stck
mesto

facebook

ČISTÉ SE PROTI OMLAZENÉ SESTAVĚ POVEDLA ODVETA

Čistá – V neděli nastoupily děvčata FK Rakovník v Čisté ve značně omlazené sestavě oproti středečnímu vítěznému zápasu. V sestavě byli převážně mladší holky, protože některé více vytěžované starší hráčky dostaly volno. Museli jsme udělat nucenou změnu v nominaci, protože Amálka Čechová se v pátek podrobila operaci slepého střeva a všichni jí přejeme brzké uzdravení. Tato sezona pro ni bohužel skončila. Do nominace se naopak dostala Nikča Valdhansová, která se vrátila po nucené pauze, která byla způsobena nešťastným pádem u Rakovnického potoka.

TJ Čistá – FK Rakovník 10:5 (4:4)

Znovu se nám proti Čisté povedl nástup do utkání a ve 4‘ jsme po brankách Jelínkové a Virglerové vedli 2:0. Soupeř zásluhou povedené pasáže mezi 9‘ a 15‘ otočil skóre a dostal se do vedení 4:2. Zaslouženě. My jsme zbytečně ztráceli míče, nevyužívali volné prostory a v některých chvílích byl před naší brankou chaos jako proti Lánům. Domča Virglerová dala ale zapomenout na neproměňování šancí z pátku a dvěma góly do poločasu srovnala stav zápasu – 4:4. Dokonce jsme mohli vývoj zápasu otočit ale Valdhansová neproměnila samostatný únik.

FK Rakovník FK Rakovník

O poločasové přestávce jsme holky upozornili na všechny nedostatky v naší hře a chtěli jsme, abychom především směrem dopředu byli mnohem agresivnější a více v pohybu, dokázali si dát míč do tahu na branku, nebo se pokusit více hrát na sebe a uvolnit se kličkou. Naše plány se bohužel rozsypaly velmi rychle, protože po dvou minutách hry soupeř vedl už zase o dvě branky – 6:4. Ve 35‘ vedl dokonce o čtyři – 8:4. My mohli vsítit branku, ale chybělo nám přesnější zakončení v případě Nytrové, Jelínkové a Valdhansové. V 44‘ sice naději vykřesala Jelínkové – 8:5, ale soupeř si své vítězství pohlídal a nadělil nám nepopulární „desítku“ na cestu domů – 10:5.

FKR: Pešková – Livitt, Fenclová, Ptáková, Krobová –Virglerová, Urbanová – Nytrová, Jelínková, Čechová M., Valdhansová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Marek Tvrz: „Některé holky měly ve středu trénink, ve čtvrtek turnaj, v pátek trénink a v neděli zápas, což mohlo u některých způsobit ztrátu sil, které nám mohly chybět v osobních soubojích, protože tam si velmi dobře počínala zejména Viky Fenclová. Ostatní se do osobních soubojů nedostávali nebo je prohrávali. Paradoxně bych řekl, že jsme měli poměrně dobrou práci s míčem. Obě dvě záložnice Kačka Urbanová a Domča Virglerová se nebály hrát s míčem, ale chyběl pohyb od spoluhráček. Ofenzivní kvalita byla samozřejmě ovlivněna absencí některých hráček, ale jsme jeden tým a já chci, aby všechny holky měly podobné herní vytížení.

Nehrajeme na výsledky, ale učíme se hrát fotbal – pracovat s míčem, využít prostorů, komunikovat spolu. Zatím nám nejvíce paradoxně vázne ten nejlehčí atribut – komunikace. Holky vidím 2-3 krát v týdnu na tréninku a na zápasech, tak vím, že ačkoliv se to může někomu zdát úsměvné a může být někdo nespokojený, tak polovina holka odehrála své maximum. Musíme trénovat, trénovat, trénovat, abychom to maximum posouvali výš a výš.“

Tomáš Pešek: „V tomto zápase se projevila rozdílná kvalita dvou pětek. Do zápasu vstoupíme dobře, vedeme, ale poté polevíme a dovolíme soupeři otočit zápas v jeho prospěch. Většinu gólů, které jsme dostali, bych zařadil do kategorie zbytečných. V zápase bylo 0 % důrazu, v obraně jsme byli maximálně pasivní. Soupeř dostával zbytečně moc prostoru, kterého využíval. Smutné je, že snahu o důraz jsem viděl pouze během druhé půle u naší nejmladší a zároveň nejmenší hráčky Urbanové. Nehodnotí se mi to dobře, protože tam bylo více věcí negativních než těch pozitivních. Během tréninku na těchto věcech musíme zapracovat a do příštích zápasů se od nich oprostit. Pořád se ale jedná o to samé…“

HODNOCENÍ HRÁČEK

Anna Pešková

Řekl bych, že po delší době nepředvedla úplně optimální výkon, protože několikrát vyběhla proti soupeři s míčem, ale neudělala žádný zákrok a soupeř pohodlně skóroval okolo ní. Stále se učí a věřím, že se toto nebude již opakovat. Rozehrávka dobrá, komunikace žádná. Tým ovšem podržela řadou dobrých zákroků.

Viktorie Fenclová

Proti Lánům jsem mluvil o stabilním výkonu, dnes byl její výkon ještě lepší, protože jako jedna z mála hráček byla důrazná. Vyvarovala se zmatkům v obraně a se Sofi vytvořila lépe fungující dvojici než v pátek. V situacích 1×1 bylo velmi těžké ji překonat.

Sofie Lara Livitt

Podobně jako u Viky předvedla lepší výkon než proti Lánům. Oprostila se od zmatků v obraně a celkově fungovaly jako lépe fungující obranná dvojice. V některých situacích zbytečně chtěla hráče odstavit tělem místo toho, aby se zkusila dostat před něj. Ale jsem rád, že její výkon byl lepší než v pátek. Rovněž se snažila míč rozehrávat, někdy z toho samozřejmě byly ztráty, protože jak už jsem psal výše, tak chyběl větší pohyb od spoluhráček.

Marie Krobová

Ve čtvrtek měla premiéru v brance, tentokrát se postavila na místo obránce. Její výkon je třeba rozdělit do dvou kategorií. První je velmi dobrá práce s míčem, kdy se nebála uvolnit přes napadajícího útočníka, což hodně chválím. Následně ale přišla špatná nahrávka na ofenzivní hráčky. Na této technice je třeba zapracovat, protože technika je i pro brankáře nepostradatelným atributem. V obranné fázi byla v některých chvílích dezorientovaná, čehož dokázal soupeř nejednou využít.

Jana Ptáková

Absolutně nemohu být spokojen se zbytečnými odkopy míče z prvního dotyku. Znovu opakuji. Je mi sympatičtější si zkusit míč zpracovat a ztratit než jej odkopnout do zámezí. To je asi hlavní nedostatek. Jana je jednou z hráček, která měla program ve středu, čtvrtek, pátek a neděli a byl na ní vidět zejména v druhém poločase nedostatek sil.

Dominika Virglerová

V minulém zápase proti Lánům se střelecky trápila. Tentokrát se dokázala prosadit třikrát. S tím jsme naprosto spokojeni. V hlavě mi ale zůstal moment z druhé branky soupeře, kdy se zastavila a nechala soupeře běžet na naši branku. To se nesmí stávat. I po prohraném souboji musím makat a snažit se míč vybojovat zpět. Líbilo se mi, že se snažila držet svůj prostor ve středu hřiště, protože třeba před měsícem jsem jí vyčítal, že opouští střed hřiště a operuje v prostoru, kde mají být jiné hráčky.

Kateřina Urbanová

První poločas to nebyla žádná velká hitparáda, ale před koncem prvního poločasu se do zápasu dostala parádní „uličkou“ na Nikču Valdhansovou, která šla sama na branku. Od té doby ve své pětce vyčnívala. Podstupovala souboje, ačkoliv na hřišti byla nejdrobnější. Výkon v druhém poločase mi byl ale hodně sympatický. Především Kačky odvaha hrát s míčem navzdory fyzickému deficitu oproti soupeři. Kačku musím pochválit ještě za komunikaci ke spoluhráčkám.

Eliška Jelínková

Z Čisté odjela se skórem dvou branek na svém kontě, ale při rychlejší práci s míčem by mohlo být branek mnohem více. Nebudu se znovu a znovu opakovat. Musíme v Elišce najít motiv k neustálému zapojení rychlosti. V zápase ukázala, jak dokáže být rychlá při rychlých brejcích soupeře, kdy se poctivě vrátila do obrany. Za to zaslouží pochvalu.

Antonie Nytrová

Předvedla výkon daleko za svým maximem. Neviděl jsem její drzé průniky přes protihráče a ani před brankou soupeře nebyla tak důrazná jako jindy. U Tonči to může být velkým vytížením v posledních dnech, tak věřím, že o víkend její výkon bude o několik pater výš.

Nikola Valdhansová

Nikča si odehrála svůj standard, což znamená bojovný výkon, snaží se obejít protihráče a jako jedna z mála na hřišti spolu s Kačkou neustále komunikuje ke spoluhráčkám. Dostala se dvou velmi dobrých šancí, ale na brankovém účtu zůstala svítit 0. Pozitivní je, že její kratší absence na tréninku i v zápasech jí nepoznamenala.

Magdaléna Čechová

Nastoupila do útoku s Nikčou a podobně jako Nikča měla dvě velké příležitosti, ale zradilo jí zakončení. Majda se ale zvedá každým týdnem. Hraje s námi teprve měsíc, tak věřím, že se bude neustále zlepšovat.