Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


DALŠÍ TURNAJ MP V NOVÉM STRAŠECÍ

   Nové Strašecí – V pátek 7. června  odehrály děvčata FK Rakovník další miniturnaj v Novém Strašecí. Původně zde mělo být pět týmů, nakonec se dostavily jen tři, neboť Olešná a Slabce nedorazily. Odehráli jsme tedy dva zápasy, které se hrály 1x 30min se čtyřmi hráčkami v poli a neprůstřelnou Tončou v brance. 

FK Rakovník – SKP

   Holkám hrozně dlouho trvalo, než se rozkoukaly. Byly pomalé na balonu, nulový důraz a nedržely své prostory. Kluci z rakovnické přípravky na nic nečekali a hráli od samého začátku. Byli celkově rychlejší v pohybu, s míčem a zejména v obraně jsme byli velmi pasivní. Až v druhé části zápasu holky trochu přidaly a bylo to znát. V zápase byly náznaky věcí, které po holkách chceme. Jsem rád, že co chybělo prvnímu zápasu, to bylo ve velké míře v zápase druhém. V utkání jsme si ze začátku šance nevypracovali, ale postupem času ano. Během přípravy určitě musíme zapracovat na jejich proměňování. Se začátkem zápasu jsem spokojený nebyl, s jeho druhou polovinou už víceméně ano. 

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – Nové Strašecí 

   Druhý a zároveň poslední zápas byl opakem toho prvního. Holky si dokázaly dovolit, byly důrazné a celkově měly větší chuť hrát. Oproti prvnímu zápasu jsme si vypracovali hodně šancí, ne každou jsme ale proměnili. Někdy jsme nedali i to, co se snad nedá nedat. Utkání bylo bohaté na góly, některé byly i po velmi pěkných akcích, což mě těší. Dostali jsme o dost méně zbytečných branek než v úvodním duelu, takže jsme se dokázali vyvarovat chyb, které byly, což je také potěšující. Postupem času byla znát únava, neboť jsme oba zápasy odehráli s jednou hráčkou na střídání. Všechny holky si ale zahrály, což je důležité. Za výkon především v druhém zápase jím patří velký dík. 

Sestava FK Rakovník: Nytrová – Ptáková, Livitt, Virglerová, Valdhansová a Urbanová. 

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ HRÁČEK

Tonča Nytrová 

V brance odchytala velmi dobré dva zápasy. Pochytala neskutečné množství střel, nebála se a byla velmi obětavá. Spokojen jsem byl i s rozehrávkou, jen občas chyběla větší nabídka holek, ale to už není problém brankářky. V některých situacích jí v tom holky nechaly pěkně vykoupat, což je velká škoda, neboť za větší pomocí obrany bychom dostali ještě méně branek. Její výkon mě velmi potěšil, označil bych jí hráčkou dne. Tonča ukázala, že je velkým univerzálem. Nemá problém nastoupit jak na hřišti, tak i mezi třemi tyčemi. 

Jana Ptáková 

Jana až v druhém zápase byla důrazná a sama viděla, že to jde a umí to. Oproti prvnímu zápasu bylo o hodně těžší přes ní projít. To samé platí o dostupování hráčů, ze začátku měla svého hráče hrozně daleko, ten tak měl prostor nabrat rychlost. Jsem rád, že nenakopává slepě míče z první, jako tomu bylo ještě nedávno. Celkově ale musí zapracovat zejména na pohybu a na rychlosti. Umí přijmout balon a posunout ho, vše ale moc trvá. Někdy to vyšlo, v hodně případech jí ale hráč dostoupil a ztratili jsme míč. Do příštích zápasů bych chtěl, aby si Jana nebála ještě více dovolit. Náznaky tam byly, chce to jen pokračovat a nebát se toho. 

Sofie Livitt 

Sofi dlouho trvalo, než se rozkouká. Dle toho se také odrážel její výkon. Měla na všechno moc času a často přicházela kvůli tomu o míč. V obraně byla hrozně daleko od svého hráče. Než ho dostoupila, tak už byl za ní. Chyběl důraz, Sofi má dobrou postavu, která je její velkou výhodou, které ovšem nedokáže využít a je to velká škoda. Když měla míč na noze, dokázala dobře nahrát, celkově to ale chce více sebedůvěry, kterou postrádá. Více si dovolit, zkusit si to. To mi u Sofi bohužel chybí. A podobně jako u Jany, chce to s míčem pracovat rychleji, přijmout a dát. Na tréninku na to holky čas mají, v zápase to je ale jiná. 

Domča Virglerová 

Domča byla rozdílovým hráčem. Plnila to, co se po ní chce. Dokázala dát i hezké branky. Bylo vidět, že je věkově a fotbalově už trochu jinde než ostatní. Byl to turnaj pro mladší, ale kvůli nedostatečnému počtu musela pomoci. Ocenil bych individuální drzost a schopnost si dovolit. Přesně to je důležité. Někdy na můj vkus hrála až moc individuálně, někdy to chce řešit situaci týmově a nahrát spoluhráčce, ale pokud by plnila vše do puntíku, tak nehraje za Rakovník ale někde jinde. Občas to chce zařadit zpátečku a pomoci dozadu, někdy za sebou zapomene hráče. Když hrála na postu obránce, tlačila se někdy až moc dopředu a vzadu pak chyběla. Chybí mi zakončení slabší nohou. 

Nikča Valdhansová 

U Nikči chybí stále důraz. Náznaky tam jsou, ale jen někdy a je to hrozně málo. V tomto ohledu to chce zapracovat. Dokázala se dostat do šance a zakončit. I v zakončení jsou rezervy, někdy dokáže nedat i nemožné. Ocenil bych snahu o zapojení slabší nohy při zakončení. Na Nikče je vidět chuť, měla dobré věci, dokáže dát dobrou nahrávku, kterou dostane spoluhráčku do gólové šance. Pohybově je to také dobré, jen přidat na důrazu a také na individuální práci. Chce to více si dovolit a být v útoku celkově hladovější. 

Kačka Urbanová 

Kačka je důrazná, pere se o každý míč a ve většině případů je úspěšná. Snaha a chuť do hry jí nechybí. Někdy jsou situace, kdy zbytečně na míč čeká a pak o něj přichází. Chtěl bych, aby si ještě více dovolila. Předpoklady na to má, jen to zkoušet a ono to přijde. Ve hře má dobré myšlenky, které ale ne vždy dokáže realizovat. Chtělo by to zpřesnit a zrychlit přihrávky, celkově zrychlit i práci s míčem, což věřím, že nebude problém. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *