Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


ZHODNOCENÍ TŘEMI SLOVY: RADOST, SPOKOJENOST A ÚSMĚVY HOLEK

   Rakovník – V sobotu 9. 3. pořádal okresní fotbalový svaz Rakovník tradiční halový turnaj Memoriál Leo Urbana, který byl určen pro mladší přípravku. Holky FK Rakovník narozené po 1. 1. 2009 patří do této kategorie. Vzhledem k některým absencím jsme tým doplnili o Aničku Peškovou do branky a dvě nejmladší holky ročníku 2008 – Domču Virglerovou a Kláru Krbcovou.

FK Rakovník – Roztoky 1:0, hráno 1x 12 min.

   Již v pátek na tréninku jsem avizoval, že pokud někdo přijde na sraz později, tak nastoupí až do druhého zápasu. Tento černý Petr padl na Domču Virglerovou, která zaspala. Začátek byl trochu ospalý, ale postupně jsme se dostávali do zápasu a byli lepším týmem. Vytvořili si řadu šancí, ale Nikča Valhansová, Kačka Urbanová i Tonča Nytrová se dlouho pouze zastřelovali. Teprve v polovině utkání Tonča Nytrová rozvlnila síť a holky se mohly poprvé na turnaji radovat ze vstřelené branky. Další radost přišla po dvanácti minutách, když naše velmi dobře fungující obranné dvojice s dobře chytající Aničkou Peškovou udržely čisté konto, z první výhry na turnaji.

FKR: Pešková – Ptáková, Krobová, Čechová, Krbcová – Urbanová, Nytrová, Valdhansová.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – Olešná 2:2, hráno 1x 12 min.

   Do druhého zápasu jsme již nastoupili v kompletní sestavě i se snad dobře vyspanou Domčou Virglerovou. Utkání bylo podobné tomu prvnímu, naše holky měly více hry, ale v zakončení to nebylo ono. Domča Virglerová trefila tyč a Anička Pešková po signálu z rohového kopu břevno olešenské svatyně. Po dvou nedůrazech v našich defenzivních řadách prohráváme 0:2 – šok! Následuje důrazný ale především věcný pohovor od trenéra k vystřídavším holkám a snad poprvé musím konstatovat, že domluva zabrala. Do konce utkání zbývá pět minut a holky nechtějí prohrát, bojují jako o život a v 10‘ přichází hezká technická střela na vzdálenější tyč od Domči Virglerové – 1:2. Zbývají dvě minuty a po minutě stejná hráčka stejným zakončením vyrovnává – 2:2. Holky mají obrovskou radost a v hledišti to poprvé na turnaji vře. Holky dokázaly vyrovnat nepříznivé skóre a zůstávají v turnaji neporaženy.

FKR: Pešková – Ptáková, Krobová, Čechová, Krbcová – Urbanová, Nytrová, Valdhansová, Virglerová.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – Slabce 2:0, hráno 1x 12 min.

   Náš třetí zápas byl velmi důležitý, neříkal jsem to holkám, ale jistě i rodiče věděli, že tento zápas je velmi důležitý z hlediska zápasu o umístění. V případě výhry si zachováme na naději na vítězství ve skupině a v případě prohry bychom skončili ve skupině zřejmě nejlépe třetí. Byl ale někdo mezi námi, kdo by si připouštěl prohru po předchozích dvou dobrých zápasech? Zřejmě i ten největší pesimista z nás dával holkám šance na dobrý výsledek. Teď už k samotnému zápasu…

   Budu se opakovat, ale stále stejná písnička – do šancí se dostáváme, ale naše koncovka není naší největší zbraní. Naopak naší největší zbraní je Anička Pešková v brance, která si zcela zaslouženě nakročila k zisku trofeje pro nejlepšího brankáře turnaje. Během zápasu zlikvidovala řadu šancí soupeře a v útoku se dvakrát prosadila naše nejlepší střelkyně na turnaji Domča Virglerová, ačkoliv první zápas nehrála. Po této výhře už zbývá jen rozluštit, kdo vyhraje skupinu B a bude hrát finále.

FKR: Pešková – Ptáková, Krobová, Čechová, Krbcová – Urbanová, Nytrová, Valdhansová, Virglerová.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – SKP Rakovník „O“ 1:2, hráno 1x 12 min.

   Poslední duel ve skupině. Matematika hovoří zcela jasně. Klukům z SKP stačí k finále remíza, my potřebujeme vyhrát. V hale je parádní atmosféra díky rodičům a přátelům rodičů z obou týmů. Před zápasem jsem se snažil holky pořádně namotivovat a myslím, že se to povedlo. V obraně velmi dobře hrají všechny čtyři holky – Kláry Krbcová, Maruška Krobová, Janča Ptáková a Amálka Čechová. Dokonce bych řekl, že soubojově jsme na tom lépe, ale musíme uznat, že fotbalová kvalita byla více na straně SKP. Přesto všechno se v 7‘ po signálu z rohového kopu prosazuje brankářka Anička Pešková střelou z vlastní poloviny – 1:0. Pět minut od finále.

   Může se to zdát málo, ale pro nás to bylo upřímně daleko. Hraje se nahoru – dolu. Rodiče obou týmů mohutně podporují své favorit(k)y. Anička Pešková drží naději, ale SKP vyrovnává a následně otáčí vývoj zápasu – 1:2. Potřebujeme vstřelit dvě branky, do konce zápasu zbývá minuta, ale ve výborném zápasu se již nic podstatného nestane. SKP míří zaslouženě do finále, holky budou hrát o skvělé 3. místo!

FKR: Pešková – Ptáková, Krobová, Čechová, Krbcová – Urbanová, Nytrová, Valdhansová, Virglerová.

FK Rakovník FK Rakovník

O 3. místo: FK Rakovník – Nové Strašecí 0:0, 2:1 na pen., hráno 1x 12 min.

   Našemu soupeři z Nového Strašecí uniklo finále pouze kvůli horšímu skóre ve skupině a navíc nutno podotknout, že kluci ze Strašecí v turnaji předváděli dobrý fotbal. Toho si všímali i holky a před zápasem si říkali, že to bude velmi těžký zápas. Já se jich zeptal před zápasem, zda si chtějí domů odnést medaily za třetí místo a ať se soupeře nebojí, že když budeme hrát naší hru, tak máme šanci. Odpověď: Hlasité souhlasné „JOOO“.

   Poslední zápas přinesl asi naše nejlepší vystoupení na turnaji proti kvalitnímu soupeři. Hrálo se nahoru – dolu, šance střídala šanci, ale brankáři zůstali neprůstřelní. Všechny holky bojují o sto šest, rodiče je zaslouženě oceňují potleskem. Konec – skvělý zápas, ale o třetím místě rozhodnou pokutové kopy. Moje volba prvních třech holek: Domča Virglerová, Tonča Nytrová a Anička Pešková. Výběr jsem provedl na základě znalosti dovedností holek o jejich síle kopu. Sice jen penalta nebyla úplně blízko brance. Přišla za mnou kapitánka Nikča Valdhansová, proč také nekope. Já jsem odpověděl, že zatím budou kopat mnou zvolené tři holky. Čímž jsem možná zbytečně prodloužil penaltový rozstřel (smích).

Penalty

   Začíná kopat Strašecí – vedle branky, Tonča Nytrová nastřeluje pravou tyč – 0:0! Strašecí v druhé sérii otevírá brankový účet – 1:0. Vyrovnat chce Domča Virglerová, která nastřeluje břevno – 1:0! Hráč Strašecí má na noze rozhodnutí, Anička Pešková chytá a sama musí proměnit, aby penaltový rozstřel pokračoval dál. Povedlo se, vyrovnáno – 1:1!

   Začíná náhlá smrt, ale ta už pro nás vlastně začala ve třetí sérii a zvládli jsme ji skvěle. Anička Pešková umocňuje svůj skvělý výkon a chytá další penaltu. Vybírám Janu Ptákovou, protože vím, že Jana umí vystřelit velmi dobře. Bohužel v klíčový okamžik netrefuje branku a bude následovat pátá série! To jsou nervy, ale krásný poslední zápas, který si museli všichni užít. Anička Pešková znovu chytá a o nejlepším brankáři na turnaji už nemůže být pochyb. Bez rozmýšlení povolávám k penaltovému puntíku kapitánku Nikču Valdhansovou a naše kapitánka parádně utahuje svoji střelu placírkou nechytatelně k tyči – 2:1 a holky jásají, zvládly to a vybojovaly krásné třetí místo!

FKR: Pešková – Ptáková, Krobová, Čechová, Krbcová – Urbanová, Nytrová, Valdhansová, Virglerová.

FK Rakovník FK Rakovník

 

   Marek Tvrz: „Již na konci minulého roku jsem říkal, že na jaře budeme konkurence schopným týmem – jak se staršíma holkama v soutěži starších přípravek, tak v kategorii mladších přípravek s mladšíma holkama. Dnes před námi skončily pouze dva týmy z SKP. Je to především zásluha holek, že poctivě chodí na tréninky a Vás rodičů, že v tom holky podporujete. Až na některé momenty o tréninky pracují zodpovědně a chtějí se zlepšovat.

   Mám obrovskou radost ze sobotního výkonu, protože na naší hře jsou vidět už některé fotbalové prvky – pokus o kličku, snaha o konstruktivní rozehrávka, občasná komunikace mezi sebou, ale především týmová hra. Třetí místo je krásné, ale mě osobně více těší výkon. I když přiznávám, že dobré výsledky jsou pro holky tou největší motivací být ještě lepší. Pochopitelně neříkám, že je to dokonalé. Ale buďme všichni při zemi. Chce to čas a neustálou poctivou práci při tréninku. Sobotní turnaj snad pro nás všechny byla ta nejlepší pozvánka na jarní venkovní zápasy.“

HODNOCENÍ HRÁČEK (pouze slovní hodnocení):

 

Anna Pešková

   Skvělý výkon, nejlepší brankářem turnaje se stala zaslouženě. Velmi dobrá rozehrávka, jisté zákroky. Obrovské zlepšení za poslední měsíce. Snad ten progres bude mít stejnou intenzitu i nadále.

Jana Ptáková

   Zatím jsem o ní mluvil pouze v souvislosti s neproměněnou penaltou, ale výkon Jany šel v turnaji nahoru. Je jednou z hráček, které jsem domluvil v zápase s Olešnou ohledně bránění protihráčů a po zbytek turnaje bylo pro všechny hráče obejít Janu velmi těžké. Jana je hodná tichá holka, která by potřebovala přestat být na hřišti tzv. „hodná“.

Marie Krobová

   Povedl se ji jeden z turnajů zimní ligy na Julisce a v hale navázala na tento výkon. Předvedla jistý výkon. Často velmi dobře odebírala soupeřům míče. Maruška má v sobě obrovský potenciál, ale zatím se někdy o zápas pere s nižší pozorností a někdy s příliš pomalou hrou s míčem.

Amélie Čechová

   Patří mezi naše nejdrobnější hráčky, ale má krásný ladný pohyb s míčem. Řekl bych, že nejlepší ze všech holek. U Amálky oceňuji velkou snahu o zpracování míče a pokusu o přesnou rozehrávku nebo vyvezení míče vpřed. O Amálce zatím nepadlo ani slovo, ale v turnaji hrála velmi dobře.

Klára Krbcová

   Den a noc. V jednom zápase odehraje perfektní zápas. Rozdává přesné přihrávky na naše ofenzivní hráčky a druhý zápas stojí a kouká. To se stalo zrovna v zápase s Olešnou, kdy následoval hodně důrazný rozhovor. Když chce, tak hraje dobře. Rovněž zvládá základní fotbalové dovednosti, ale když nechce, tak je to složité a já zatím nenašel recept, jak to odstranit.

Antonie Nytrová

   Od Tonči jsem dnes očekával branky, ale přišla pouze jedna. V prvních třech zápasech to dávám za vinu nevhodné obuvi, kdy Tonča byla spíše jako na veřejném bruslení. Když si po mé prosbě dovezla turfy, tak hrála o mnoho lépe. Tonča je obrovská bojovnice a ohledně nasazení jde všem vzorně příkladem. Tonča si branky ale jistě schovala na jiný zápas J

Kateřina Urbanová

   Naše nejmladší hráčka i z hlediska věku, tak na základě připojení k našemu týmu. Disponuje velkým fyzickým fondem, což ukazuje i v trénincích a ne nadarmo běhá Velkou kunratickou. Během turnaje měla možnost vstřelit branku, ale neprosadila se. Byla v neustálém pohybu. Když postupně zdokonalí fotbalové dovednosti, tak bude Kačka velmi dobrou hráčkou, ale je třeba stále mít na paměti, že fotbal hraje ze všech holek nejkratší dobu.

Dominika Virglerová

   Maximální spokojenost, přesné zakončení a neustálá snaha o individuální prosazení se přes protihráče. Snad už definitivně zmizelo neustále odkopávání míče z prvního doteku pryč. To jsem v sobotu neviděl a Domči výkon byl konstantně velmi dobrý. Akorát musím pokárat za horší disciplínu – příchod o 30 minut později. Ale Domča se dlouho vyspala a možná díky tomu hrála, tak jak hrála.

Nikola Valdhansová

   Oceňuji přístup k tréninkům a asi nejlepší docházku ze všech holek v posledních týdnech. V lednu v tělocvičně byl trochu problém, ale s příchodem na venkovní hřiště je Nikča jako vyměněná. I díky tomu byla zvolena kapitánkou. Během turnaje měla šanci vstřelit několik branek, ale bohužel nevstřelila ani jednu. O některé šance se připravila sama, že si dobrou příhru od spoluhráček pustila do volného prostoru a míč jí utekl do zámezí. O penaltový rozstřel byla trochu zklamaná, že nedostala důvěru na úvod rozstřelu. Šanci dostala v páté sérii a parádní střelou potvrdila svoje sebevědomí a rozhodla o třetím místě pro holky! A mně ukázala, že když si někdo věří, tak má dostat šanci hned.

HODNOCENÍ CELKOVÉHO VÝKONU HOLEK: 8,5

HODNOCENÍ PODPORY RODIČŮ: 10*

   Na závěr citace z článku z facebookových stránek SKP Rakovník: „Velký progres byl vidět u dívek Marka Tvrze, které za poslední půlrok vyrostly nejen fyzicky, ale i herně.“

   Jsem rád a vážím si toho, že si progresu všímají i ostatní. Pro mě je to velkou motivací do další práce, největší je pochopitelně vidět radost holek ze svého výkonu. Uznávám, že od soustředění jsou tréninky náročné, ale holky je vesměs vstřebávají dobře.

Fotogalerie SKP Rakovník – 1. část

Fotogalerie SKP Rakovník – 2. část

Fotogalerie Petra Růžka

 
Konečné pořadí

Umístění Tým
1. SKP Rakovník O
2. SKP Rakovník M
3. FK Rakovník 09
4. So. Nové Strašecí
5. FC PO Olešná
6. Sj. Chrášťany
7. FK Hředle + SK Lišany
8. TJ Slabce
9. Tatran Rakovník
10. TJ Roztoky

 

Rozlosování

SKUPINA A SKP Rakovník O FK Rakovník 09 FC PO Olešná TJ Slabce TJ Roztoky SKORE BODY UMÍSTĚNÍ
SKP Rakovník O X 2:1 2:1 3:0 4:2 11:4 12 1.
FK Rakovník 09 1:2 X 2:2 2:0 1:0 6:4 7 2.
FC PO Olešná 1:2 2:2 X 2:1 2:4 7:9 4 3.
TJ Slabce 0:3 0:2 1:2 X 2:1 3:8 3 4.
TJ Roztoky 2:4 0:1 4:2 1:2 X 7:9 3 5.

 

SKUPINA B SKP Rakovník M Tatran Rakovník Sj. Chrášťany So. Nové Strašecí FK Hředle + SK Lišany SKORE BODY UMÍSTĚNÍ
SKP Rakovník M X 8:1 3:3 1:1 6:0 18:5 8 1.
Tatran Rakovník 1:8 X 3:5 0:5 1:1 5:19 1 5.
Sj. Chrášťany 3:3 5:3 X 1:2 5:0 14:8 7 3.
So. Nové Strašecí 1:1 5:0 2:1 X 1:1 9:3 8 2.
FK Hředle + SK Lišany 0:6 1:1 0:5 1:1 X 2:13 2 4.

 

Výsledky

ČAS SKUPINA ZÁPAS VÝSLEDEK
8:30 Skupina A FC PO Olešná – SKP Rakovník O 1:2
8:45 Skupina B Sj. Chrášťany – SKP Rakovník M 3:3
9:00 Skupina A TJ Roztoky – FK Rakovník 09 0:1
9:15 Skupina B So. Nové Strašecí – Tatran Rakovník 5:0
9:30 Skupina A SKP Rakovník O – TJ Slabce 3:0
9:45 Skupina B FK Hředle + SK Lišany – Sj. Chrášťany 0:5
10:00 Skupina A FK Rakovník 09 – FC PO Olešná 2:2
10:15 Skupina B SKP Rakovník M – So. Nové Strašecí 1:1
10:30 Skupina A TJ Slabce – TJ Roztoky 2:1
10:45 Skupina B Tatran Rakovník – FK Hředle + SK Lišany 1:1
11:00 Skupina A TJ Roztoky – SKP Rakovník O 2:4
11:15 Skupina B Sj. Chrášťany – So. Nové Strašecí 1:2
11:30 Skupina A FK Rakovník 09 – TJ Slabce 2:0
11:45 Skupina B SKP Rakovník M – Tatran Rakovník 8:1
12:00 Skupina A FC PO Olešná – TJ Roztoky 2:4
12:15 Skupina B So. Nové Strašecí – FK Hředle + SK Lišany 1:1
12:30 Skupina A SKP Rakovník O – FK Rakovník 09 2:1
12:45 Skupina B Tatran Rakovník – Sj. Chrášťany 3:5
13:00 Skupina A TJ Slabce – FC PO Olešná 1:2
13:15 Skupina B FK Hředle + SK Lišany – SKP Rakovník M 0:6
13:30 o 9. místo TJ Roztoky – Tatran Rakovník 3:4 pen. (0:2)
13:45 o 7. místo TJ Slabce – FK Hředle + SK Lišany 0:1 pen. (0:2)
14:00 o 5. místo FC PO Olešná – Sj. Chrášťany 1:0 pen. (2:0)
14:15 o 3. místo FK Rakovník 09 – So. Nové Strašecí 1:0 pen. (2:1)
14:30 o 1. místo SKP Rakovník O – SKP Rakovník M 2:1
14:45   Vyhlášení výsledků  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *