Kalendář
Leden 2022
PoÚtStČtSoNe
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Pro   Úno »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


STARŠÍ HOLKY: KONFRONTACE S NEJLEPŠÍMI NA ZIMNÍ LIZE

   Praha – Krásné nedělní slunečné odpoledne se neslo ve znamení posledního kola zimní ligy na Julisce. Ačkoliv původně mělo hrát 9 týmů, každý s každým a týmy měly být věkově namixované, tak pořadatelé při neúčasti Hradce Králové vytvořili dvě skupiny – starších a mladších. Holky se střetly s Duklou Praha, která byla doplněna o holky hrající Ligu mladších žákyň, Liberec a Viktorii Plzeň, která nám během podzimu dvakrát ukázala, jak je krásný dívčí fotbal v rámci Ligy starších přípravek.

Dukla Praha – FK Rakovník 5:0 (3:0), hráno 2x 17 min.

   Dukla byla doplněna o mladší žákyně a fyzicky byla mnohem vyspělejší. Naše holky se ovšem snažily holkám z Dukly vyrovnat v osobních soubojích, což je velké pozitivum, že konečně jsme na hřišti byly také důrazní. Individuální schopnosti byly na straně holek z Dukly. O první poločas se Dukla prosadila třikrát, když nás několikrát podržela Pešková v brance. Zdravotní problémy v průběhu první půle měla Fenclová, tak rychle zaskočila Pazdernatá z týmu mladších.

   Druhý poločas jsme si vytvořili šance i my. Nováková šla dvakrát sama na branku, ale těsně zakončila vedle branky. Dukla přidala ještě dvě krásné branky, ale náš výkon byl plný bojovnosti a chuti, takže holky odcházely ze hřiště za potlesku rodičů, což pro ně byla nejlepší odměna.

FKR: Pešková – Fenclová, Tvrzová, Virglerová, Jelínková, Nováková, Pazdernatá.

Liberec – FK Rakovník 12:2 (5:1), hráno 2x 17 min.

   Druhý zápas jsme odehrály proti holkám z Liberce. V tomto zápase nám dělaly obrovský problém dvě holky z Liberce, které vyčnívaly skvělou technikou. Přesto jsme si měly v zápase počínat lépe, zejména v obranné fázi. Opět nechyběla bojovnost, ale v některých pasážích jsme nebyli tak koncentrovaní jako v prvním zápase. Naši branku vstřelila Nováková po dorážce po autovém vhazování.

   Druhý poločas jsme nezachytili nástup Liberce, který se rychle prosadil třikrát. Následně jsme se prosadili i my, když Virglerová doklepla míč do prázdné branky po pěkné individuální akci Novákové. V závěru utkání se Liberec prosadil ještě čtyřikrát a z utkání jsme odešli s vysokou prohrou.

FKR: Pešková – Fenclová, Tvrzová, Virglerová, Jelínková, Nováková, Livitt.

Viktoria Plzeň – FK Rakovník 5:1 (3:0), hráno 2x 17 min.

   V posledním zápase jsme se střetli s Plzní, se kterou jsme již dvakrát hráli v rámci základní části přípravek dívek. V těchto utkáních měla Plzeň jasně navrch, ale nyní jsme si dokázali vytvořit i brankové příležitosti a velmi dobře nám fungovala obranná dvojice Tvrzová – Fenclová. V naší hře opět nechyběl důraz a snaha o individuální uvolnění. První poločas se Plzeň prosadila třikrát.

   Druhý poločas Pešková v brance pochytala mnoho šancí soupeře a Jelínková či Virglerová v dobrých příležitostech neprostřelily brankářku Plzně. Plzeň se dostala do pětibrankového vedení a v závěru výsledek zkorigovala se štěstím Nováková.

FKR: Pešková – Fenclová, Tvrzová, Virglerová, Jelínková, Nováková, Valdhansová.

Marek Tvrz, trenér

   „Ačkoliv jsme hráli bez střídání či s jednou hráčkou na střídání, tak jsem rád, že jsme postavili dva týmy a všechny holky si pořádně zahráli. Při posledním vystoupením jsme se zařadili do elitní skupiny, a proto jsme si zahráli proti nejlepším týmům zimní ligy. Náš dnešní výkon byl o několik úrovní lepší než před týdnem. V utkání s Libercem přišly zbytečné chyby, ale proti Dukle i Plzni jsme hráli slušně. Za tyto dva zápasy je třeba holky pořádně pochválit. Musím je ale pokárat, že komunikace na hřišti byla nulová. Dukla pro nás připravila skvělou možnost během zimy v podobě zimní ligy. Za tento počin patří Honzovi Makovičovi a Janě Sobotkové obrovská pochvala a naše velké díky. Věřím, že v jarní části budou naše výkony ještě lepší.“

Hodnocení hráček od trenéra (nejlepší 10, nejhorší 1):

 

Anna Pešková (9,5)

   Anička nás dnes hodně podržela, předvedla řadu skvělých zákroků a řekl bych, že byla rozhodně nejlepší brankářkou, která odpoledne na Julisce chytala. Chválím velký posun v rozehrávce a postupně začíná přicházet i jistota v zákrocích. Stále postrádám komunikaci ke spoluhráčkám, proto chybí ten půl bodu k desítce.

Viktorie Fenclová (9,5)

   Výborná v soubojích jedna na jednu. Rovněž se snaží hrát fotbal a ne se míče pouze alibisticky zbavovat, což hodně chválím. Postrádám komunikaci a větší zapojení do útočné fáze.

Michaela Tvrzová (9)

   Dnes konečně velmi důrazná, což jen a jen kvituji. Při rozehrávce někdy dlouho drží míč u nohy a přichází atak od protihráčky. Postrádám komunikaci a větší zapojení do útočné fáze.

Dominika Virglerová (9)

   Minulý víkend jsem Domi hodně káral, ale dnes předvedla výkon lepší ve všech směrech. Často se snažila prosadit jedna na jedna, což podporuji. To že to někdy nevyjde je normální, ale čím častěji to budou zkoušet, tím častěji jí to v budoucnu bude vycházet. Chybí mi pokus o zakončení z větší vzdálenosti, protože střelu o tréninky má velmi dobrou.

Eliška Jelínková (7) 

Dnes při zápasech proti skvělým týmům bylo vidět, jak Elišce chybí rychlost. Přitom Eliška rychlá je, když chce. Dnes bohužel nechtěla. Když se dostala do souboje, tak byla velmi platná svým důrazem. Rovněž v zakončení bych očekával jistotu, protože během tréninku střílí jeden gól za druhým. Resumé = více běhat v rychlosti a rychle a přesně zakončovat.

Alexandra Nováková (8,5) 

   Má skvělý tah na branku, což několikrát prokázala, ale někdy se zbytečně zbavuje míče z prvního doteku. Nemá problém si sama vytvořit brankovou příležitost, ale chybí jistota v zakončení. Tu ale na rozdíl třeba od Elišky nevidím ani při tréninku, takže to je podnět pro nás trenéry.

Magdalena Pazdernatá (7)

   Odehrála zhruba 15 minut v prvním zápase, ale když na hřišti byla, tak obstála, ačkoliv hrála proti věkově starším holkám. V soubojích nemá problém, ale problém je s rychlostí a při práci s míčem, ale Majda hraje teprve chvilku, takže to dožene.

Sofia Lara Livitt (7) 

   Odehrála jeden zápas s Libercem, který zrovna byl naším nejslabším představením. Dobře pracuje s míčem, ale chybí mnohem větší zapojení do hry.

Nikola Valdhansová (7) 

   Odehrála zhruba 10 minut proti Plzni. Když byla na hřišti, tak se snažila. Měla to těžké proti vyspělejším holkám z Plzně při svých fyzických dispozicích. Do druhého poločasu nezasáhla, protože o poločas vyjádřila přání jít hrát zpět za mladší holky, kde si více zahraje, což mě mrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *