Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


STŘELECKÉ TRÁPENÍ HOLEK PROTI LÁNŮM

   Rakovník – V pátek na Stadionu Zátiší nastoupily starší holky FK Rakovník proti Lánům. Středeční vítězná sestava byla doplněna o Pazdernatou, Krbcovou a Lentesovou z mladších holek. Ve středu trenéři nemohli být spokojeni s druhým poločasem a v podobném duchu se neslo celé utkání proti Lánům. V našem výkonu chyběla větší bojovnost, více naběhaných metrů, především přesné zakončení.

FK Rakovník – SK Lány 3:9 (1:5)

   Do utkání jsme vstoupili s dvěma pětkama holek. První byla složena ze starších a druhá byla složena z tria mladších + Virglerové a Tvrzové. Na úvodní branku se čekalo poměrně dlouho. Až v 6‘ soupeř využil našeho nedůrazu v obraně, který jsme mohli během zápasu vidět několikrát – 0:1. Po celý zápas výborně pracovala Vopatová ve střední záloze, kde nastoupila poprvé a na hřišti vyčnívala. Nebála se zapojit do útoku, kdy si v podstatě většinu šancí sama vytvořila a následně připravovala šance i pro Jelínkovou s Novákovou.

   Šance jsme nevyužili a soupeř to náležitě potrestal, když se prosadil dvakrát – 0:3. Následně jsme se prosadili po naší silné zbrani – autových vhazování a snížili jsme – 1:3. Poté se ovšem znovu objevila naše největší slabina – očekávání, že si v obraně vezme míč někdo ze spoluhráček. To se nestalo a dvakrát si ho vzal soupeř a bylo to 1:5.

FK Rakovník FK Rakovník

   Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, přesto jsme rychle inkasovali – 1:6. Po úvodní brance v druhém poločase se hrál de facto vyrovnaný fotbal. Nádherný moment předvedla Nováková, která utekla obraně a zakončila přesně k tyči – 2:6. Slovo si vzal znovu soupeř, protože Virglerová neproměnila dvě tutové šance, když sama před brankářem zamířila vedle. Lány vstřelily tři branky a utekly na 2:9. Poslední slovo měla Jelínková, která svoji třetí šanci v zápase proměnila – 3:9.

FKR: Pešková – Livitt, Fenclová, Tvrzová, Pazdernatá – Vopatová, Virglerová – Nováková, Jelínková, Krbcová, Lentesová. Trenér: Marek Tvrz.

HODNOCENÍ TRENÉRA

   Marek Tvrz: „Nemůžeme být spokojeni s výkonem v defenzivní části, protože řadu branek jsme soupeři darovali sami. To se nám bohužel nestane. Vstřelili jsme jen tři branky, ale vypracovali si velké množství šancí, což je pozitivní. Mrzí mě, že je nedokážeme proměnit, ale na tom budeme pracovat na tréninkách. Největším pozitivem pro mě bylo zařazení Sonči Vopatové do střední zálohy, kde pracovala výborně a převyšovala všechny ostatní na hřišti.

   V minulosti jsem Sonče vytýkal, že se míče zbytečně zbavuje. Hrála s míčem u nohy, kličkovala, vytvořila si šance a vytvořila šance pro další spoluhráčky. Očekával jsem, že střelecky zápas zvládne především formace starších holek, ale když se podívám na skóre, tak obě dvě pětky hrály stejný počet minut a starší prohráli 2:5, zatímco mladší 1:4. Ale jak už jsem řekl, na kvalitě zakončení zapracujeme.“

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ HRÁČEK

Anna Pešková

Řadu šancí chytila, což si pochvalu zaslouží. Rovněž rozehrávka je dlouhodobě dobrá, ale je třeba pracovat na organizaci hry/komunikaci k holkám, protože není možné ignorovat přítomnost volného útočníka soupeře před sebou.

Viktorie Fenclová

Předvedla stabilní výkon, ale už tam nebyla ta nadstavba jako například proti Čisté ve středu. Přimotala se ke třem inkasovaným brankám, kdy si se Sofi dávaly přednost a míče se zmocnil soupeř.

Sofie Lara Livitt

Lepší momenty střídala s horšími, ale budu se opakovat z hodnocení z minula. Herní výpadek způsobený nemocí se projevit musel a také projevit, takže to chce trpělivost a pravidelně trénovat a Sofi si zase začne více věřit s míčem u nohy i v osobních soubojích.

Michaela Tvrzová

Podobně jako Viky předvedla stabilní výkon, ale rovněž jsem postrádal nadstavbu. Navíc oproti jiným zápasům nebyla tolik důrazná v osobních soubojích.

Magdalena Pazdernatá

Pro mě jedno z překvapení zápasu. Ve čtvrtek na turnaji mladších hrála v obraně a v některých pasážích byla příliš pasivní. Tady ale zodpovědně bránila hráče, byla důrazná v soubojích, a když dožene manko z důvodu zranění, tak v obraně bude velmi platná. Je třeba zapracovat právě na kvalitě práce s míčem.

Soňa Vopatová

Jak už jsem napsal výše, tak nejlepší hráč zápasu. Vyčnívala výbornou prací s míčem a byla extrémní hrozbou pro brankáře Lán. Rovněž pracovala do defenzivy. V záloze si držela střed hřiště a běhala nahoru-dolů. Pokud zapracujeme na kvalitě zakončení, střelby, tak to nebude mít chybu.

Dominika Virglerová

Byla dána do pětky mladších, aby byla tažným motorem této pětky. Rovněž jsem chtěl, aby hrála co nejvíce individuálně. Snažila si sama vytvořit šance. Dostala se do několika šancí, které bohužel neproměnila. Myslím, že své úkoly se snažila plnit. Je třeba zapracovat na rychlejší práci s míčem, protože několikrát se zbytečně zastavila.

Alexandra Nováková

Výborný výkon. Konečně využila svých největších předností – rychlosti. Nebála si vzít míč do tahu a jít na branku. Jednou zakončila přesně, další tři příležitosti zakončila bohužel vedle branky. Ale věřím, že v tomto výkonu bude pokračovat.

Eliška Jelínková

Ve středu proti Čisté předvedla pětibrankový gólostroj, ale vyčítal jsem pomalou hru s míčem i bez míče. Zápas s Lány to ukázal v plné parádě. Několikrát dostala míč do slibné příležitosti, ale soupeř jí o míč připravil. Přitom Eliška umí dělat parádní kličky v rychlosti, věřím, že to je pouze pomalejší rozjezd po delší nemoci.

Klára Krbcová

Dvě hluché střídání, kdy byla nepozorná, ale pak se dostala do hry a pracovala dobře. Snažila se bojovat, běhala. To od Kláry očekáváme.

Veronika Lentesová

Velmi nepříjemná v napadání. Svojí výškou a rychlostí dokáže soupeře dostat pod velký tlak, ale chce to zapracovat na lepší obratnosti, protože někdy místo míče „vezme“ nohu protivníka. Má předpoklady být podobně nebezpečná jako třeba Saša, ale je třeba pracovat na obratnosti a práci s míčem. Ale je třeba vyzdvihnout napadání soupeře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *