druhý poločas byl plně v režii domácího týmu. V naší sestavě dostaly šanci především mladší holky, které sbíraly cenné zkušenosti. Soupeř se dostal do vysokého vedení a nám se podařilo pouze dvakrát korigovat skóre. Konečné skóre 17:3 je pro nás příliš kruté, protože soupeř skóroval skoro ze všech svých příležitostí.

FKR: Pešková – Vopatová, Tvrzová, Fenclová, Ptáková, Livitt – Čechová A., Virglerová, Urbanová – Lentesová, Nováková, Krobová, Pazdernatá, Čechová M., Krbcová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

   Marek Tvrz:Hrálo se na velkém hřišti, které rozměrově dle pravidel fotbalu neodpovídá kategorii starších přípravek. S tím jsme se bohužel nevyrovnali po celé utkání a soupeř dokázal využít velkých rozměrů v plné parádě. Velké hřiště znamenalo, že jsme se do soubojů dostávali příliš pozdě a soupeř měl hodně volného prostoru. Pro nás to byl dobrý fyzický trénink, protože jsme soupeře často stíhali v poslední možné chvíli, někdy i příliš pozdě. Všechny holky dostaly na hřišti stejný čas. Zároveň to byl poslední zápas, kdy dostaly nominaci všechny holky, protože jim pak chybí tempo a větší část zápasu tráví na střídačce místo na hřišti. Očekávám, že s Čistou a Lány budeme bojovat o vítězství – nastoupí převážně starší holky. Naopak mladší holky ve čtvrtek se zúčastní turnaje mladších přípravek, což je jejich věková kategorie, kde by měly odehrát vyrovnaná utkání.“

   Tomáš Pešek: „Do Roztok jsme jeli po Velikonocích a projevila se zde týdenní tréninková pauza. Byť jsme šli do vedení, tak jsme od Berounky odjížděli s pěkným přídělem. Bohužel dobré momenty převažovaly ty slabší. Holky byly málo důrazné, nedokáží v soubojích přitvrdit a to ve většině případů rozhodovalo. Dalším problémem byly opuštěné prostory, ve kterých měly holky být a nebyly. Měli jsme problém s obsazováním hráčů, ti dostávali obrovský prostor. Výsledek byl dosti rozdílný a branek jsme mohli dostat daleko více. Od těchto debaklů jsme se oprostili a doufám, že se toto nebude nejen na okresní úrovni opakovat.“

HODNOCENÍ HRÁČEK

Anna Pešková

Nemohla si stěžovat, že by si nezachytala. Střel na ní tentokrát letělo opravdu mnoho. Při některých brankách však reagovala příliš laxně, což může být například únavou v utkání, protože byla pod neustálým tlakem. Nastoupila znovu po svém nešťastném zranění. Věřím, že její forma půjde zase vzhůru.

Soňa Vopatová

Po zranění se dostává do formy a řekl bych, že předvedla velmi dobrý výkon. Byla jednoznačně naším nejlepším obráncem. Konečně se nebála vyvést míč do ofenzivy, do které se poctivě zapojovala.

Viktorie Fenclová

Nepředvedla svůj top výkon, dokonce bych řekl, že hrála pod své možnosti. Je jednou z hráček, které dělalo velké hřiště velké problémy. U hráčů byla pozdě a pak je marně stíhala.

Michaela Tvrzová

V některých situacích před naší brankou byla laxní a soupeř dostal mnoho prostoru. Věřím, že podobně jako u Viky její výkon půjde znovu nahoru.

Sofia Lara Livitt 

Nastoupila poprvé v jarní části po větší pauze. Chválím snahu hrát konstruktivně. Nastoupila dokonce i poprvé v útoku, kde si nevedla špatně. Musí se dostat do zápasového tempa a její výkon bude ještě lepší.

Jana Ptáková

Patří mezi mladší holky a řekl bych, že podobně jako některé ostatní holky v obraně měla problém s včasným podstupováním soubojům. Musí se ovšem poprat s tím, že zbytečně odkopává míč z první.

Amélie Čechová

Pokračuje v jarním rozletu, kdy si troufám říci, že udělala největší pokrok v zimě ze všech holek. Předvedla parádní akci před prvním gólem. Jen tak dál.

Dominika Virglerová

Patřila mezi tři naše nejlepší hráčky spolu se Sončou a Amálkou. V zimní pauze jsem jí často vyčítal některé nedostatky, ale myslím, že se snaží je maximálně eliminovat. Neodkopává míč z první a snaží se prosadit individuálně, což je dobře. Jedině to podporuji, i přesto že samozřejmě přichází ztráty.

Kateřina Urbanová

Měla to těžké, patřila mezi nejdrobnější aktéry na hřišti ze všech. V soubojích neměla většinou nárok, ale snažila se je podstupovat. Podle mého odhadu toho naběhla na hřišti ale hodně, obsáhla velký prostor a chválím, že se rovněž jako Amálka neustále zlepšuje.

Alexandra Nováková

Vždy hýří pohybem, ale tentokrát nebyla tak výrazná, přitom na velkém hřišti by jí to mělo sedět. Svezla se s celkově slabým výkonem týmu. Očekávám však diametrálně lepší výkon, to ovšem není jediná.

Veronika Lentesová

Uvidíme, zda bude pokračovat její zlepšení v jarní části. Výkon v Roztokách nebyl úplně tak povedený jako předchozí vystoupení, ale věřím, že to byl jeden stín z řady ostatních dobrých výkonů, i těch budoucích.

Marie Krobová

O poslední tréninky nastupuje v brance a měla by se stát brankářkou mladších holek, což jí samozřejmě zároveň trochu brzdí v hráčském rozletu, protože se nedostává o tréninky do hry. Ale v brance si vede na nováčka slušně a jsem zvědavý na čtvrteční turnaj mladších přípravek. Co se týče zápasu v Roztokách, tak mi u Marušky stále chybí rychlejší a dravější pohyb. Soubojově to špatné nebylo.

Klára Krbcová

Škoda že není podobně „drzá“ i na hřišti s míčem jako mimo hřiště k trenérům. Lepší momenty se střídají s horšími a my bychom chtěli, co nejvíce lepších. V Roztokách to bohužel byly převážně ty horší. Snad se tento týden bude dařit více.

Magdaléna Pazdernatá

Nastoupila stejně jako Sofi po dlouhé pauze, což se pochopitelně podepsalo na její hráčské formě, ale věřím, že s přibývajícími tréninky a zápasy se Majda dostane zpět na úroveň, kde byla cca před měsícem, kdy hrála dobře.

Magdaléna Čechová

Nová akvizice v týmu a její zápasový debut. Zatím zaujala průnikem s míčem, který bohužel byl na naší branku, ale pohybově je na tom dobře a má na čem stavět. Výzva pro starší ségru – pár individuálních tréninků s míčem neuškodí, naopak!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *