Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


VELMI DOBRÝ VÝKON HOLEK V NOVÉM STRAŠECÍ

   Nové Strašecí – Holky FK Rakovník měly delší volno, protože v pondělí a ve středu nemohl být trénink z důvodu pracovních povinností trenéra Tomáše a trenér Marek první polovinu týdne trávil v Paříži na tenisovém French open. Strašecí nás v prvním kole nadstavby na začátku jara pořádně vyškolilo, nyní to byl ovšem zcela jiný zápas, což po zápase ocenili i domácí diváci.

Nové Strašecí – FK Rakovník 11:6 (4:2)

   Vstup do utkání se lépe povedl domácím, kteří se dostali do vedení 1:0. Velkou šanci na vyrovnání měla Nytrová, ale sama před brankářem zakončila příliš pozdě a brankář stihl střelu vyrazit. Bohužel Nytrová po špatném autu poslala domácí do brejku a bylo to 2:0. Za malý okamžik 3:0. V ten moment mi naskočil minulý zápas, kdy jsme byli ve všem druzí, možná i třetí. Ale na hřiště vběhla nažhavená první pětka a zápas dostal nový náboj. Virglerová parádně zakončila jeden z řady svých úniků a bylo to 3:1. Následně velmi dobré střídání předvedla i pětka mladších holek, které dokázaly hrát vyrovnanou partii. Na hřiště šla zpět první pětka a domácí se prosadili – 4:1. Míč si vzala znovu Virglerová, prošla přes dva hráče, tvrdě vystřelila a odražený míč do branky pohotově doklepla Jelínková – 4:2.

FK Rakovník FK Rakovník

   Druhý poločas zahájila pětka mladších a Mája Čechová využila parádní nabídku Nytrové po rohovém kopu – 4:3. Za malý okamžik po dalším rohu přišel velký závar, když Jelínková nastřelila jen brankáře. Chvilku na to po dalším rohovém kopu Valdhansová netrefila branku z jasné brankové přiležitosti. Soupeř toho využil a utekl nám do vedení 8:3. Mohli jsme litovat velkého množství neproměněných šancí. Ale Valdhansová krásně trefila k tyči a Virglerová zakončila další svůj únik – 8:5. Virglerová měla na noze další branku, ale trefila pouze břevno branky! Střelecky bohatý zápas nebyl u konce, domácí další tři branky a my bohužel už jen jednu, kdy Virglerová zaslouženě zkompletovala hattrick – 11:6. Panečku, to byl ale zápas!

FKR: Pešková – Ptáková, Nytrová, Urbanová, Krobová, Čechová M., Fenclová, Virglerová, Jelínková, Vopatová, Valdhansová. Trenér: Marek Tvrz.

HODNOCENÍ TRENÉRA

   Marek Tvrz: “Musím říci, že jsem maximálně spokojený, protože vždycky říkám, že celkový dojem zápasu posuzuji na základě hry směrem dopředu, kde to dnes bylo velmi dobré. Zejména celá první pětka pracovala výborně, ale druhá pětka mladších holek hrála rovněž dobře, byť si v komparaci s první pětkou nevytvořila tolik šancí. Chyby v defenzivní části akceptuji, protože chci, aby holky hrály fotbal od brankářky přes obránce, záložníky až po útočníky. Z toho plynou ztráty, ale těch ztrát je postupně méně a méně. Musím vyzdvihnout výkon Virglerové, které byla dle mého názoru absolutně nejlepším aktérem na hřišti. Vybojovala řadu míčů a ještě předvedla několik krásných individuálních akcí. Před zápasem jsem holkám říkal, že v pondělí i ve středu netrénovaly, tak že očekávám, že uvidím velkou chuť do hry, což se naplnilo. Takže celkově za výkon v Novém Strašecí holkám FK Rakovník děkuji a připojuji jedno přání – ať je podobných výkonů co nejvíce.”

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ HRÁČEK

Anna Pešková

Dobrá rozehrávka, ale v některých chvílích zbytečně “zabitá” na čáře, kdy by měla zmenšit úhel střelci, ale stále se učí. Rovněž musím vytknout Aničce nulovou komunikaci.

Viktorie Fenclová

Měla delší herní pauzu, ale hrála skvěle. V obranné činnosti skvělá, směrem dopředu rovněž přesvědčivý výkon. Jen tak dál.

Dominika Virglerová

Fantastický výkon. Prosím, hrát takhle furt – skvěle dopředu i dozadu.

Soňa Vopatová

Nenápadná ve středu hřiště, ale vybojovala několik míčů a i se snažila poctivě hrát dopředu. Předvedla krásnou střelu z dálky.

Eliška Jelínková

Hrála na levé záloze, kde jí to donutilo běhat nahoru – dolu. Někdy zapomněla na bránění, ale jestliže Elišce vyčítáme pohyb, tak dnes pohyb měla, ale chyběla mi častější individuální hra.

Nikola Valdhansová

Dostala šanci v elitní pětce starších holek na “hrušce”, kde jsem očekával, že bude zakončovat útoky. Vstřelila jednu pěknou branku a další své dvě šance bohužel neproměnila. Výtku mám jednu – více se zapojit do hry, i když míč není zrovna v její blízkosti.

Jana Ptáková

Poctivý výkon směrem dozadu, rovněž se snažila hrát směrem dopředu, v obraně nebojácně kličkovala. Míč z první odkopla pouze jednou, ale po domluvě již ne. Chybějící rychlost u Jany musíme nahradit lepším čtením hry, ale to je otázka pár měsíců.

Kateřina Urbanová

Od Kačky jsem upřímně očekával trochu více, protože Kačka je vždy pověstná tím, že je neustále v pohybu. Dnes v některých pasážích na hřišti neběhala, ale nevypustí žádný souboj a snaží se hrát sama, byť ztrácí. Ale jedině dobře, že hraje neustále stejně.

Marie Krobová

Nastoupila ve středu hřiště, podstoupila řadu soubojů. Od středního záložníka očekávám větší zapojení i do ofenzivy.

Antonie Nytrová

Špatný aut jsme si již vysvětlili, jinak bojovala a poctivě pilovala levou lajnu od jednoho roho k druhému. Škoda, že výkon nepřetavila v branku.

Magdaléna Čechová

Máji výkon šel za dva měsíce neuvěřitelně nahoru. Pomalu se zlepšuje práce s míčem. Bojovnost zůstává. Po důrazu vstřelila branku, takže spokojenost. Jen tak dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *