Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


HOLKY ABSOLVOVALY SOUSTŘEDĚNÍ V LIBERCI, KDE SI SÁHLY AŽ NA DNO SVÝCH SIL

   Liberec – Jak už to často bývá, tak někdy zkrátka není vše podle předem připraveného plánu. Trenéři museli před začátkem soustředění vyřešit dvě věci. První byla absence externího trenéra Petra Kýzla na soustředění z časových důvodů. Druhou bylo zkrácení soustředění o jeden den na žádost hotelu. Když se tyto všechny lapálie vyřešily, tak se holky FK Rakovník  sešly v pondělí 12. 8. 2019 v půl osmé ráno, aby společně za doprovodu zdravotnice a trenéra Tomáše odjely autobusem směr Liberec.

   Po příjezdu do Liberce na holky čekal u autobusu trenér Marek, aby se připojil k ostatním. Cestou na hotel se holky a realizační tým zastavil na oběd v restauraci, kde si holky doplnily energii před prvním tréninkem. V pondělní odpoledne čekal na holky první trénink v krásném sportovním centru v Liberci.

   O holky bylo co se týče servisu výborně postaráno v libereckém hotelu Hotel arena, který se nachází přímo vedle hokejové Home credit Areny a právě vedle zmíněného sportovního centra. Úterní den byl pro holky doslova perný. Den začínal ostrým ranním tréninkem na atletickém oválu. Po snídani následovala tréninková jednotka na hřišti s míčem a po obědě další tréninková jednotka s míčem na hřišti. Pozdní odpolední program byl ve znamení návštěvy zoologické zahrady v Liberci, kde na holky čekala kvízový pracovní list – nejvíce bodů nasbírala dvojice Míša a Saša. Poté už následovala pouze večeře v osm hodin večer.

   Středeční program byl velmi podobný – ostrý ranní atletický trénink, snídaně, trénink s míčem na hřišti, oběd, přátelský fotbalový zápas proti házenkářům z Lovosic, večeře a noční výšlap na Ještěď pro odvážné. Do této party se k trenérovi Markovi a zdravotnici přidala Viky, Kačka, Eliška, Nikča a Anička. Úplná tma, cesta lesem, to byla pořádná zkouška pro malé dámy. Cesta temným lesem dostala záhy zádrhel, neboť jsme došli do bodu, kde byl jeden popadaný strom za druhým a nemohli jsme již pokračovat dále. Zvolili jsme tedy cestu B – přímo pod lanovkou rovnou nahoru. Celá pětice odvážných holek šla velmi statečně po náročné cestě. Byť jsme nedošli ať nahoru na Ještěď, ale zhruba do 2/3, tak se jednalo o povedený výlet. Holky si daly ještě na posilněnou jeden “drink” při čekání na Taxi, které nás odvezlo zpátky do Hotel areny. Okolo půlnoci již všichni byli v postelích a sbírali síly na poslední den…

   Čtvrteční ráno začalo tak nějak zvláštně… Holky byly připraveny v sedm na ranní běhání, ale trenéři spali a holky toho využily, neboť trenéři byli vzbuzeni až v osm na snídani… Následoval poslední trénink s míčem, po kterém následovalo běhání na ovále. Po obědě jsme se rozloučili s Hotel arenou a holky čekal poslední trénink – znovu atletický. V ten moment už toho všechny holky měly opravdu hodně a vlastně jsme tak nějak v pravý čas odjeli domů..

   “Myslím, že se jednalo o velmi povedené soustředění, ačkoliv bylo naplánované dlouho dopředu, tak postupně se objevovaly různé překážky, které jsme nakonec na poslední chvíli vyřešili a holky si myslím, užily hezké čtyři dny. Na nevytíženost si rozhodně nemohly stěžovat. Liberec byla pro nás jednoznačná volba, protože podmínky jsou zde na letní soustředění výborné. V případě špatného počasí je zde mnoho alternativ. Ale špatné počasí jsme naštěstí sebou nepřivezli. Za mě soustředění bylo úspěšné a splnilo účel.

  Čeká nás náročný půl rok – ohledně tréninků, cestování, zápasů. S některými holkami nyní budeme pracovat již 2 roky, tak by postupně měl být vidět už nějaký výstup. Byť se samozřejmě s některými týmy nebudeme moci měřit, protože je rozdíl hrát fotbal 2 roky nebo 5 let, tak ale věřím, že ten rozdíl dokážeme co nejrychleji snižovat.” zhodnotil soustředění trenér Marek Tvrz.

   “Se soustředěním jsem maximálně spokojen. Holky mě velice překvapily, odjezdily to naplno. Soustředění jako takové bylo výživné zejména po fyzické stránce, která bude především v zápasech na polovinu hřiště proti velmi kvalitním soupeřkám stěžejní. Věřím, že zde holky pochopily, že fotbal není je o hře, střelbě, ale také o fyzické připravenosti. Soustředění bylo proloženo i výletem do zoo a večerním výšlapem na Ještěd, což bylo zpříjemněním a takovou odměnou za dobře odvedenou práci. Co mě však mrzí, že se na soustředění nenavázalo dostatečnou tréninkovou docházkou,” zhodnotil soustředění trenér Tomáš Pešek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *