Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


S TURNAJEM MLADŠÍCH DÍVEK V NOVÉM STRAŠECÍ PANUJE SPOKOJENOST

   Páteční odpoledne nabídlo kromě velmi pěkného počasí a začátku voleb do evropského parlamentu také miniturnaj přípravek, který se hrál na hřišti v Novém Strašecí. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, a tak naše holky FK Rakovník odehrály čtyři utkání, každé po dvaceti minutách. Zejména v tom posledním byla znát únava z předešlých zápasů. Hrálo se se čtyřmi hráči v poli, a tak o vytížení nebyla nouze. I přes všechna prohraná utkání zanechaly mladší holky opět dobrý dojem.

FK Rakovník – Nové Strašecí “A” 

   V úvodním zápase na “turnaji” si holky dokázaly vypracovat šance, ale problém byl v zakončení. V první polovině zápasu byla slyšet dvakrát branková konstrukce soupeřovy svatyně. Nebudu lhát, když řeknu, že jsme měli čtyři stoprocentní šance a dalších pár pološancí. Soupeř na druhé straně měl o trochu více příležitostí a většinu jich využil. Soupeř byl o něco málo kvalitnější, ale celkově si myslím, že jsme sehráli vyrovnanou partii. Bohužel nás trápí pořád to samé – nedostupování v defenzivní činnosti a důraz, z čehož pramenily inkasované branky. Ne každá hráčka pochopila, kde je její prostor v novém rozestavení, které praktikujeme. To nyní bylo ztíženo tím, že se hrálo místo klasických pěti v poli jen ve čtyřech. Na každé hráčce ale bylo vidět, že si chtěla dovolit, šla do kličky a i když se to nepovedlo, vyzkoušela to příště znovu. A právě toto bych z prvního utkání vypíchl.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – Nové Strašecí “B”

   V tomhle zápase se holky připravily samy o výhru. Ve všech věcech z úvodního zápasu přišlo zlepšení, především v koncovce. Defenzivní činnost byla jediným, co na hřišti tak trochu pokulhávalo. Krobová v brance zopakovala skvělou rozehrávku a musím ocenit, že i přes nepříjemnou střelu, která skončila na jejím nose, se oklepala a byla schopna zápas kvalitně dochytat, vlastně celý “turnaj”. Dařilo se nám i gólově, byť ne každý gól nabídl fotbalovou krásu. Valdhansová doslova procedila míč na přední tyči mezi nohy brankáře, při gólu Nytrové byl brankář očima někde jinde. Prosadila se nám i sváteční střelkyně, a to Ptáková, která vyslala velmi pěknou střelu. Vyzdvihnout ale musím branku Majdy Čechové, která byla ukázkou toho, co má dělat hráč na lajně. Po vyražené střele Valdhansové zleva se pohybovala na opačné straně hřiště přesně v prostoru, ve kterém měla a za dobrý výběr místo získala odměnu v podobě doklepnutí míče do prázdné branky. Bohužel jsme vzadu nebyli opět dostatečně důslední a soupeři dovolili o jednu branku více než jsme dali my.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – SKP 

   Po druhém zápase jsme měli pauzu, a tak jsme se mohli zkoncentrovat a připravit na dalšího soupeře. Tím byla přípravka SKP, která byla kvalitou někde jinde. Do zápasu jsme šli s defenzivnějšími pokyny, ale opět s důrazem na hraní po stranách hřiště. Překvapivě jsme šli do vedení, když se zleva dostala k zakončení Pazdernatá a svým typickým bodlem (za gól chvála, za bodlo nikoliv) poslala míč nechytatelné pod břevno. Začátek zápasu byl vyrovnaný, byť měl soupeř více míč na kopačkách. SKP ale přidalo na obrátkách a několika góly otočilo zápas ve svůj prospěch. Kvalita kluků byla znatelná, o to těžší to holky měly, stále ale defenzivní činnost nebyla taková, jakou bych si představoval. Znovu jde o dostupování hráčů a jejich obsazování, samozřejmě také důraz. Ten byl znát až ke konci zápasu. Prosadila se i Nytrová do odkryté branky po chybné rozehrávce soupeře, ale poté to byl znovu městský soupeř, který byl gólový. Zápas se protáhl časově, a tak ubývalo sil, rozehrávka také nebyla tak kvalitní jako v předešlých zápasech, ale holky odevzdaly bojovný výkon.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník – Slabce

   Do posledního zápasu šly holky s omezeným fondem sil. Po třech zápasech toho měly plné kecky a bylo to znát. Vrátily jsme se k rozestavení z prvních dvou zápasů. Hra se zdála celkově vyrovnaná, soupeř ale dostával až příliš prostoru v ofenzivě a trestal. To byla hlavní příčina neúspěchu. Chuť a bojovnost holky měly, snažily se, ale výsledkem byl pouze gól Valdhansové. K vidění byly i další šance, ale zakončení mířilo nejen v případě Urbanové jen do středu branky.

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ TRENÉRA

   Tomáš Pešek: Kdo si přečetl řádky k jednotlivým zápasům, tak asi pochopí, co bylo dobře a co špatně. Jediné, co mi dnes chybělo, tak byla defenzivní činnost. Tam máme stále na čem pracovat, nicméně musím být pozitivní. Po holkách jsem chtěl několik věcí a snažily se je plnit. Nakopávání z první už nebylo tak časté jako tomu bylo dříve, holky se nebály jít do kličky, důrazu tam také bylo více než obvykle. Šance také přicházely a byť nebyla koncovka vždy přesná (především první zápas to bylo zakleté), tak tam nějaké góly napadaly. Čtyři zápasy během odpoledne s minimální pauzou byly opravdu hodně, ale holky na hřišti nechaly všechno, za což jím děkuji a za předvedený výkon musím chválit.

HODNOCENÍ HRÁČEK

Marie Krobová

V brance si vedla velmi dobře. V každém zápase několik šancí pochytala, výborná byla její rozehrávka v prvních dvou zápasech. Pak už to bylo slabší, ale tímto jsem byl mile překvapen. Maruška v brance začíná a je to vidět, nicméně její výkon byl dnes opravdu velmi dobrý. Z nepříjemné střely do obličeje se oklepala a turnaj dochytala. Nebojí se jít po míči, místy byla slyšet i snaha o komunikaci, což také cením. Pár branek dostat nemusela, ale vše vždy nahradila dalšími dobrými zákroky.

Sofia Lara Livitt

Pokud by si Sofi více věřila, její výkony by šly vzhůru. Přišlo mi, že nedůvěra jí tak trochu svazuje kolena. Pokud toto odbourá, posune se úplně někam jinam. Základy má, nahrávka je dobrá, hráče si také umí odstavit, bohužel ale vše trvá déle než by mělo. Dnes ustála nepříjemný souboj, ze kterého se oklepala a hrála dál. Párkrát byla dostatečně důrazná. Takže to chce jediné – více si věřit!

Jana Ptáková

Sváteční střelec se prosadil. Jana dala jednu branku a stejně jako většina týmu se nebála jít do kličky. Snažila se konstruktivně rozehrávat a míče se zbytečně nezbavovala. V některých soubojích si počínala důrazně přesně tak, jak po ní chceme. Někdy měla hráče až moc daleko od sebe, ale když ho dostoupila, jen stěží přes ní vedla cesta. S postupem času přicházel úbytek sil.

Majda Pazdernatá

Cením velkou snahu hrát a dovolit si s míčem. U Máji jsem dříve postrádal důraz, který tam dnes byl. A právě z něj vytěžila i svůj gól proti SKP. Do soubojů chodila, často ale zapomínala na hráče za sebou. Stále by to chtělo být více ve hře, často je moc daleko od dění na hřišti a pak má ke svému hráči daleko. Často se nabízela o míč, měla chuť, celkově dobrý výkon.

Majda Čechová

V týmu je krátce a od prvního tréninku udělala obrovský krok. Už tolik nelítá po hřišti a věnuje se svému postu, byť občas zapomene. U Majdy nechyběla chuť hrát, byla velmi pohyblivá a s míčem se její práce také o dost zvedla. V zápase se Strašecím byla součástí jednoduché a rychlé akce, která skončila nebezpečným ohrožením soupeřovy branky. Její výkon mě velmi překvapil, odměnou ji byla vstřelená branka, při které ukázala smysl a pochopení pro nový herní systém.

Kateřina Urbanová

Na hřišti nechyběly opět prvky z dramaťáku (smích). Přes svůj nevelký vzrůst se Kačka dnes prala o každý míč a hodně soubojů vyhrála. Dnes předvedla i nádhernou střelu až jsem se divil, že vystřelila skutečně ona. Občas lítala i mimo svůj post a pak ve svém prostoru chyběla. Měla chuť, nabízela se a celkově dnes nechala na hřišti velmi dobrý výkon.

Antonie Nytrová

Pro dnešek kapitánka. Tonča byla důrazem a bojovností na hřišti vidět nejvíce. Dokázala se dostat do zakončení, odměnou jí byly vstřelené branky. Bylo jí plné hřiště, občas opouštěla svůj prostor, do kterého se ale dokázala vrátit. Chtěla být všude a u všeho, až to bylo někdy na škodu a celkově její aktivitu cením, ale stála jí hodně sil. Nebála se dovolit, ale v několika případech byla lepší variantou nahrávka spoluhráčkám. Podstoupila několik soubojů, v závěru dohrávala i se sebezapřením, ale to správný kapitán musí umět.

Nikola Valdhansová

Dokázala se dobře dostat do šancí, které ale uměla ještě lépe zahodit. Zejména v prvním zápase tam bylo tolik šancí na gól, ale Niky zřejmě chtěla ušetřit rodinný rozpočet (smích). Zkoušela si dovolit, i svůj důraz o trochu zlepšila. Nechyběla chuť, na hřišti toho dost naběhala a poprala se i s několika různými posty. Dařilo se jí i gólově, jeden takový dala i slabší nohou. A to nebyla náhoda, neboť se o zakončení “béčkem” jako jediní z týmu pokoušela hned několikrát! Někdy chtěla situace řešit na sebe, což bylo na škodu, ale útočník musí být tak trochu chrt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *