stck
mesto

facebook

KLUCI ZE STRAŠECÍ PROKÁZALI V RAKOVNÍKU KVALITU

Rakovník – Vzhledem k sobotnímu nadstavbovému kolu přípravky dívek holky FK Rakovník předehrávaly víkendové kolo ve středu. V nominaci byly všechny zdravé holky, které nezasáhly do nedělního zápasu. Trenéři si pro holky připravili ještě zhruba hodinový tréninkem před samotným zápasem.

FK Rakovník – Nové Strašecí 1:11 (1:3)

Utkání pro holky začalo skvěle. Hned v první minutě jsme se prosadili po dlouhém autu. V naší hře byla řada nepřesností, ale především je třeba vyzdvihnout velkou kvalitu některých jedinců v dresu Nového Strašecí. Poločasové skóre 1:3 plně odrazilo převahu, kterou hosté měli.

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas byl pro hosty ještě lepší. My jsme naopak v některých chvílích působili dost zakřiknutě a nejistě. Vypracovali jsme si ale také šance, které jsme ale neproměnili. Hosté nám nastříleli 8 branek v druhé půli a zcela zaslouženě si připsali vysoké vítězství.

FKR: Pešková – Tvrzová, Fenclová, Vopatová, Ptáková – Urbanová, Čechová – Lentesová, Nováková, Krobová, Valdhansová. Trenéři: Tomáš Pešek a Marek Tvrz.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Marek Tvrz: „Soupeř byl od počátku úplně někde jinde než naši předchozí soupeři – Chrášťany, Hředle i Jesenice. Měl ve svých řadách řadu šikovných fotbalistů, kteří se díky individuálním schopnostem dokázali prosadit. My nastoupili ve výrazně omlazené sestavě oproti neděli, což se samozřejmě muselo projevit. Z 11 nastoupivších holek ještě 6 může hrát v kategorii mladších přípravek, takže to bylo o sbírání cenných zkušeností. Holky viděly, co všechno se mohou s míčem naučit. A já garantuji, že se to naučí! Ze zápasu bych nedělal žádnou velkou vědou, pouze mě mrzí, že v některých pasážích jsme to soupeři hodně usnadnili.“

HODNOCENÍ HRÁČEK

Anna Pešková

Stabilní a kvalitní výkon. Dobrá hra nohama a jisté zákroky. Jen se vyvarovat přihrávek do středu hřiště.

Michaela Tvrzová

Řekl bych, že výkon byl obdobný s tím nedělním. Zásadní věc – zrychlit hru s míčem.

Soňa Vopatová

Rovněž předvedla svůj stabilní výkon. Stále budu apelovat na větší individuální hru.

Jana Ptáková

O víkend měla volno a včera hrála s chutí. Nebála se míč z obrany vyvést dopředu a rozehrát. Předvedla svůj optimální výkon.

Viktorie Fenclová

V neděli jsem její výkon označil za výborný. Ale její výkon včera nebyl tak jistý jako v neděli. V některých herních pasážích nechala soupeři příliš mnoho prostoru.

Kateřina Urbanová

Měla to těžké. Ve středu hřiště Strašecí mělo velkou kvalitu i fyzickou převahu. Přesto předvedla pracovitý výkon. O utkání jsem ji vysvětloval několikrát, že nemůže bezhlavě utíkat dopředu při naší rozehrávce.

Amélie Čechová

Podobně jako Kačka to měla těžké z důvodů kvality i fyzické převahy soupeře ve středu hřiště. Ale upřímně říkám, že výkon Amálky byl jeden z nejslabších jejích výkonů v tomto roce. Věřím, že se jedná o ojedinělý výpadek.

Nikola Valdhansová

Dostala se dvou šancí, ale bohužel svůj střelecký účet neotevřela. Pracovala, dřela, snaha se nedá upřít.

Veronika Lentesová

Verča se přes zimu výrazně zlepšila, bojovala, nepříjemně napadala soupeře. Snad bude progres Verči pokračovat dále.

Marie Krobová

Vzhledem k většímu počtu obránců na Marušku padl „Černý Petr“ a šla do útoku. Cením hru hrát s míčem, ale chybí větší rychlost. Maruška o trénink vypadá velmi dobře v brance, tak ji brzy uvidíme na turnaji mladší přípravky i v brance.

Alexandra Nováková

Naše nejstarší útočnice předvedla bojovný výkon, měla rovněž jako Nikča dvě šance, ale bez gólového efektu. Věřím, že se v sobotu prosadí více.