Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


DVĚ PROHRY HOLEK V NADSTAVBĚ DÍVČÍ LIGY

   Hradec Králové – V neděli jsme odcestovali v časných hodinách do Hradce Králové, kde děvčata FK Rakovník měla čekat trojice utkání s Bohemians, Hradcem Králové a Třebeší. Hned po příjezdu (9.10) jsme se dozvěděli nemilou zprávu, že Bohemians na turnaj nedorazí a naše první utkání se tedy odehraje až v 11.00 s Hradcem Králové. Holky tedy měly necelé dvě hodiny, aby se aklimatizovaly na tamní prostředí a předvedly maximální výkon.

Hradec Králové – FK Rakovník 5:2 (3:1)

   Před měsícem jsme silný Hradec zaskočili rychlým vedením 2:0, kdy Hradec zcela zaslouženě zápas otočil a vyhrál 7:2. Tentokrát to bylo zcela jiné utkání. Od prvních minut byla vidět velká chuť na kopačkách Virglerové, kdy každý její dotek s míčem znamenal hrozbu pro soupeře. Byla to právě ona, která nás poslala do vedení 1:0. Soupeř vyrovnal a Virglerová měla na své noze obrovskou příležitost, kdy netrefila téměř celou odkrytou branku z dorážky, ale trefila pouze brankářku. Toho Hradec využil a šel hned z protiútoku do vedení – 2:1. Před koncem poločasu se Hradec trefil ještě jedenkrát, kdy střela z úhlu překvapila Peškovou v brance – 3:1.

   Druhý poločas začal znovu akcí Virglerové a zaslouženě jsme snížili – 3:2. Hrálo se vyrovnané utkání a několikrát jsme mohli srovnat. Šance měla Valdhansová, Lentesová a Virglerová, ale brankářka Hradce předvedla velmi dobrý výkon a již nám nedovolila skórovat. Naše brankářka Pešková naopak dvakrát kapitulovala a Hradec vyhrál 5:2, ale odehráli jsme velmi dobré utkání, kde byla řada pěkných akcí.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – Třebeš 1:3 (0:2)

   Třebeši jsme chtěli oplatit porážku z minulého měsíce (0:2), kdy jsme inkasovali po dvou našich chybách v obraně a naopak nevyužili kvantum příležitostí. Prvních deset minut se hrálo více na polovině Třebeše, ale my nedokázali žádnou šanci dotlačit za vynikající brankářku Třebeše, která nakonec celé utkání sama rozhodla. V 11‘ jsme doplatili na slabší koncentraci v defenzivě, kdy jsme měli pocit, že nás soupeř nemůže ohrozit a prohrávali jsme 1:0. O minutu později nám dala branku brankářka Třebeše střelou z vlastní poloviny – 0:2.

   O poločas jsme holky nabádali k trpělivosti, že se v zakončení určitě prosadí, ale že musíme pozorně bránit. Vysvětlili jsme si, jak bránit brankářku Třebeše při rozehrávce, což se nám o druhý poločas podařilo. Hned v první minutě druhé půle se prosadila Virglerová – 1:2. Další šance se nám proměnit nepodařilo, byť Valdhansová nastřelila zadní konstrukci v brance (během zápasu situace vypadala jako břevno, ale dle fotodokumentace je zřejmé, že šlo o vyrovnávací branku) a nebyla nám uznána branka. Při závěrečné hře vabank jsme inkasovali od brankářky Třebeše, která si chytila míč, hodila do běhu, udělala kličku Peškové a zakončila do prázdné branky – 1:3.

FKR: Pešková – Tvrzová, Fenclová, Nytrová, Vopatová, Virglerová, Jelínková, Valdhansová, Lentesová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ TRENÉRA

   Marek Tvrz: „Nejde mi o výsledky, ale o předvedenou hru, za kterou musím holky pochválit. Myslím, že výkon s Hradcem byl jeden z nejlepších, co jsme kdy předvedli. Dobře jsme bránili, naše útočnice se nebály chodit přes protihráčky a dostávaly se do šancí. Tak to má být. Takže za první zápas velká pochvala. Druhý zápas nás porazila jedna hráčka – vynikající brankářka Třebeše, která předvedla nejen několik dobrých zákroků, ale sama vstřelila dvě branky, což se málokdy vidí a všechny holky na hřišti jednoznačně převyšovala.

   V utkání také poprvé od začátku našeho fungování plály emoce a jsem si vědom, že za svoji reakci vůči rozhodčímu zápasu bych byl vykázán ve vyšších soutěžích na tribunu, ale fotbal na vyšší úrovni dělám pár let a rovněž vykonávám funkci delegáta (osoby, která hodnotí výkon rozhodčích) a pravidla fotbalu znám velmi dobře, včetně pravidel fotbalu malých forem. A zkrátka pravidlo o postavení hráče 2 metry od brankáře při kopech, či autech neexistuje. Existuje pravidlo, že nejbližší bránící hráč musí být od rozehrávajícího hráče 2 metry.

   Postavení hráčů u brankáře je regulováno tím, že útočící hráč nesmí bránit brankáři ve hře, což je třeba strkání, držení, bezohledné podražení. To se ovšem neděje, protože standardně hráče před brankářem brání obránce. Rozhodčí byl sice mladý, ale zcela bez zájmu, nekoncentrovaný (často byl opravován týmy za své výroky při autech) a svoji důvěryhodnost absolutně ztratil, když dal na radu diváka o pravidle regulující postavení hráče dva metry před brankářem. Za svůj emoční výlev se omlouvám, ale vzhledem k mému působení ve vyšším fotbale a roli delegáta jsem byl v ten moment jak erupující Vesuv.“

   Tomáš Pešek: „Původně jsme měli sehrát tři zápasy, při absenci klokana jsme hráli nakonec jen dvakrát. Proti Hradci Králové hrály holky výborné utkání. Škoda jen, že neproměnily více nabídnutých šancí, byla tam šance i na výhru. Soupeř byl fotbalový a střelecky úspěšnější. Další zápas proti Třebeši nebyl také špatný, bohužel i ten jsme prohráli. Výsledek však v tomto věku není na prvním místě, a tak opět musím mluvit o dobrém výkonu holek. Oproti prvnímu duelu s Hradcem tomu něco chybělo, ale pořád v tom bylo dosti plusů a mínusů jen poskromnu. I v tomto duelu byly šance a výhra nebyla daleko. Byť holky prohrály oba zápasy, rozhodně zanechaly dobrý výkon, od kterého se můžou do dalších zápasů odrážet.“

HODNOCENÍ HRÁČEK: (MT – Marek Tvrz, TP – Tomáš Pešek)

Anna Pešková

MT: Vybrala si slabší den, který ale zkrátka někdy potká každou hráčku. Bohužel u hráčky je to nejvíce vidět. Když šanci nepromění útočník, tak se na to rychle zapomene, ale u brankářky si to všichni pamatují dlouho. Nevěšet hlavu, protože de facto celé jaro si držela výbornou výkonnost. Komunikace k týmu by ovšem měla být i při slabším výkonu, ale ta u Aničky zatím absentuje.

TP: Mrzí mě, že si naše brankářka vybrala slabší den a jediným pozitivem byla její rozehrávka, která na druhou stranu byla doposud její nejlepší. Chytat umí, jen to pro tento turnaj zkrátka zapomněla. Na hřišti není vůbec slyšet, ale to je a bude běh na dlouhou trať. Takový maraton.

Viktorie Fenclová

MT: Za prvé chci Vikču pochválit, že na turnaj odcestovala i přes zdravotní obtíže. Znovu byla silná v soubojích a působila jako neprůchodná zeď. Hrála koncentrovaně, rozehrávala míč s myšlenkou. Konečně jsem od ní viděl i střelu. Co mi ovšem schází je komunikace stejně jako u Aničky, občas se Viky snaží, ale komunikace musí být neustále. Nahraji míč a hned musím říci „sama“ či „záda“.

TP: Jedna z nejlepších hráček. Obranná činnost fungovala velmi dobře, dostupovala hráče a těžko se přes ni přecházelo. Hrála tělem, dovolila si s míčem. Při rozehrávce od branky se hned nabízela. Jen takové výkony udržet!

Michaela Tvrzová

MT: Předvedla podobně jako Viky stabilní výkon a přejít přes ni bylo obtížné, ale chybí mi rychlejší hra s míčem. Dlouhé otálení při rozehrávce vede ke ztrátě míče, rovněž při svých fyzických dispozicích by se měla více zapojovat do ofenzivy a chtít se dostat před branku soupeře. A samozřejmě mi chybí komunikace, ale předvedla výkon, který bych rád považoval za standardní, nikoliv za nadstandardní.

TP: Spolu s Viky tvořila výborné obranné duo. Dostupování hráčů bylo bezchybné, dokázala hráče odtlačit tělem a v soubojích nepropadala. Velmi podobné hodnocení jako u Viky, obě dvě navíc posílaly jedovaté auty před bránu.

Antonie Nytrová

MT: Hrála střídavě v útoku či obraně. V obraně hrála skoro poprvé a musím vytknout odkopávání míče z první pryč. Je to technicky sice hezky zvládnutý volej, ale toto bych rád viděl před brankou soupeře, kdy to bude zakončení. Na naší polovině chci vidět zpracování a rozehrávku. V obraně měla problém s bráněním hráčům, což je přirozené, protože v obraně nehraje.

TP: Špatná práce při defenzivní činnosti, kdy špatně obsazovala hráčky soupeře. Tonču je třeba ale zároveň pochválit za obrovskou bojovnost, kdy žádný míč nepovažuje za ztracený. Její bojovnost je pro všechny ukázkovým příkladem.

Soňa Vopatová

MT: Sonča hrála znovu ve středu zálohy, protože se nebojí hrát sama na sebe, projít přes protihráče. Nebála si vzít ani míč od Aničky, což je velké pozitivum, protože s tím jsme měli vždy problémy, že naše střední hráčky si sice volaly o míč, ale stály pouze na místě. Sonča si pro míč seběhla a dokázala jej udržet. Nedostala se do zakončení, ale předvedla velmi dobrý výkon. Věřím, že její sebedůvěra bude růst. Nebude se bát hrát odvážně a postupně vypilujeme ještě techniku a zakončení a bude to excelentní hráčka.

TP: Soňa hrála ve středu zálohy a chtělo se po ní, aby si dovolila, zkoušela sama zakončit nebo posílat do gólovek naše útočnice. Snažila se hrát, občas zbytečně ztrácela balon. Často si dovolila kličku, málokdy ale do strany, spíše se točila doprostřed hřiště, kde hrozí velké nebezpečí ztráty a následného útoku. Na hřišti odvedla spoustu černé práce.

Eliška Jelínková

MT: Eliška má čtyři skvělé atributy – zakončení, rychlost, techniku, důraz. Do Hradce si bohužel nepřivezla ani jeden z atributů. Věřím, že detailněji jsme si výkon rozebrali společně na pondělním tréninku a těší mě, že si to Eliška sama uvědomuje. Věřím, že dojde v sobotu ke zlepšení. Vzhledem k tomu, že Eliška v prvním zápase nepředvedla svůj optimální výkon, tak jsme ji dali do obrany, kde sice poměrně dobře bránila, rovněž se snažila adresně rozehrávat, ale při jejím útočném potenciálu mi to přijde jako zbytečné oslabení celého týmu – mít takto skvělou střelkyni „ukrytou“ v obraně.

TP: Forma a nasazení z minulých zápasů je pryč, po delší nemoci se do toho Eliška stále nemůže dostat. Chvilku jsme jí zkoušeli dát do obrany, tam ale její místo není. V útoku se nenabízela, na nahrávky čekala a často se k ní balon ani nedostal. Když už se k ní kulatý nesmysl dostal, zpracování nebylo moc dobré, míč měla od sebe daleko a byl ji odebrán soupeřem. Obrovské mínus je nulová rychlost, na které Eliška musí zapracovat. Nedostala se snad do žádné šance.

Dominika Virglerová

MT: Za mě předvedla skvělý výkon a zejména proti Hradci hrála opravdu úžasně, kdy si každý míč vzala pro sebe, prošla přes protihráčku a šla přímočaře na branku. V minulosti jsem jí vytýkal, že si nedovolí hrát 1×1, odkopává míč z prvního dotyku pryč, hraje až mezi obránci, kde není její operační prostor, ale to jsem v Hradci neviděl.

TP: Domča odehrála dobré dva zápasy, dostávala se do zakončení, bojovala a hodně toho naběhala. Uměla si dovolit, aktivně napadala. Občas to chce použít při zakončení i slabší nohu. Při autech před branku chyběla větší dravost a hlad po míči. Někdy se až moc stahuje a bere balony spoluhráčkám, které jsou k míči čelem.

Nikola Valdhansová

MT: Hlubší hodnocení proběhlo na pondělním tréninku, kdy mi Nikča sama řekla své nedostatky dle jejího pohledu. U Nikčy mi scházela hlavně odvaha si dovolit v rychlosti 1×1, protože při jejím nízkém těžiště je pro každého obránce nebezpečná. Zvlášť když vím z tréninků, že umí projít 1×1. Nikča je jediná na hřišti, která komunikuje. Už v pátek na Olešné předvedla, že umí dát krásnou průnikovou přihrávku z hloubi pole a v Hradci to předvedla znovu, tak snad podobných příher bude každý zápas více.

TP: Stále málo důrazná v osobních soubojích. Zkoušela si dovolit, málokdy jí ale klička vyšla. Blýskla se krásnou nahrávkou mezi obránce. Chtěla hrát, nabízela se. Chce míč a umí si o něj říct – jako jedna z mála!

Veronika Lentesová

MT: Verča není tak technicky vybavena jako třeba Eliška s Domčou, ale má jiné přednosti. Poslední týdny dobře pracuje o tréninky a i o zápasy se zlepšila, tak za odměnu dostala nominace do Hradce. Hodnocení výkonu proběhlo na tréninku, kdy jsem Verče hlavně zdůraznil, že chybějící techniku lze nahradit jednoduchou hrou, kdy si například míč píchne okolo protihráčky a díky své rychlosti a důrazu se dostane před ní. Zakončení má dobré, ale v Hradci měla dvě šance a neproměnila.

TP: Chtěla hrát, nechybělo nasazení. Byla aktivní, v osobních soubojích důrazná tak, jak se od ní očekává. Musíme ale ještě zapracovat na práci s míčem a na samotném příjmu míče a následné nahrávce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *