stck
mesto

facebook

POSLEDNÍ ZÁPASY V OKRESNÍM PŘEBORU STARŠÍCH PŘÍPRAVEK V SEZONĚ

Lány, Rakovník – Vzhledem k plánované rozlučce a šesti týdennímu volnému režimu nás čekal jeden z nejnáročnějších víkendů celé sezony. V pátek hrála mladší přípravka FK Rakovník turnaj ve Strašecí a po jeho konci se čtveřice hráček přesunula do Lán, kde doplnily šestici hráček, aby sehrály poslední venkovní utkání této sezony v Okresním přeboru.

SK Lány – FK Rakovník 13:3 (7:0)

První poločas naše holky nemohly vůbec najít rytmus a podle toho to také na hřišti vypadalo. Soupeř zaslouženě střílel jednu branku za druhou, protože ani Pešková v brance neměla příliš svůj den. O první poločas jsme dostali sedm branek. A tak následovala důrazná poločasová rozmluva…

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas přišlo výrazné zlepšení a hrálo se vyrovnané utkání. Holky se dostaly mnohem více do hry, začaly si věřit, nastřelily tyčku, břevno, ale následně už jsme začaly dávat i branky. Výborně pracovala dvojice Nováková – Virglerová. Nakonec jsme vstřelili tři branky, ale branek mohlo (mělo) být mnohem více.

FKR: Pešková – Fenclová, Krobová, Tvrzová, Nováková, Nytrová, Vopatová, Krobová, Jelínková, Urbanová, Livitt. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Marek Tvrz: „O první poločas jsme nepředvedli nic. Ale nalézám pro to pochopení – čtyři holky hrály odpoledne za mladší přípravku ve Strašecí a zkrátka už ta sezona je dost dlouhá, navíc jsme do Lán dorazili pozdě. Druhý poločas přišlo výrazné zlepšení a hrál se vyrovnaný fotbal. Je velkou škodou, že holky řadu šancí nedotáhly do zdárného konce, ale za druhý poločas se rozhodně nemusíme stydět.“

FK Rakovník – TJ Roztoky 5:17 (2:7)

V neděli jsme nenominovali do branky Peškovou, ale šanci dostala poprvé na celý zápas Krobová a nutno podotknout, že předvedla velmi dobrý výkon. Soupeř měl ve svých řadách znovu výborného Víta Prokůpka, který dokázal všechny aktéry na hřišti jednoznačně převýšit. Pokud na hřišti nebyl, tak se hrálo vyrovnané utkání, ba holky měly mírnou převahu. Soupeře jsme několikrát dokázali zamknout před jeho brankou, rozehrávali jsme řadu rohových kopů. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 2:7 pro Roztoky.

Druhý poločas trochu změnil poměry na hřišti. Vít Prokůpek již tolik nebyl vidět a hřiště ovládla naše hráčka Sonča Vopatová, která si svůj nejlepší výkon sezony schovala symbolicky na poslední utkání. Odměnou pro ni jsou dvě vstřelené branky. Navíc dokázala pro spoluhráčky připravit řadu dalších šancí. Poslední utkání sezony přineslo nakonec 5 vstřelených branek, ale holky se rozhodně neměly za co stydět, protože rozdíl v konečném stavu vytvořil jeden hráč…

FKR: Krobová – Ptáková, Pazdernatá, Virglerová, Valdhansová, Vopatová, Nytrová, Nováková, Jelínková, Livitt. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

Marek Tvrz: „Poslední zápas sezony je za námi. Měl jsem z něj obrovské obavy, protože řada holek hrála v pátek, v sobotu a i v neděli, ale klobouk dolů před všemi, protože odehrály výborné utkání, byť dle skóre může namítat někdo něco jiného. Pro mě skóre není rozhodující. Správným měřítkem pro hodnocení výkonu holek je jejich výkon na hřišti a ten byl opravdu velmi dobrý. Holky dokázaly několikrát soupeře zamknout před jeho brankou, byla tam řada střel, střeleckých pozic. Jsem maximálně spokojený. Vyzdvihl bych výkon dvou hráček. Obrovsky mě překvapila Maruška Krobová v brance, která předvedla velmi dobrou rozehrávku, byť měsíc zpátky byla ještě velmi zbrklá. Ale obrovský progres v této dovednosti a rovněž brankářské zákroky byly velmi jisté. Druhou hráčkou je Sonča Vopatová, která zcela ovládla celé hřiště. Jako jedna z mála vyhrávala soubojově i s nejlepším hráčem Roztok. Kličkovala, hrála s hlavou nahoře, soubojově silná. Nejlepší výkon v sezoně, tak snad si tuto fazonu přenese i do další sezony.

Hodnocení jednotlivých hráček psát nebudu, protože je konec sezony a o šestitýdenní volno všem doporučuji, aby holky chodily samy běhat ve svém volném čase – zkusit uběhnout každý den alespoň 1 km v prvním týdnu, 2 km v druhým a třetím týdnu, 3 km o čtvrtý týden, následně přejít na kratší tratě – pátý týden 30x 50 m sprint a šestý týden 50x 50 m sprint. Kdo to zvládne, tak v srpnu a v září bude vysmátý.“