stck
mesto

facebook

POVEDENÝ ODVETNÝ TURNAJ HOLEK V TŘEBEŠI

Třebeš – Do odvetného kola starších přípravek holek jsme opět neodjeli kompletní. V pátek o trénink se zranila brankářka Krobová a v posledních týdnech výborně hrající Nytrová musela zaskočit v brance. První turnaj se odehrál v Rakovníku, kdy nás zužovala vysoká nemocnost a všechny utkání jsme prohráli (Třebeš 2:3, Bohemians 2:3, Plzeň 0:5).

Sokol Třebeš – FK Rakovník 3:4 (0:0)

První zápas jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Fungovala nám hra do defenzivy, ale dlouho jsme se nemohli prosadit, proto první poločas skončil 0:0. Druhý poločas byl jako na houpačce. Třebeš z téměř každé střely dala gól a třikrát vedla. My však vždy vyrovnali a vítězný gól rovněž vstřelili my. Všechny branka obstarala Virglerová – 3:4.

FK Rakovník – Bohemians Praha 2:0 (1:0)

Bohemka nás před zápasem trochu vystrašila, protože první zápas vstřelila sedm branek Plzni a zvítězila 7:6. Nám se však podařilo ubránit nejlepší střelkyni Bohemky a naopak jsme vytáhli dvě esa v podobě svátečních střelkyň – Vopatové a Pazdernaté. Zejména druhá branka stojí za zmínku, protože po parádním pasu Vopatové šla sama na branku Valdhansová, která svoji střelu chytře tlačila k tyči, ale ta nakonec na tyči skončila. Pohotově však míč dorazila Pazdernatá – 2:0. V utkání vychytala čisté konto Nytrová, která nás při šancích soupeře podržela.

FK Rakovník – Viktoria Plzeň 2:6 (1:6)

Do utkání s Plzní jsme vstoupili skvěle. Vypracovali si šance, ale stav zůstal nezměněný. Naopak Plzeň byla neomylná. Čtyři střely na branku a stav 0:4. Vopatová vykřesala naději, ale Plzeň vzápětí předvedla dva projektily ze střední vzdálenosti a o utkání bylo rozhodnuto – 1:6.

Druhý poločas jsme chtěli utkání zdramatizovat. To se povedlo z kopačky Virglerové. Ale jak Plzeň, tak naše holky již další šance neproměnily.

FKR: Nytrová – Vopatová, Fenclová, Pazdernatá, Nytrová, Urbanová, Valdhansová, Virglerová. Trenér: Marek Tvrz.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Marek Tvrz: „Myslím, že jsme odehráli velmi povedený turnaj. Před turnajem jsem holkám říkal, že své tři poslední zápasy na čtvrtku hřiště zvládly, a že není důvod tuto série přerušovat. S Třebeší jsem domácí omylem nastartoval já, když jsem střídal v nevhodnou dobu, ale holky to nepoložilo. Naopak vždy stav vyrovnaly a nakonec i utkání rozhodly ve svůj prospěch – zaslouženě. S Bohemkou nás trochu děsila hráčka číslo osm, která sestřelila Plzeň a v posledním kole i Třebeš. Naše bránící hráčky, ale této hráčce nedaly ani milimetr prostoru, a když se k tomu přidá velmi jistý výkon Nytrové, tak je z toho druhé zasloužené vítězství. V obou zápasech holky předvedly i velmi pěkné kombinace, za což je chválím. Poslední zápas jsme nastoupili proti nejmladšímu soupeři. Plzeň nastoupila s nejmladším týmem ze všech, ale některé hráčky byly výborně technicky vybavené. Rozhodně jsme měli kvalitu a dost šancí k poražení i Plzně, ale ta měla zkrátka více štěstí. To se však ve fotbale stává. Holky ještě jednou zaslouží pochvalu, protože dnes všechny makaly na 110%.“