Kalendář
Leden 2022
PoÚtStČtSoNe
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Pro   Úno »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


MLADŠÍ HOLKY: PORAZILA JE VLASTNÍ NEDŮSLEDNOST

   Praha – Původně jsme měli s Markem holky rozdělené jinak, ale hned při příjezdu na Julisku nám bylo oznámeno, ať utvoříme mladší a starší tým holek, konkrétně řečeno slabší a silnější, a tak z našeho plánu mít dva vyrovnané týmy oproti minulému hracímu víkendu sešlo. Vše bylo z důvodu, že se nakonec nebude hrát každý s každým, ale znovu na lepší a slabší výkonnostní skupinu.

FK Rakovník mladší – Dukla Praha 2:12 (1:6)

   V prvním zápase jsme se střetli s domácí Duklou. Vstup vypadal vcelku slibně, nedůrazem v obraně a nepokrytou hráčkou jsme pustili soupeře sice do vedení, ale poté jsme srovnali, když aut Sofči Lary Livitt propadl za obranu a Amálka Čechová ho uklidila podél vyběhnuvší brankářky. Co bylo naším obrovským problémem? Nedůraz, pozornost a příliš prostoru ve středu hřiště. Toto nás provázelo bohužel všemi třemi zápasy. Ačkoliv to píšu velice nerad, občas holky nahrazovaly tréninkové kužele umístěné daleko od sebe, a tak jsme soupeřkám z Dukly dovolili skórovat hned dvanáctkrát! Naší druhou branku vsítila Sofie Lary Livitt, když uklidila z hranice poloviny hřiště ranou z první odkopnutý míč do odkryté branky.

Hodnocení

   Verča si v brance vybrala při čtyřech gólech slabší chvíli, nutno však říci, že několik branek také chytila, když ji v tom spoluhráčky nechaly tzv. vykoupat. Obrana byla příliš pasivní, nechávala soupeři příliš prostoru a ten toho využíval. Holky nepřistupovaly k protihráčkám včas, ve středu hřiště doslova otevíraly prostor a po zásluze byly několikrát potrestány. V utkání jsme si kromě dvou branek vypracovaly minimum šancí, tu největší spálila Nikča, když neuklidila do odkryté branky rohový kop z kopačky Sofči. Nebál bych se říci, že všem inkasovaným brankám se dalo předejít.

FK Rakovník FK Rakovník

Ladies Academy Liberec – FK Rakovník mladší 4:0 (hráno bez přestávky)

   V dalším zápase změřily holky síly s Libercem. V mezizápasové mezeře jsem holkám řekl, aby přitlačily v osobních soubojích, hrály s větším nasazením a pohyb protihráček pouze nekopírovaly. Toto utkání bylo lepší než to předešlé, pořád ale bylo co zlepšovat. Soupeře jsme pustili do vedení velice lacině, když Verča Lentesová neudržela lehkou střelu, která skončila za jejími zády. Naše gólmanka měla prsty i v další inkasované brance, to když soupeři při rozehrávce hodila míč na kopačky. Poté jsme ale měli slušnou pasáž, která bohužel v branku nevyústila.

   V této fázi se dařilo útočné dvojici Nikče Valdahnsové a Amálce Čechové. Tyto hráčky se dostávaly do šancí, ale zejména prvně jmenovaná je pálila. Při postupu tři na nikoho zvolila možnost zakončit a pouze trefila brankářku. V dalších dvou pokusech trefila pouze přízemní střelou brankovou konstrukci. Šanci ke skórování měla i Mája Pazdernatá, ale pořád nedokáže pochopit, že do míče se kope nártem nebo placírou, nikoliv však špičkou. Do dalších příležitostí nás soupeř nepustil, lépe řečeno jsme se o ně svou pomalostí a nepřesností připravili. Liberec naše gólovky přežil a ještě dvakrát udeřil. Nejprve jsme klasicky otevřeli střed hřiště a poté si obrana nedokázala ideálně obsadit protihráčky, pro které nebylo problémem vsítit konečnou čtvrtou branku.

Hodnocení

   Dva góly jsme si dali sami a umožnili tak soupeři klidný vstup do utkání. Poté jsme měli možnost srovnat, ale holky spálily, co jen mohly… Co se týče důrazu a chyb z minulého zápasu, tak to bylo o něco lepší, pořád to ale nebylo to, co si představujeme. Pořád tam spousty věcí chybí, jsme nedůrazní, vše nám trvá a máme problémy se základními fotbalovými prvky. Ze čtyř branek jsme mohli opět všem zabránit, ale opět nás srážejí vlastní chyby.

FK Rakovník FK Rakovník

FK Rakovník mladší – Viktoria Plzeň 0:15 (0:7)

   Poslední zápas hracího dne byl pro oko rodičů a příznivců holek doslova utrpením. Plzeň nás k ničemu nepustila nebo spíše my jsme si nic nedokázali vytvořit. Na hřišti byly jen holky v bílých dresech, které nám nasázely ostudných patnáct branek! Nejprve si Verča Lentesová neporadila s jednoduchou střelou na začátku zápasu, poté Sofie Lara Livitt dvakrát pustila po lajně svou hráčku a poté si znovu vybrala slabší chvíli naše brankářka.

   I Maruška Krobová se nevyvarovala zbytečné chyby a vůbec naše obrana byla doslova špatná. Poločasový příděl se tak rovnal sedmi brankám. Ani do druhé půle jsme nevstoupili jinak. Plzeň byla rychlejší, naše obránkyně se nechytaly rychlostně a vůbec toho dovolily protihráčkám přespříliš. Stejný obraz hry, avšak o jeden inkasovaný gól více. To byla vizitka ve druhém poločase. Čestnou branku měla na kopačce Kačka Urbanová, když si sama vybojovala míč, ale její střela mířila jen těsně vedle vzdálenější tyče.

Hodnocení

   Před zápasem jsem holkám říkal, ať se vyvarují chyb z předešlých utkání a poslední vystoupení nedělního dne si užijí. Kdo se na tento zápas díval, tak mi dá za pravdu, že to bylo totální fiasko. Žádná chuť, otrávené obličeje, chyba za chybou a ostudný debakl. Jediným pozitivem bylo, že se nikomu nic nestalo.

FK Rakovník FK Rakovník

Tomáš Pešek, trenér

   Mrzí mě, že holky zapomněly na základní fotbalové prvky. Poslední zápas byl totálním fiaskem. Ze tří zápasů a počtu vytvořených šancí jsou dva vstřelené góly málo. Propadali jsme zejména ve středu hřiště, v obraně nechávali příliš prostoru, až to bylo do očí bijící a dostávali jsme mraky zbytečných branek. Ve finále jsme se porazili sami. Bohužel, pozitiva se dnes hledají těžko…

Sestava: Lentesová – Livitt, Urbanová, Čechová, Pazdernatá, Valdhansová, Krobová.

Verča Lentesová (6)

   V brance si Verča vybrala několik slabších chvilek, když za svá záda pouštěla jednoduché střely. K tomuto přidala pár špatných rozehrávek, které končily na kopačkách soupeřek a ty toho dokázaly využít. Na druhou stranu předvedla také několik pěkných zákroků a svůj tým zachránila od většího debaklu.

Marie Krobová (6)

   Maruška byla minulý týden nejlepší hráčkou mladšího týmu, nyní to ale tak slavné nebylo. S protihráčkami se nedokázala rychlostně vyrovnat, dávala jím příliš prostoru a vedla přes ní cesta. Dlouho nedokázala pochopit, že má přitlačit. To také dokázala, ale pouze v pár případech.

Sofie Lara Livitt (5,5)

   Pro mě obrovské zklamání. Sofča umí fotbal hrát, ale nyní ukázala přesný opak. Chyběla chuť hrát, protihráčkám nechávala podobně jako Maruška hodně prostoru a nebyla vůbec důrazná. Chyběla rychlost a celkový přístup z její strany byl špatný. Na svém kontě má jednu branku.

Kačka Urbanová (6,5)

   Střed zálohy nebo útok, to byly posty, které dcera fotbalového matadora z Městečka vystřídala. Kačka je jednou vůbec z nejmladších a nejmenších hráček, ale neustále dokazuje, že má velký potenciál. Dnes ale nepředvedla to, na co opravdu má. Málo se dostávala k míči a nebyla důrazná jako jindy. Přesto měla koukatelné momenty a snažila se. Pozitivem bylo také to, že byla na hřišti slyšet.

Mája Pazdernatá (6)

   Snaha se Máje nedá upřít, v některých momentech měla dobré věci, ale v některých naopak špatné. Nechyběla ji bojovnost, byla důrazná. V pár případech plnila základní věci, v posledním zápase zkoušela efektivně patou vysunout do šance spoluhráčku, bohužel to nevyšlo. Stále ale chybí lepší koordinace pohybu a umět si v klidu zpracovat míč a rozdat ho.

Amálka Čechová (7)

   Spolu s Kačkou nejmladší a nejdrobnější hráčka. Hýřila pohybem, snahou a zejména v zápasu s Libercem byla pro soupeře hrozbou. Na svůj věk a rozměry zanechala na hřišti dobrý dojem. V posledním zápase naskočila i v obraně a ani tam nepropadla. Celkem si připsala jednu branku nekompromisním a pohotovým zakončením.

Nikča Valdhansová (7)

Do turnaje vedla svůj tým jako kapitán. Nechyběla chuť, dostávala se do šancí, ale namísto do sítě mířila pouze do brankové konstrukce. Bojovala, ale pořád tomu chybí důraz. Některé situace mohla řešit lépe, ale šance si dokázala vypracovat. Je třeba zapracovat na zakončení, jako útočník by měla mít lepší výběr místa v klíčových momentech. Byla slyšet, jako kapitán na hřišti mluvila, nabízela se. 

Známka týmu: 5,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *