Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


TVRDÁ LEKCE V LIZE MLADŠÍCH ŽÁKYŇ OD HOLEK Z PARDUBIC

   Rakovník – První zářijový den nebyl tentokrát ve znamení prvního školního dne, neboť byla posvícenecká neděle. Holky FK Rakovník v tenhle den čekala velká premiéra – 1. utkání v lize mladších žákyň, která se hraje na polovinu hřiště při počtu 7+1 hráček. Na úvod do Rakovníka dorazil velmi těžký soupeř – FK Pardubice, který v loňské sezoně skončil na 2. místě za Spartou Praha.

FK Rakovník – FK Pardubice 0:30 (0:16), hráno 2x 35 min.

   Na úvodní branku se nečekalo příliš dlouho a holky z Pardubic od počátku diktovaly tempo hry. Domácí holky převyšovaly v klíčových aspektech – fyzické i technické vybavenosti. Domácí holky si bohužel během zápasu nevytvořily žádnou brankovou příležitost.

FKR: Pešková (50. Krobová) – Tvrzová, Fenclová, Livitt, Virglerová, Čechová A., Jelínková, Nováková, Urbanová, Vopatová (K), Valdhansová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

FK Rakovník FK Rakovník

 

 

 

 

 

 

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

   Tomáš Pešek: “Vůbec náš první zápas na polovinu hřiště jsme sehráli s velmi kvalitním celkem Pardubic. Utkání nám ukázalo, na čem všem musíme zapracovat. Soupeř byl pohybově i na míči velmi aktivní a k ničemu nás nepustil. My jsme si ale mohli vytvořit alespoň pár šancích, bohužel chybělo lepší řešení v přechodové fázi. Bylo to fyzicky velmi náročné utkání, k vidění bylo i dosti soubojů. Bohužel se 90% míčů z osobních soubojů odrazilo na kopačky soupeře. Byť byl soupeř velmi kvalitní a holky to měly těžké, tak si nedokázaly ani pořádně nahrát, neplnily pokyny dané před zápasem. Je potřeba přepnout a koncentrovat se, prázdniny už skončily.

   Paradoxem bylo, že naše nejmenší a nejmladší hráčka Urbanová bojovala a odbourala věkový rozdíl mezi ní a soupeřkami, které byly o 3-4 roky starší. Hodně branek jsme soupeři doslova darovali. Bohužel jsem v naší hře nenašel žádná pozitiva. Po fyzické stránce odehrála velmi náročné utkání Tvrzová, která ukázala, že fyzický fond bude pro takové zápasy velmi důležitý. Jedeme ale dál. Věřím, že nás příliš vysoká prohra nakopne k další práci v trénincích, kterou pak prodáme v mistrovských zápasech a budeme se radovat z dobrých výkonů, které budou základem pro vítězství.”

   Marek Tvrz: “Věděl jsem, že start bude velmi ostrý a také jsem na to holky před zápasem upozorňoval. Rovněž jsme si vysvětlovali, co by se mělo objevit v naší hře, abychom soupeře dokázali dostat pod tlak. To se bohužel nestalo. Viděli jsme velmi kvalitně fyzicky připraveného soupeře, který měl ve svých řadách i řadu holek, které vyčnívali individuálními schopnosti. V následujících 14 dnech se bude projevovat nerozehranost některých holek po prázdninách, ale věřím, že výkonnost všech holek půjde nyní raketově nahoru. Holky na to mají.”

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

1. kolo Ligy mladších žákyň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *