stck
mesto

facebook

NADSTAVBA DÍVEK: JEDNA VÝHRA, DVĚ PROHRY

Uhříněves – V sobotu 13. 4. se holky FK Rakovník utkaly s Bohemians 1905, Hradcem Králové a Třebeší v pražské Uhříněvsi, a to v rámci 1. kola nadstavbové části přípravky dívek.  Zatímco Bohemka pro nás byla známý soupeř a jednalo se o třetí vzájemný duel v této sezoně, tak Hradec i Třebeš pro nás byli noví soupeři. Od Hradce jsme očekávali kvalitu, což se také potvrdilo. Před zápasem jsme museli udělat nucené změny v nominaci a citelné bylo zejména zranění Peškové, kterou nahradila v brance výborně chytající Nytrová.

FK Rakovník – Bohemians 1905 5:1 (3:0), hráno 2×15 min.

První utkání a hned parádní sólo Virglerové po pár sekundách zápasu a vedeme 1:0! Tak to byl začátek! V utkání máme jasně navrch a na druhou branku se čekalo až do 11‘, kdy se po dlouhém autu prosadila znovu Virglerová – 2:0. Do poločasové přestávky Virglerová zkompletovala hattrick a měli jsme se za sebou úžasný poločas – 3:0.

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas začal trochu opatrněji a soupeř toho využil – 3:1. Netrvalo příliš dlouho, abychom si jasné vedení vzali zpět. A znovu to byl dlouhý aut a skvěle zakončující Valdhansová – 4:1. Poslední slovo v zápase měla Vopatová, která hrála netradičně v útoku, ale svůj únik po přihrávce Urbanové zakončila přesně k tyči – 5:1.

FKR: Nytrová – Tvrzová, Fenclová, Krobová, Ptáková – Urbanová, Čechová A. – Virglerová, Vopatová, Lentesová, Valdhansová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Marek Tvrz: „Na podzim jsme s Bohemkou hráli dva naprosto vyrovnané zápasy, ale nyní jsme měli jasně navrch a je to zásluha holek. Předvedli výborný výkon. Jisté zakončení, skvělá defenziva a obrovská chuť klokánka z Vršovic porazit. Byli jsme maximálně spokojeni.“

FK Rakovník – Hradec Králové 2:7 (2:2), hráno 2×15 min.

Vyrovnaný úvod zápasu a po chybě soupeře se prosadila naše nejlepší střelkyně dne Virglerová – 1:0. O minutu později skvělou akci zakončila tvrdou ranou k tyči Čechová a vedli jsme dokonce 2:0. Tímto průběhem jsme byli zaskočeni, protože jsme Hradec viděli hrát třeba na zimním turnaji na Julisce. Přesto výborný nástup pokračoval a v 6‘ si šanci vybojovala Lentesová, ale bohužel trefila jen tyč. Soupeř snížil parádní střelou z dálky – 2:1. Minutu po brance měl Hradec výhodu pokutového kopu, ale hráčka zamířila vysoko nad. Stále jsme vedli, ale do poločasu v poslední minutě sice jen o vedení přišli – 2:2.

Druhý poločas byl již ve znamení Hradce. Ve 22‘ šli holky z východu Čech do vedení – 2:3. Stále to bylo jen o jednu branku a my mohli několikrát vyrovnat, ale bohužel chybělo přesnější zakončení. Ve 25‘ přišly dvě rychlé branky Hradce a Nytrová utekla z branky pryč – 2:5. Zastoupila ji Virglerová, která inkasovala ještě dvakrát a Hradec zaslouženě zvítězil – 2:7.

FKR: Nytrová (25. Virglerová) – Tvrzová, Fenclová, Vopatová, Ptáková – Urbanová, Krobová – Virglerová, Čechová A., Lentesová, Valdhansová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

Marek Tvrz: „Skvělý úvod proti silnému soupeři. Poté se projevila větší kvalita Hradce, který zápas zaslouženě otočil. Vysoká prohra je pro nás krutá, ale musíme si z utkání vzít to pozitivní a to je výborný úvod.“

Sokol Třebeš – FK Rakovník 2:0 (2:0), hráno 2×15 min.

Vzhledem k průběhu dne jsme očekávali vyrovnaný zápas, ale soupeř nám dal lekci z produktivity. Jedna ospalá minutu v 7‘ a bylo to 2:0. První poločas od nás nebyl příliš dobrý a pokračovali jsme v zakřiknutém výkonu po nepovedené poslední pětiminutovce s Hradcem.

Druhý poločas utkání nabídlo naší jasnou převahu. Měli jsme přes 10 autových vhazování, ale nedokázali jsme míč dotlačit ani na brankové čáře. Bohužel i takový fotbal je, ale holky předvedly bojovný výkon až do posledních minut.

FKR: Nytrová – Tvrzová, Fenclová, Vopatová, Ptáková – Urbanová, Čechová A. – Lentesová, Virglerová, Valdhansová, Krobová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

Marek Tvrz: „Takové utkání musíme zvládnout. Soupeř využil našeho nedůrazu a vstřelil dvě branky. My bohužel byli nedůrazní i dále a to před brankou soupeře. Cením si ovšem vůle holek s nepříznivým stavem něco udělat v náš prospěch. Celý den považuji za povedený a do druhého turnaje v Hradci Králové si dáváme za cíl porazit znovu Bohemku, oplatit porážku Třebeši a potrápit Hradec a pokusit se proklouznout na druhé místo v konečné tabulce.“

Tomáš Pešek: „Holky vstoupily do turnaje výborným výkonem proti klokanovi (Bohemians) a odměnou jim byla výhra 5:1. Hned úvodní akce tohoto utkání byla jak z učebnice. Na tento zápas se opravdu hezky koukalo, byly k vidění hezké góly. V dalším zápase jsme narazily na kvalitní tým Mechova (Hradec Králové). Po bojovném výkonu přišla prohra, ale holky na hřišti nechaly vše. Konečné skóre pro nás mohlo být daleko horší, ale Nytrová v brance měla svůj den. Bohužel u ní přišel nepochopitelný emoční zkrat, kterému se pro další fotbalové působení musí vyvarovat.

Poslední utkání proti Třebeši postrádalo místy kvalitu, a tak se jednalo vůbec o nejslabší vystoupení na turnaji. Nedaly jsme ani branku a hrát ještě půl dne, tak nám to tam stejně nespadne. Po vlastních chybách jsme dvakrát inkasovali a nebezpeční jsme byli prakticky jen po autovém vhazování. Celkově bych vystoupení holek hodnotil velmi pozitivně. Byly k vidění krásné akce, nechyběla bojovnost a chuť. Opět bylo ale na hřišti ticho. Nikdo nemluví, neřekneme si o míč a to je špatně. V osobních soubojích je vidět zlepšení, jsme důraznější, ale pořád je to málo. Často se stává, že s protihráčem jen běžíme, kopírujeme jeho pohyb a dáváme mu příliš prostoru. S předvedeným výkonem jsem spokojen, jen tak dál!“

HODNOCENÍ HRÁČEK

Antonie Nytrová

Jistota v brance, předvedla velmi dobré zákroky, jistou rozehrávku, čímž mě překvapila, ale jsem zklamaný z „divadla“ proti Hradci, kdy uteče z branky a do branky musí jít hráčka z pole. O trénink chce chytat, o zápas chytá a uteče z branky, když dostane nechytatelný gól od Hradce. To mě upřímně mrzí. Když si odmyslím tento exces, tak předvedla výborný výkon.

Viktorie Fenclová

Středeční zápas ji úplně nevyšel, ale tentokrát předvedla znovu skvělý výkon jako před týdnem proti klukům ze Hředel. Takže maximální spokojenost.

Michaela Tvrzová

Spolu s Viky vytvořila jistou obrannou dvojici a její auty byly extrémně nebezpečné, takže velká pochvala. Hrála i relativně rychle s míčem, což jí vyčítáme jako velký nedostatek. Ale dnes spokojenost.

