stck
mesto

facebook

STÍHACÍ JÍZDA S HŘEDLEMI NEDOTAŽENA DO KONCE

Rakovník – Den po výprasku v 1. lize mladších žákyň s Pardubicemi nastoupily holky FK Rakovník do soutěže starších přípravek v rámci rakovnického okresu. Ospalý úvod a ospalý závěr stál holky premiérové vítězství v sezoně.

FK Rakovník – FK Hředle 5:10 (2:6)

Než se holky pořádně rozkoukaly, tak byl stav v 15‘ 0:5, kdy hřiště de facto ovládl jeden hráč – hostující Zíka. Postupně se začala prosazovat domácí děvčata a Virglerová se dvakrát trefila přesně do černého – 2:5. Poslední slovo v prvním poločase měli ale znovu kluci ze Hředel – 2:6.

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas byl ze strany dívek úplně o něčem jiném. Přidaly na svém výkonu a několikrát zatlačily soupeře před jeho branku, byť první skórovali hosté – 2:7. Poté se konečně začala prosazovat i Jelínková – 3:7, aby následně přidala další branku – 4:7. Když Virglerová v 38‘ zkompletovala hattrick, tak jsme všichni věřili, že jízda bude pokračovat – 5:7. Další šance jsme již nevyužili a soupeř nás za to v posledních třech minutách třikrát potrestal – 5:10.

FKR: Krobová (26. Pešková) – Tvrzová, Jelínková, Virglerová, Vopatová, Čechová A., Urbanová, Ptáková, Valdhansová (K), Pazdernatá. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Marek Tvrz: „Podstatné bylo, že se zapojily další hráčky, které buď nedostaly nominaci k nedělnímu utkání nebo byly omluvené – Ptáková a Pazdernatá. Znovu dostaly prostor obě dvě brankářky a nutno podotknout, že obě dvě měly velmi kvalitní rozehrávku. Úvod utkání z naší strany byl hodně ospalý, kdy jsme se nechali třikrát lacině obejít v souboji 1 na 1 a soupeř zakončoval přesně. S hrou mezi 20 – 45‘ musíme být spokojeni, ale ve finále to je pouze polovina zápasu, což na vítězství je málo. Věřím, že s přibývajícími zápasy bude naše hra v okresním přeboru kluků lepší a lepší, k čemuž nám pomůžou i těžké zápasy v 1. lize mladších žákyň.“

Tomáš Pešek: „Se Hředlemi jsme odehráli dobrý zápas. Dali jsme tak zapomenout na špatný výkon na Lánech a s Pardubicemi. Zaspali jsme začátek zápasu, kdy jsme čtyřikrát inkasovali po vlastních chybách a to rozhodlo o naší konečné porážce. Do zápasu jsme se vrátili, se soupeřem drželi krok a gólově se dokázali prosadit. Bohužel jsme nedokázali utkání otočit ve svůj prospěch, ale za výkon se rozhodně nemusíme stydět, ba naopak. Stále ale dostáváme góly, které bychom dostávat vůbec nemuseli, což je škoda. Za dnešek si zaslouží holky pochvalu. Jsem rád, že si příliš nevzaly vysoký debakl s Pardubicemi a ukázaly nám i sami sobě, že fotbal hrát nezapomněly a že když se chce, tak to zkrátka jde.“