stck
mesto

facebook

FENOMÉN SLAVIA NA VŠECH ÚROVNÍCH FOTBALU

Rakovník – Náročný FK Rakovník týden byl zakončen utkání s aktuálně největším fenoménem českého fotbalu – Slavií Praha. Slavia Praha ukázala svoji sílu a utkání jednoznačně opanovala. Výsledek není překvapivý, protože Slavie nastoupila do utkání především s ročníkem 2007 a s holkami, které fotbal hrají již déle než pět let.

FK Rakovník – SK Slavia Praha 1:39 (0:18)

Otázkou před utkáním nebylo, zda rakovnické holky dokáží zvítězit, ale zda si dokáží vytvořit nějakou brankovou příležitost, což se například v utkání s Pardubicemi nepovedlo. Slavia od prvních chvil dominovala na míči a byla téměř všude dříve než my, což se podepsalo pod celý zápas. Pešková v brance střídala silnější chvíle se slabšími. Poločasové skóre se zastavilo na počtu 0:18.

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas bych řekl, že byl o něco lepší z naší strany. V utkání jsme měli dobré pasáže, ale pak také následovali slabší pasáže, kdy nás Slavie nekompromisně trestala. Radost přišla až za stavu 0:29, kdy Vopatová na půlce vybojovala míč, když o něj obrala vyběhnuvší brankářku a předložila jej do optimálně pozice Novákové, která neměla problém trefit prázdnou branku. Na závěrečných dvacet minut nastoupila do branky Krobová, která hned po svém příchodu předvedla tři velmi dobré zákroky, ale následně ani ona nedokázala čelit střelecké potenci sešívaných holek – 1:39.

FKR: Pešková (50. Krobová) – Tvrzová, Fenclová, Virglerová, Vopatová, Čechová A., Valdhansová, Lentesová, Nováková, Jelínková, Nytrová. Trenéři:  Tomáš Pešek a Marek Tvrz.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Marek Tvrz: „Utkání se hodnotí velmi těžko. Holky ze Slavie ukázaly, co se dokáží naučit holky s míčem. Především bych upozornil na jejich pohyb, protože jestli je nějaká disciplína v čem bychom se mohli Slavii přiblížit, tak je to pohyb. Horší technické dovednosti jsou asi přirozené, neboť Slavia je výběrový tým. Z našich řad výborně zahrála Nytrová, která se dokázala vyrovnat Slávistkám. Rovněž pochválím Vopatovou, která přijela brzy ráno z Itálie, ale chtěla jít na utkání. To mi udělalo velkou radost. Během zbytku podzimu a zimní přestávky zkusíme pracovat, aby v jarním zápase se Slavií byl vidět progres a výsledné skóre bylo pro nás příznivější.“

Tomáš Pešek: „Holky v nejkrásnějších dresech na světě nám ukázaly, jak se hraje fotbal. Červenobílé hráčky nás předčily naprosto ve všem, což je ale logické, neboť hrají fotbal dá se říci od kolébky. Kvalita soupeře byla úplně někde jinde. Z naší strany to byl zápas dvou různých poločasů. První poločas nám chvilku trvalo, než jsme se rozkoukaly, ale poté jsme chvilkami dokázali držet se soupeřem krok. Šanci jsme si sice nevytvořili, ale byly tam dobré náznaky. Kvalita soupeře to zkrátka nedovolila. Druhý poločas tam těch dobrých věcí bylo bohužel velmi málo. Sečteno a podtrženo, schytaly jsme opravdu slušný debakl. Dovolím si tvrdit, že minimálně polovinu branek jsme soupeři ulehčili svou pasivitou v defenzivní činnosti. Holky z Edenu si de facto mohly dělat, co chtěly.

V zadních řadách jsme příliš ustupovali, nedostupovali jsme hráče a otvíraly dálnice, po kterých se soupeři jezdilo jedna báseň. Několika brankám jsme mohly předejít také po chybách našich brankářek, kdy zejména Pešková odchytala velkou část zápasu. Bohužel na svých pár dobrých zákroků nenavázala a světlé momenty zastínily ty tmavé, místy tmavě černé. Naopak vyzdvihnout musím výkon Nytrové, která odehrála výborný zápas a doufám, že na něj naváže. Dalším pozitivem byla oproti zápasu s Pardubicemi alespoň jedna vstřelená branka, ale jedna je samozřejmě málo. Holky viděly, jak se hraje fotbal a je to pro ně velmi cenná zkušenost. Každý fotbalista či fotbalistka nemůže říct, že si zahrál/a proti pražské Slavii.“