stck
mesto

facebook

HOLKY ZASLOUŽENĚ PŘEHRÁLY SLABECKÉ KLUKY

Rakovník – Poslední zářijový den holky FK Rakovník po delší době svedl k bojům v okresní soutěži starších přípravek. Do zápasu nastoupila všechna děvčata, která byla trenérovi k dispozici.

FK Rakovník – TJ Slabce 7:4 (1:2)

Od prvních minut byla na holkách vidět obrovská chuť a ta se projevila také v herním projevu. Holky měly několik velmi dobrých šancí, řadu zakončení, ale skóre zůstalo bez branek. To se změnilo až ve 14‘, kdy se střelou ze střední vzdálenosti prosadila Jelínková – 1:0. Vedení vydrželo pouze tři minuty – 1:1. Do hry se postupně dostávali také hosté, ale Pešková v brance předváděla velmi jistý výkon. Směrem do ofenzivy ale stále prim určoval domácí výběr holek. Přesto se do poločasu prosadili jen hosté – 1:2.

FK Rakovník FK Rakovník

Následovala krátká poločasová přestávka a byla to znova Jelínková, která se prosadila velmi pěknou střelou z větší vzdálenosti – 2:2. Ve 33‘ Pešková skvěle kopla přímý kop z útočné poloviny hřiště a holky se znovu dostaly do vedení – 3:2. Ještě veseleji bylo o minutu, kdy míč skvěle zatáhla po pravé straně Valdhansová a ukázkově jej předložila až „do kuchyně“ Novákové, která se lehce prosadila – 4:2. Hosté zabrali a ihned snížili – 4:3. V 39‘ padla další branka a bohužel do sítě holek – 4:4. Žádné opaření z inkasované branky na nich nebylo vidět, naopak pohotově vedení holkám vrátila Nytrová – 5:4. Když už zápas směřoval do svého konce, tak se v poslední minutě konečně v utkání prosadila také velmi dobře hrající Virglerová a to hned dvakrát! – 7:4.

FKR: Pešková – Tvrzová, Vopatová, Jelínková, Nytrová, Virglerová, Ptáková, Čechová, Urbanová, Nováková, Valdhansová, Pazdernatá. Trenér: Marek Tvrz.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Marek Tvrz: „Z tohoto utkání musela mít děvčata radost, protože soupeře přehrávala – fyzicky i technicky. Před zápasem jsem každé z holek řekl, co od ní čekám. Jsem rád, že to holky splnily. Byť branky dávala především parta starších holek, tak mladší holky neuvěřitelnou bojovností dokázaly hrát také vyrovnaný zápas. Vyzdvihl bych tři jména – skvěle zachytala brankářka Pešková, věřím, že tato forma ji vydrží i nadále. Po dlouhé době se nám do hry konečně dostala Virglerová, která svými průniky 1 na 1 byla extrémně nebezpečná a navíc se dostala i do velkého množství zakončení a také nám konečně pookřála Jelínková, která nastoupila ve středu zálohy a makala nahoru – dolů. Tím že pracovala v rychlosti, tak konečně dokázala zužitkovat své velmi dobré technické dovednosti. Věřím, že ji to vydrží. Ostatní holky zaslouží také velkou pochvalu, ale teď zpět do další práce. Řada zápasů před námi.”