stck
mesto

facebook

HOLKY PO NÁROČNÉ ZIMĚ SKLÍZÍ OVOCE

Rakovník – K prvnímu zápasu nadstavbové části holky FK Rakovník nastoupily v domácím prostředí proti Jesenici. Původní záměr trenérů byl vzít pouze starší holky a kádr doplnit mladšími, ale po některých omluvenkách šly nakonec hrát všechny holky, které mohly. Do utkání jsme tak nastoupili se smíšeným kádrem starších a mladších holek.

FK Rakovník – FC Jesenice 9:11 (3:4)

Na první branku se nečekalo příliš dlouho a již ve 3‘ se prosadil hostující Štulík – 0:1. V 8‘ se po signálu z rohového kopu prosadila brankářka Pešková – 1:1. Dvě minuty po naší brance se prosadil hostující střelec Íbl – 1:2. Obrovskou šanci následně měla Jelínková, ale ve vyložené šanci zakončila slabě do brankáře. Ve 13‘ se již Jelínková prosadila a znovu vyrovnala – 2:2. Hostující Íbl znovu poslal Jesenici do vedení, aby se o minutu později prosadil ještě jednou – 2:4. Poločasová přestávka pro nás byla sice jen příjemnější, protože svoji druhou branku v zápase vsítila Jelínková – 3:4. První poločas přinesl ze strany holek velmi pěknou podívanou, kdo by si ovšem pomyslel, že druhý poločas bude ještě lepší…

FK Rakovník FK Rakovník

Přitom druhý poločas pro nás nezačal vůbec dobře. Hned v druhé minutě se prosadil Íbl a ve třetí minutě druhého poločasu Balý a hosté vedli o tři branky – 3:6. Poté ovšem začala parádní desetiminutovka, kdy jsme soupeře zatlačili před jeho branku a vstřelili pět branek! To byla skutečně podíváná. Postupně se prosadily Čechová, Valdhansová, Jelínková a dvakrát Nováková – 8:6. Soupeř se však rychle oklepal a zásluhou svého nejlepšího hráče Íbla nejen že snížil, ale také vyrovnal – 8:8. Do konce zápasu zbývalo osm minut. Bohužel přišel slabší moment v naší defenzivě a soupeř se zásluhou Šiky dostal do vedení – 8:9.

Pět minut před koncem svoji čtvrtou branku v zápase vstřelila Jelínková a bylo vyrovnáno – 9:9. Dvě minuty před koncem bylo skvělé utkání výsledkově vyrovnané a jistě by mu takový výsledek slušel, ale kluci z Jesenice si v závěru přece jen vítězství nenechali utéct, když po brankách Webera a Šiky určili konečný výsledek prvního kola nadstavbové části – 9:11.

Zajímavostí utkání je, že po zápase při tradičních penaltách brankářka Pešková zlikvidovala všechny pokusy soupeře a naše holky naopak při penaltách byly poměrně úspěšné.

FKR: Pešková – Vopatová, Fenclová, Tvrzová, Ptáková – Urbanová (K), Čechová – Jelínková, Nováková, Lentesová, Krbcová, Valdhansová.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Marek Tvrz: „Když jsem před 14 dny po turnaje v hale říkal, že budeme konkurence schopným týmem, tak jsem se trochu bál, aby výkon v hale nebyla pouze jedna vlaštovka, ale holky vidíme s Tomášem na tréninku a víme, kde jsou jejich hranice. Naše slova o herním posunu holek v zimě se znovu potvrdila a jsme moc rádi. S Jesenicí jsme sehráli vyrovnanou partii, holky v utkání předvedly řadu pěkných akcí a konečně byly nebezpečné i v zakončení. Mám z výkonu holek obrovskou radost. Před rokem nás tento tým z Jesenice porazil o 15 branek a nyní po roce hrajeme vyrovnaně, tak snad holky i všichni rodiče vidí, že vše co děláme při tréninkách, tak má nějaký důvod a postupně za to holky budou sklízet ovoce v podobě nejen dobré hry, ale i výhry.“

HODNOCENÍ HRÁČEK (pouze slovní hodnocení):

Anna Pešková

Odchytala velmi dobré utkání, ačkoliv si hned při prvním zákroku poranila prst. U Aničky vidíme obrovský posun v rozehrávce, kdy pochopitelně to ještě někdy není stoprocentní, ale snaží se míč konstruktivně rozehrát, nikoliv jen zbavit zodpovědnosti. Při závarech soupeře před naší brankou mi ovšem chybí ukázat, kdo je „králem“ našeho vápna v podobě hladového skoku po míči, když je v blízkosti.

Soňa Vopatová

Vrátila se po dlouhém zranění a věříme, že bude fit. V utkání si odehrála svůj standard z podzimní části, kdy patřila mezi naše nejlepší hráčky. S návratem do tréninku zapracujeme na rozehrávce míče a odvaze nebát se hrát sama dopředu a bude to ještě lepší.

Viktorie Fenclová

Odehrála výborné utkání. Její dlouhé auty byly pro soupeře extrémně nebezpečné. V defenzivní činnosti byla téměř neoblomná. Rovněž cením konstruktivní rozehrávání míče.

Michaela Tvrzová

Budu se opakovat, ale chybí mi rychlejší hra s míčem. Někdy zbytečné otálení při rozehrávce a soupeř Míšu hned atakuje. Oceňuji důraz v soubojích, ale postrádám větší „drive“ před naší brankou při šancích soupeře. Někdy zbytečně čekáme, zda míč neuhraje někdo za nás.

Jana Ptáková

Hodnocení bude totožné jako u Míši. Rovněž někdy postrádám větší „drive“ před naší brankou. V utkání bylo mnoho situací, kdy Jana i Míša spoléhaly vzájemně na sebe a míč měl nakonec soupeř.

Amélie Čechová

Amálka předvedla vynikající výkon. Nastoupila ve formaci starších holek v roli záložnice a konstruktivně rozehrávala míč na naše útočnice – Sašu s Eliškou. Amálka si i přes svoji drobnou postavu vede velmi dobře v osobních soubojích, kdy se díky své rychlosti dokáže dostat před soupeře a zmocnit se míče.

Kateřina Urbanová

Rovněž velmi dobrý výkon. Kačka byla záložnice v naší druhé formaci a snažila se rovněž hrát konstruktivně míč do stran na naše útočnice. Dostala se i do dobrých příležitostí. Má téměř 100 % tréninkovou docházku, tak snad bude u Kačky rychlý vzestup pokračovat i dále.

Eliška Jelínková

Po první šanci, kdy šla sama na branku, jsem byl hodně nevrlý, protože Eliška o trénink z 10 střel vstřelí 7 branek. Nyní ovšem zakončila velmi laxně. Po pokárání už to byl fantastický výkon v zakončení. Celkem 4 branky a v utkání velká snaha i o individuální prosazení. Rovněž jsem v utkání u Elišky nepostrádal rychlost a pracovala i do defenzivy po ztrátě míče, takže pokud zapomeneme na úvodní šanci, tak parádní výkon.

Alexandra Nováková

Saša má velký tah na branku, což v utkání ukázala, ale také několikrát do střelecké pozice dostala Elišku. Takže výkon Saši byl rovněž velmi dobrý, navíc vstřelila dvě branky. Celkově bych řekl, že naše první pětka hrála skutečně výborně – jak individuálně, tak velmi dobře pracovala s prostorem na hřišti.

Nikola Valdhansová

Hrála v druhé pětce, která byla složena (kromě Míši) z mladších holek, které hráli rovněž velmi dobře, ale pochopitelně to měly mladší holky těžší než starší. Především z důvodu menší síly v osobních soubojích. Nikča pracovala velmi dobře po celý zápas. Umí si zpracovat míč zády k brance a snaží se s ním následně hrát dopředu. Jako jedna z mála na hřišti mluví, což obrovsky chválím a svůj dobrý výkon podtrhla brankou.

Veronika Lentesová

Po předchozí domluvě odehrála první poločas a nutno říci, že odehrála asi svůj dosavadní nejlepší zápas, co holky hrají. Výrazně zlepšila práci s míčem, Verča je velmi rychlá, což když dokážeme spojit při práci s míčem, tak Verča bude velmi nebezpečná, zejména až budeme hrát na větší hřiště.

Klára Krbcová

Po předchozí domluvě odehrála druhý poločas, ale nutno podotknout, že Klára umí zahrát rozhodně lépe. V 10 hodin ráno jsem ji potkal na stadionu plnou elánu, ale o zápas mi přišlo, že si elán vybrala před zápasem.