Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


PROMĚNLIVÉ VÝKONY MLADŠÍCH HOLEK

   Rakovník – Ve čtvrtek se celá hlavní hrací plocha městského areálu zaplnila kategorií mladších přípravek, kde bylo celkem 11 týmů a hrál se miniturnaj. Mladší děvčata FK Rakovník si zahrála celkem zápasy – 2x SKP Rakovník, Olešná a Slabce. Vzhledem k tomu, že u této kategorie opravdu nejde o výsledky, tak je nebudu uvádět – jde především o rozvoj dovednostní jednotlivých aktérů.

FK Rakovník – SKP Oranžoví (hráno 1x 25 min.)

   Hráli jsme proti mladším klukům z SKP a především fyzicky jsme je přirozeně předčili. Větší technická kvalita bych řekl, že byla na straně kluků. V našem týmu vynikala Nytrová, která se nebála zkusit se individuálně prosadit a velmi dobře hrála rovněž Urbanová, která vyčnívala svojí pracovitostí. Utkání bylo premiérové pro Krobovou v brance a nutno podotknout, že si připsala i několik zákroků. Střelecky vynikla právě již zmíněná Urbanová.

Olešná – FK Rakovník (hráno 1x 25 min.)

   Druhý zápas nás čekal soupeř z Olešné. V poli se jednalo o vyrovnané utkání, ale rozhodla jej velmi špatná rozehrávka naší brankářky, která soupeři připravila hromadu branek. Na druhou stranu je třeba pochválit, že stále jsme se snažili od brankářky konstruktivně rozehrát a neuchýlili jsme se k nesmyslnému nakopávání míče na útočnou polovinu.

FK Rakovník FK Rakovník

Slabce – FK Rakovník (hráno 1x 25 min.)

   Ve třetím zápase jsme chtěli náš výkon rozhodně vylepšit především v rozehrávce. To se povedlo. Dostali jsme se do řady šancí, které jsme dokázali v dobrém počtu proměnit. Podobně na tom byl i soupeř. Hrálo se nahoru dolů a padal gól za gólem do obou sítí.

FK Rakovník – SKP Modří (hráno 1×25 min.)

   V posledním zápase jsme se střetli znovu s týmem SKP, ale tentokrát se staršími kluky než byl první soupeř. Hrál se velmi dobrý fotbal. Svoji premiérovou branku v našem dresu vsítila Majda Čechová, tak snad jí to tam bude padat i dále. Tento zápas bych označil za náš nejlepší během celého dne. Vstřelili jsme řadu branek a ve hře byli i pohledné momenty. Pohledné momenty a řadu vstřelených branek měl na svém kontě i náš soupeř.

FKR: Krobová – Ptáková, Pazdernatá, Urbanová – Lentesová, Krbcová, Čechová M., Nytrová. Trenér: Marek Tvrz.

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ TRENÉRA

   „Podobných miniturnajů na jaře bude několik. Teď v pátek se zúčastníme stejného turnaje na Olešné, kde odehrajeme 6 zápasů. FIFA dle své metodiky doporučuje, aby holky hrály o rok s mladšími kluky, což v našem případě znamená, že ročník 2009 by měl hrát proti klukům ročníku 2010, takže tyto turnaje jsou optimální příležitostí pro rozvoj dovedností mladších holek, které to v soutěži okresních starších přípravek mají těžší, protože hrají proti klukům ročníku 2008. Neznamená to, že mladší holky nebudou chodit hrát za starší. Co se týče hodnocení turnaje, tak myslím, že až na druhý zápas, kdy si slabší chvilku vybrala Maruška v brance, to snese měřítko. Zejména poslední zápas byl od obou týmů velmi dobrý.“

HODNOCENÍ HRÁČEK

Marie Krobová

Premiéra v brance. Jistě jsme neočekávali převratné výkony při premiéře, ale pokud dokáže udržet pozornost po celé utkání, tak by mohla být dobrou brankářkou pro mladší holky. Občas zmatkuje s rozehrávkou, ale to je úplně normální a nic se neděje. Inkasovaná branka sice všechny v tu dobu mrzí, ale podstatné je, aby si Maruška věřila a zkoušela rozehrávat konstruktivně furt.

Jana Ptáková

O první zápas byla velmi nebezpečná. Útočila po lajně a byla velmi platným hráčem. Dala jeden gól a z kopu z rohu krásně našla Nytrovou. V noze má „dynamit“, ale chybí odvaha k častější střelbě ze střední vzdálenosti. S přibývajícími zápasy postupně docházel dech, ale Jana se snažila pracovat ze všech sil až do poslední vteřiny posledního zápasu, za což jí chválím.

Kateřina Urbanová

Kačka patří mezi jednu z mladších hráček, která se postupně začíná prosazovat mezi staršími. Během tréninků má u ostatních holek respekt, protože nic nevypustí a maká ze všech sil. Při konfrontaci s mladšíma klukama vyčnívala pohybem a během dne vstřelila celkem 6 branek, takže velká pochvala.

Magdalena Pazdernatá

Majda se postupně vrací do sestavy a nastoupila v obraně, kde nikdy předtím nehrála. Předvedla slušné náznaky, že by mohla být dobrým obranným článkem. Stále je na ni vidět, ale delší výpadek z důvodu zranění. Pouze poctivou prací při tréninku se dostane do formy co nejdříve. Věřím, že její výkon bude stoupat každým tréninkem i zápasem.

Veronika Lentesová

Tvrdíme s Tomášem, že Verči výkon v posledních týdnech stoupá. Neúnavně běhala a byla pro soupeře svojí bojovností hodně nebezpečná. Musíme zapracovat na větším klidu při práci s míčem, protože Verča se někdy zbytečně lehce sama připraví o míč.

Antonie Nytrová

Patřila mezi nejlepší naše hráčky. Individuálně se prosazovala. Stejně jako Kačka dala šest branek během dne, což je dobrý střelecký výkon. Bojuje ze všech sil, nevypustí žádný souboj, takže za tento výkon velká pochvala.

Klára Krbcová

O první dva zápasy jsem postrádal větší zaujetí pro hru. Ve třetím zápase se podařilo Klárku nastartovat a hrála velmi dobře. Bojovala, běhala. Dostala se i do dvou střel. V posledním zápase nehrála, protože na něj přišla pozdě a ještě s párkem v rohlíku v ruce. Tady apeluji na všechny rodiče, aby se toto, prosím, již neopakovalo.

Magdaléna Čechová

Vstřelila své první dvě branky v našem dresu. Působí s námi necelý měsíc, ale nechybí na žádném tréninku a neúnavně pracuje. Věřím, že co nejrychleji se naučí základní věci s míčem a bude její um raketově růst, protože pohybové předpoklady má velmi dobré.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *