stck
mesto

facebook

EFEKTIVITA ROZHODLA O VÝHŘE SLOVANU LIBEREC

Liberec – Druhý zářijový víkend přinesl i druhé kolo 1. ligy mladších žákyň, které holky FK Rakovník zavezlo až pod Ještěd na umělou trávu, kde nás přivítal Slovan Liberec. Toto utkání bylo soubojem dvou týmů, které v prvním kole utrpěly debakl – naše holky 0:30 s Pardubicemi a Liberec dokonce 0:37 se Spartou Praha.

Slovan Liberec – FK Rakovník 4:2 (0:0)

Začátek utkání byl dlouho rozkoukávající z obou stran a na první šanci se čekalo do 15‘, kdy své výborné individuální schopnosti předvedla domácí levonohá hráčka, ale její střelu výborně zneškodnila Pešková. Postupem času jsme se dostali do hry i my, ale pokusy Jelínkové či Novákové byly vždy na poslední chvíli zablokovány. Poločas tedy zcela zaslouženě skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas byl ze strany obou týmů mnohem lepší. Místy se hrálo nahoru – dolů. Děvčata obou týmů vycítila šanci na výhru a nasazení tomu odpovídalo. Jako první skóre otevřela domácí hráčka krásnou střelou z větší vzdálenosti – 1:0. Naše odpověď ale přišla bleskově. Jelínková natřikrát dotlačila míč až do branky – 1:1. V 42‘ domácí obrana zaspala při rohovém kopu a Jelínková prostřelila vše, co jí stálo v cestě – 1:2! Domácí obranu velmi zlobila rychlonohá Nováková, ale její útočné akce byly často na poslední chvíli zblokovány na roh. V 50‘ se opakovala situace z 38‘, kdy domácí hráčka napřáhla z 20 metrů a znovu krásně do horního rohu branky překonala Peškovou – 2:2. Naše hráčky mohly jít znovu do vedení, ale Jelínková ve velmi dobré příležitosti zamířila zbrkle vedle. Deset minut před koncem nás znovu pozlobila jasně nejlepší hráčka zápasu a i potřetí parádně zakončila do horního rohu branky Peškové – 3:2. Bohužel definitivní zlom zápasu přišel v 65‘, kdy Pešková chybovala v rozehrávce a domácí tým chybu potrestal – 4:2.

FKR: Pešková – Tvrzová, Fenclová – Virglerová (K), Urbanová, Nováková – Lentesová, Jelínková. Střídala: Valdhansová. Trenér: Marek Tvrz.

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ TRENÉRA

Marek Tvrz: „Dnes se mi utkání hodnotí velmi těžce, protože holky odehrály velmi dobré utkání. Výborně nám fungovala zejména obranná dvojice Tvrzová – Fenclová. Troufám si tvrdit, že utkání rozhodla jedna hráčka, která nám dnes v podobě Sonči Vopatové chyběla. Zatímco domácí tuto výraznou individualitu ve svých řadách měli, která navíc vstřelila tři krásné góly. My bohužel své šance nedotáhly do zdárného konce. Utkání jsme odehrály pouze s jednou hráčkou na střídání. Tvrzová, Virglerová a Nováková odehrály utkání bez střídání. Vikča Fenclová si odpočinula pouze jednou na 5 minut. Holky dřely, makaly a myslím, že byly při hře s míčem jistější. Stále se seznamujeme s hrou na polovinu hřiště se sedmi hráčkami v poli, zatímco Liberec sbíral zkušenosti i v loňské sezoně. Mrzí mě, že to holky nedotáhly do vítězného konce, protože si to dnes zasloužily. Nyní je čekají extrémně náročné zápasy se Slavií a Spartou. Zde je zcela férové si přiznat, že nás čekají podobné zápasy jako ten před týdnem s Pardubicemi.“