stck
mesto

facebook

HOLKY STATEČNĚ BOJOVALY S CHRÁŠŤANY A VE HŘEDLÍCH

Rakovník/Hředle – Jarní část se pomalu chýlí ke svému konci a v druhé polovině dubna se holky FK Rakovník střetly s Chrášťany na domácí půdě a následně je čekal horká hředelská půda. Zejména v domácím zápase s Chrášťany, které ve skupině o umístění bojují o vítězství holky předvedly výborný výkon a hosty velmi trápily. Ve Hředlích výkonech dle trenérů úplně optimální nebyl.

FK Rakovník – Slavoj Chrášťany 4:7 (2:4)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a v 5′ Tvrzová proměnila pokutový kop a vedli jsme 1:0. Hosté sice vyrovnali, ale aktivní Virglerová v 10′ poslala znovu náš tým do vedení. Před poločasovou přestávkou přišlo hluché místo a hosté otočili zápas ve svůj prospěch 2:4.

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas se hrál velmi dobrý fotbal a my zcela zaslouženě vyrovnali. Nejprve se parádně hlavou prosadila Virglerová ve 35′ a o minutu později byla před brankou důrazná Jelínková – 4:4. Poslední desetiminutovka patřila hostům, kteří znovu zápas otočili ve svůj prospěch a odvezli si těžce vybojované vítězství 4:7.

FKR: Pešková – Tvrzová, Vopatová, Nováková, Urbanová, Krobová, Virglerová, Jelínková, Lentesová, Pazdernatá. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Marek Tvrz: “Nastoupili jsme pro holky v překvapivém rozestavení 1-3-1, ale tuhle variantu jsem měl v hlavě už dlouho a měla by holkám usnadnit následný přechod na hru na polovinu hřiště, kde se hraje nejlépe v rozestavení 2-3-2. V kabině jsme tentokrát mluvili déle, protože jsem holkám vysvětloval, jak se mají chovat při různých situacích. Smyslel rozestavení 1-3-1 je velké zapojení hráčů do ofenzivy a i do defenzivy.

Za mě se s tím holky popasovaly skvěle. Zejména první pětka starších holek hrála skvěle a soupeře přehrávala. Druhá pětka z mladších si šance vytvořila, bohužel bez brankového efektu. Ale všechny holky zaslouží velké poděkování, protože dnešní zápas zvládly velmi dobře.”

Tomáš Pešek: “Poprvé jsme zkoušeli nový herní systém 1-3-1. Ten má svá specifika, ale holky se s ním popasovaly velmi dobře. Máme na čem stavět. Byla vidět chuť ke hře, nasazení. Bohužel mi tam stále chybí u některých důraz a dostupování hráčů. Dobrý výkon ale na hřišti nechala všechna děvčata. Holky si dokázaly dovolovat 1 na 1, ať v útočné fázi, obranné nebo v mezihře. Byl bych velmi rád a přál bych si, aby se takto prezentovaly i nadále. Do zápasu zasáhly společně starší s mladšími a rozdíl byť byl znát, tak do šancí se dostávali obě lajny a nikdo na hřišto nic nevypustil. Většina inkasovaných branek padlo opět po zbytečných individuálních chybách, ale učíme se to a bez chyb góly nepadají. Do šancí jsme se oproti utkání v Jesenici dostávali, ale překonat výborného brankáře Chrášťan se vždy nepovedlo. Celkově jsem s výkonem holek spokojen. Nezbývá nic jiného než pokračovat ve výchově budoucích nadějí pro ženský tým pražské Slavie. Spolu jsme silnější!”

FK Hředle – FK Rakovník 5:2 (3:1)

Hředle jsme v prvním zápase nadstavby porazily a domácí nám rozhodně chtěly porážku vrátit, což se jim nakonec povedlo. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a byli všude druzí, čehož domácí třikrát rychle využili a v 8′ vedli 3:0. Pomalu jsme se dostávali do hry, ale do hry jsme se dostali. Bohužel Nytrové, Jelínkové a Virglerové chybělo přesnější zakončení ve finální fázi. Po pěkné akci se prosadila v posledních vteřinách první půle Virglerová – 3:1.

O poločasovou pauzu se třenéři snažili nabudit rozespalé holky, ale moc se to nepovedlo. Ve 30′ se domácí dostali znovu do vedení o tři branky – 4:1. Znovu přišla stará známá bolest – neproměňování šancí, čehož domácí využili a vedli do konce již 5:1. Závěrečné slovo v zápase měla Nytrová – 5:2.

FKR: Pešková – Tvrzová, Nytrová, Vopatová, Valdhansová, Urbanová, Jelínková, Virglerová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

FK Rakovník

HODNOCENÍ TRENÉRA

Marek Tvrz:Ve Hředlích jsme nemohli být spokojeni s výkonem, protože holky nepředvedly ani 50 % výkonu, který předvedly proti Chrášťanům. U Urbanové, Nytrové a Valdhansové bych to pochopil, protože v pátek hrály několik zápasu na turnaji mladších přípravek. U ostatních nemám pochopení. Ale zkrátka takový je dívčí fotbal, kde holky mnohem častěji mají kolísavé výkony. Pro nás je podstatné, že i v minulosti to vždy bylo jednou a druhý zápas již byl jiný. Hrajeme fyzicky náročnější fotbal a od holek vyžadujeme víc a víc, což je ale v pořádku a bude to tak i nadále. Domácí tým hrál pouze dlouhé nakopávané míče, zatímco my měli v utkání pěkné pasáže, kdy míč lítal po zemi, ale bohužel chyběl klid v zakončení. V utkání jsme byli fotbalovějším týmem, což je pro mě ale pozitivum.”

Jednotlivé hodnocení holek u těchto dvou zápasů nebude, protože články píšu se zpožděním. Děkuji za pochopení.