Kalendář
Prosinec 2021
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Lis   Led »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


PRVNÍ ZÁPAS ROKU 2020

   První březnová sobota nabídla úvodní zápas roku 2020 pro hráčky FK Rakovník, které zajížděly do vcelku vzdálených Pardubic. Zde je v rámci nadstavby o umístění v 1. lize mladších žákyň čekal velmi kvalitní soupeř. Utkání nabídlo dva rozdílné poločasy, kdy v tom prvním měli hostující fotbalistky sílu na vzdor, v tom druhém už nikoliv.

FK Pardubice – FK Rakovník 12:0 (2:0)

   První poločas, ostatně jako celý zápas, nabídl jasnou převahu domácích fotbalistek. S tím rozdílem, že rakovnické hráčky měly sílu vzdorovat a v defenzivě si nevedly vůbec zle. Fotbalově byli domácí jinde, ale dlouho jim trvalo, než dobře chytající Benešovou překonali. Ta první poločas inkasovala jen dvakrát a předvedla řadu pohotových zákroků. Hostující FK Rakovník přímo branku v první půli neohrozilo, ale nebylo k tomu vůbec daleko. V jednom případě po individuální akci vyslala chytrý míč za obranu Nytrová, ale Ptákové chyběla rychlost. V dalších slibných situacích, především na pravé straně hřiště, chyběla v podání Urbanové rychlejší přihrávka. Do druhého dějství se tak šlo s velmi pěkným výsledkem.

FK Rakovník FK Rakovník

   Druhý poločas se odehrál de facto pouze na jedné polovině. Postupem času docházely fotbalistkám v modrých dresech síly a skóre se měnilo častěji. Pardubice měly velké množství šancí a proti přesným střelám byla Benešová bezmocná. I na druhé straně se ale mohlo měnit skóre. Domácí mysleli jen na ofenzivu a zapomínali na zadní vrátka. Do slibné šance se přes střed hřiště dostala výborně hrající Vopatová, ale bohužel jí zradilo zakončení. V gólové šanci se objevila i Nováková, ale její zakončení postrádalo razanci a našlo pouze rukavice brankářky. Pardubice si zakřičeli nakonec dvanáctkrát hurá. K dispozici měly ještě pokutový kop po nedovoleném zákroku Tvrzové, ale ten zastavilo břevno.

   Ve dvou případech se míč po střele odrazil od brankové konstrukce k volné hráčce, která uklízela do prázdné branky. V těchto případech stálo při domácích hráčkách štěstí, které si ale vybrali i hostující fotbalistky, když přežili několik nepříjemných situací volající po gólu. Pardubice prodaly svou kvalitu a zaslouženě vyhrály. Úbytek sil rakovnických hráček se projevoval každou minutou o to víc, a tak závěrečné minuty představovaly koukání po výsledkové tabuly, kdy už bude konec.

FKR: Benešová – Tvrzová, Pešková – Urbanová, Vopatová, Nytrová – Nováková, Čechová. Střídala: Ptáková. Trenér: Tomáš Pešek.

FK Rakovník FK Rakovník
HODNOCENÍ TRENÉRA

   Trochu jsem se bál, že se po dlouhé cestě do Pardubic budeme rozkoukávat a začátek prospíme. K mému překvapení a potěšení se tak nestalo. Holky od začátku zápasu plnily pokyny a zodpovědně bránily. Soupeř prokázal velkou kvalitu, a tak jsme měli především v zadních řadách a středu hřiště hodně práce. Zde nejvíce zářila Vopatová, která byla velmi nepříjemnou hráčkou a byla takřka všude. Soňa byla naším Tomášem Součkem, kterého by chtěl každý tým. Holky nechaly na hřišti všechno, za což bych jím chtěl poděkovat.

   Špatné to nebylo ani po fotbalové stránce. Měli jsme směrem vpřed zajímavé situace, chyběla ale přesnější finální fáze. Nebylo jich sice mnoho, ale podstatné je, že jsme si je dokázali vytvořit. Kvůli různým absencím jsme měli na střídání pouze jednu hráčku, a tak někdo musel odehrát zápas bez střídání, kdežto soupeř střídal rovnou celou sedmičku. I to se postupem času velmi projevilo. Dobrý výsledek z prvního poločasu jsme bohužel nepotvrdili a nakonec vysoce prohráli. S výkonem jsem ale spokojen a holkám bych chtěl poděkovat. Příští zápas nás čeká před zavřenými tribunami Trutnov a já věřím, že na výkon z Pardubic dokážeme navázat a přidáme ještě něco navíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *