stck
mesto

facebook

PŘESVĚDČIVÉ VÍTĚZSTVÍ HOLEK PROTI KLUKŮM ZE HŘEDEL

Rakovník – Vzhledem k nabitému programu v následujících dnech šli na zápas starší holky FK Rakovník (den před zápasem bohužel vypadla střelkyně Jelínková) doplněny o dvě nejmladší hráčky v týmu – Čechovou a Urbanovou. Soupeř nás loni na podzim vysoko porazil. Nyní se skóre opakovalo ale v náš prospěch! V září 2017 po krátkém fungování holky naskočily do soutěže starších přípravek kluků a den 7. 4. 2019 se zapíše do historických análů, poněvadž holky poprvé dokázaly zvítězit.

FK Rakovník – FK Hředle 7:3 (1:2)

Do branky se po kratším zranění vrátila Pešková. Na první branku se čekalo do 8‘, kdy nedůraz v obraně holek potrestal Šťavík – 0:1. První poločas byl na branky chudší a po vyrovnaném průběhu přišlo zasloužené vyrovnané z velké zbraně holek – autového vhazování. Tvrzová poslala dlouhý aut před branku a přišla vlastní branka – 1:1. Bohužel vyrovnaný stav nevydržel příliš dlouho. Ve 21‘ poslal Malecký hosty znovu do vedení – 1:2. Více první poločas nenabídl. Za zmínku stojí individuální akce Nytrové, která ale skončila jen zakončením do boční sítě.

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas odstartovala domácí kanonádu hned ve 26‘ Virglerová – 2:2. Po pohotové dorážce šly holky do vedení ve 33‘ zásluhou Nytrové – 3:2. Vedení vydrželo pouze 35 vteřin, protože se hned prosadil Zíka – 3:3. To bylo ovšem ze strany hostů vše a otěže v zápase jasně převzaly holky. V 38‘ několikáté autového vhazování v utkání a stejná situace jako o první poločas – vlastní branky – 4:3. Zbývají dvě minuty do konce a vedeme o jednu branku. Definitivně naše vítězství potvrzuje Virglerová umístěnou střelou k tyči – 5:3. Aby toho nebylo málo, tak závěr byl struhující. Tvrzová si připisuje třetí asistenci, když po jejím dalším autovém vhazování padá třetí vlastní branka hostů – 6:3. Poslední tečku v utkání udělala Virglerová, která tak zaznamenala hattrick – 7:3. Tak to byla příjemná neděle.

FKR: Pešková – Vopatová, Tvrzová, Fenclová – Urbanová, Čechová – Nytrová, Virglerová, Nováková. Trenér: Marek Tvrz.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Marek Tvrz: „Před týdnem byl náš výkon úplně bez „drajvu“, ale o to více mě těší, že holky včera předvedly úplně jiný výkon a navázaly na dobrý výkon s Jesenicí, kde jsme bohužel na výhru ještě nedosáhli. Výsledky jsou jedna věc, ale pro psychiku holek je strašně důležité, že vyhrály a vidí, jak rychle se poctivou prací při tréninku dokáží vyrovnat soupeřům, od kterých před rokem a i půl rokem dostávaly mnoho branek. Je to práce holek, že chodí trénovat a pracují. Ve hře byla i řada fotbalových prvků a my samozřejmě chceme, aby jich postupně bylo ve hře co nejvíce. Děkuji holkám rodičům za úžasný nedělní zážitek.“

HODNOCENÍ HRÁČEK

Anna Pešková

V den svých narozenin předvedla velmi dobrý výkon. Rozehrávky byly velmi dobré do volného prostoru. Jen při některých situacích rychleji reagovat na volný míč před brankou.

Soňa Vopatová

Několikrát jsem jí o zápas vyčetl, že se nesnaží konstruktivně rozehrát, ale zbytečně se zbavuje míče z prvního doteku. U Sonči musíme zapracovat více na individuální hře, protože má výborné předpoklady.

Viktorie Fenclová

Výborný jistý výkon. Jsem maximálně spokojený.

Michaela Tvrzová

Podobně jako u Viky jsem spokojený. Akorát hrát rychleji s míčem, což třeba Viky už zvládá.

Amélie Čechová

Bojovala, ale dnes ji především v zodpovědnosti zastínila kolegyně ze zálohy Kačka. Ovšem musím pochválit za obrovskou snahu hrát konstruktivně a nezbavovat se míče.

Kateřina Urbanová

Nejdrobnější aktér(ka) na hřišti, ale klukům ze Hředel v soubojích nedala nic nadarmo. Zodpovědně v záloze běhala nahoru – dolů.

Dominika Virglerová

Hrála netradičně v útoku a vstřelila hattrick. Za toto pochvala. Mírné pokárání za občasné stahování k naší brance mezi naše obránce. Útočník má střílet branky a vracet se pouze, pokud útočí obránce soupeře.

Alexandra Nováková

Bojovala, dostala se do dvou šancí, které bohužel neproměnila. Její výkon byl kolektivní a makala.

Antonie Nytrová

Předvedla hezkou individuální akci, když obešla dva hráče soupeře. Chválím a apeluji, aby to Tonča zkoušela častěji.