Jana Ptáková

Nepovedlo se jí jedno střídání s Třebeší, kdy soupeř dal dvě branky, ale to zkrátka stává. Hrála v lajně mladších holek a vedla si jinak velmi dobře. Akorát očekávám v soubojích využít sílu, kterou má.

Marie Krobová

Ne, dnes to nebyl její den. V utkání s Bohemkou obstála, ale pak dvakrát propadla. Ale to se stává každé hráčce, takže Marušku musíme povzbudit a podržet do příštích zápasů. Rotovala sestavou a snažili jsme se najít optimální místo, ale dnes to nešlo. Pozitivem je, že Maruška o trénink nastupuje v brance a vypadá to, že by mladší holky mohly mít v Marušce brankářskou oporu.

Kateřina Urbanová

Znovu poctivý a pracovitý výkon v elitní lajně starších holek. Kačka hodně bojuje, hodně běhá. Cestou na turnaj jsme si s Kačkou v autě vysvětlili, kde se má pohybovat záložník po hřišti při různých situacích a Kačka to splnila na 1, takže rovněž spokojenost.

Amélie Čechová

Hodnocení stejné jako u Kačky. Poctivý a pracovitý výkon, rovněž toho hodně naběhala v záloze. S Hradcem hrála v útoku a vstřelila branku, takže spokojenost.

Dominika Virglerová

Skvělý výkon ve všech zápasech. Jen tak dál. Nádherná individuální akce na začátku dne. Celkem čtyři vstřelené branky, takže velká pochvala.

Nikola Valdhansová

Výkon obdobný s Kačkou a Amálkou. Pracovitý poctivý výkon. Vstřelila nádhernou brankou po dlouhém autu. Mužstvu přivezla výbornou svačinu, takže obrovská pochvala za stravovací režim a spokojenost s výkonem.

Veronika Lentesová

Verča se neuvěřitelně zlepšila za poslední týdny. A věřím, že takto bude pracovat dál. Pouze musíme zapracovat na pohybu na hřišti, protože někdy holkám zbytečně zavírá volný prostor. Ale to se vypiluje.

Soňa Vopatová

První zápas hrála v útoku a vedla si výborně. Má skvělý tah na branku a tu i vstřelila. Druhý zápas hrála v obraně, protože v útoku hrát nechce, ale hrála rovněž velmi dobře. Třetí zápas hrála v obraně a pak v útoku, kde se dostala do zajímavých pozic, ale bohužel nám nebylo souzeno Třebeši vstřelit branku. Ale podotýkám, že v útoku hrála výborně.

SKUPINA A FK Rakovník FC Hradec Králové TJ Sokol Třebeš DFK Bohemians 1905 SKORE BODY UMÍSTĚNÍ
FK Rakovník X 2:7 0:2 5:1 7:10 3 3.
FC Hradec Králové 7:2 X 8:1 17:1 32:4 9 1.
TJ Sokol Třebeš 2:0 1:8 X 7:0 10:8 6 2.
DFK Bahemians 1905 1:5 1:17 0:7 X 2:29 0 4.

SLOVO TRENÉRA

Marek Tvrz: „Jsme v polovině jarní části a je třeba holkám dát taky trochu oraz od fotbalu. V druhé polovině jara nás čeká hodně náročný program. Budeme hrát Okresní přebor starších přípravek, druhé kolo dívek v Hradci Králové a turnaje budou hrát mladší holky v rámci Okresního přeboru mladších přípravek, takže zápasů bude dost. A pokud nechceme, aby holky ztratily chuť do fotbalu, tak potřebují také odpočinek, proto jim přejeme příjemné Velikonoce a uvidí se s Tomášem na tréninku ve středu 17. 4. Za první polovinu jarní části děkuji všem holkám za práci v tréninku a rodičům za podporu. Myslím, že to byl velmi výživný čtvrtrok soustředěním počínaje.“