Kalendář
Říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Zář   Lis »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


TRÉNINKY A ZÁPASY JAKO NEBE A DUDY

   Praha – Již druhý týden za sebou jsme účastnili zimní ligy na Julisce. Tentokrát trenéři udělali rozhodnutí, že postaví dva týmy – A a B. Týmy nebyly rozděleny podle výkonnosti, ale podle věku, kdy nejstarší hráči s mladšími a nejmladší pendlovala mezi oběma týmy. Děvčata se střetla s B týmem FK Rakovník, Spartou Praha 09, Viktorií Plzeň 09, Duklou Praha 09 a Duklou Praha 10. Vzhledem k tomu, že máme pouze jednu brankářku, tak ta šla logicky chytat za mladší holky, aby si více zachytala. Do branky A-týmu se postavila Lentesová, která si až na občasnou zbrklost v rozehrávce nevedla špatně. Hrálo se 1x 20 minut. Mužstvo vedl Marek Tvrz.

FK Rakovník A – Dukla Praha 2010 6:3

   Na úvod se holky střetly s nejmladším soupeřem. Pouze Kačka Urbanová hrála se svými vrstevníky. Ostatní holky hráli proti mladším holkám. Ideální soupeř na probuzení po cestě na Julisce. Bohužel děvčata s Dukly nás předčila pohybem. My se nepochopitelně stahovali k sobě a nevyužili velkého prostoru na hřišti, míč se nepřeléval z jedné strany na druhou, ale veškeré akce se vedly přes souboje ve středu hřiště. V utkání jsme si zvítězili, ale s předvedenou hrou opravdu nemohla být spokojenost.

FKR: Lentesová – Fenclová, Livitt, Virglerová, Jelínková, Urbanová, Nytrová.

Branky: Nytrová 4x, Jelínková a Virglerová.

Dukla Praha 2009 – FK Rakovník A 6:1

   Druhé utkání bohužel pokračovalo v trendu předešlého utkání. Když se k tomu přidá větší herní vyspělost soupeře, tak logicky Dukla měla více ze hry. Prvních deset minut bylo z naší strany asi nejhorších v celém dni. Dukla dala čtyři branky a my se nedostaly do pořádné šance. V druhé polovině přišlo zlepšení. Nytrová snížila a měli jsme i další šance, ale v zakončení Jelínkové, Virglerové či Nytrové chyběla razance, přitom o trénink zejména tato trojice předvádí velmi dobře technicky provedené zakončení. Pouze doplním, že tohoto soupeře jsme v prosinci porazili 3:1. Tehdy nám za výkon gratulovali i trenéři z jiných týmů. To jsme ovšem hráli aktivně, na velkém prostoru a důrazně.

FKR: Lentesová – Fenclová, Livitt, Virglerová, Jelínková, Nytrová.

Branka: Nytrová.

Sparta Praha 2009 – FK Rakovník A 6:2

   Holky si zahrály během podzimu proti Plzni, Bohemians a Slavii. Na zimní lize proti Liberci, Dukle a nyní měly možnost si zahrát s dalším velkým klubem – Spartou. Holky hrály druhé utkání bez střídání, takže o herní vytížení nebyla nouze. Holky ze Sparty jsou pochopitelně trénovanější a mají za sebou více zkušeností, ačkoliv polovina našeho týmu byla o rok starší. Sparta vedla v 15‘ 6:0, když jsme nedokázali proměnit šance a naopak chybami v rozehrávce Spartě darovali čtyři branky. V závěru se dvakrát prosadila Nytrová – 6:2.

FKR: Lentesová – Fenclová, Livitt, Virglerová, Jelínková, Nytrová.

Branky: Nytrová 2x.

FK Rakovník A – FK Rakovník B 3:0

   Původně do tohoto utkání trenéři nechtěli zasahovat, ale to by snad za celý zápas nepřišla žádná střela na branku. Děvčatům z B týmu dobře fungovala obranná dvojice Tvrzová – Krobová a A tým se dlouho nemohl prosadit. Přesto nakonec padly tři branky do sítě B týmu. Dvakrát se prosadila Nytrová a jednou Fenclová. Branku A týmu nejvíce mohla ohrozit Valdhansová, ale ve slibných pozicích ji neposlechl míč. Tento zápas byl oboustranně asi nejhorším vystoupením na turnaji. Holky hrály v chumlu u středu hřiště, chyběl důraz, komunikace.

FKR: Lentesová – Fenclová, Livitt, Virglerová, Jelínková, Urbanová, Nytrová.

Branky: Nytrová 2x, Fenclová.

Viktoria Plzeň 2009 – FK Rakovník A 1:2

   Do branky se postavila Nytrová a holky znovu hrály bez střídání, protože Lentesová si šla zahrát do pole s B týmem. V posledním utkání děvčata předvedla poměrně slušný výkon, který byl o poznání lepší než výkon proti týmům z Dukly a Spartě. Po dvou brankách Virglerové šla děvčata do vedení 2:0. Za tohoto stavu tým podržela Nytrová v brance a Jelínková i Urbanová mohly přidat třetí branku, ale nakonec přišla branka Plzně v závěru zápasu – 1:2.

FKR: Nytrová – Fenclová, Livitt, Virglerová, Urbanová, Jelínková.

Branky: Virglerová 2x.

   Marek Tvrz, trenér: „Dnes bohužel nemůžu být vzhledem k předvedené hře příliš spokojený. Dnes jsem neviděl využití prostoru na hřišti, komunikace na hřišti nebyla žádná a v zakončení jsem marně hledal maximální koncentraci. Zlepšení přišlo paradoxně v posledním zápase, kdy už toho holky měly po fyzické stránce dost. Rozdělení na dva týmy považuji za kladné, protože holky byly na hřišti neustále. Potřebují hrát, hrát a hrát. Pokud si ovšem nebudou brát mé pokyny k srdci, tak to půjde těžko. Fotbalová úroveň tréninku je v posledních týdnech opravdu velmi dobrá a je vidět progres u holek. O zápasy zatím žádný progres bohužel nevidím. Máme celý týden, abychom zapracovaly na zlepšení a se zimní ligou se rozloučili odpovídajícím výkonem, dnes tým bohužel hrál na 50 % své maximální výkonnosti, ačkoliv podmínky dnes byly pro fotbal výborné.“

Hodnocení hráček od trenéra (nejlepší 10, nejhorší 1)

Veronika Lentesová (5) – Mrzí mě zmatky v rozehrávce, ze kterých padlo několik branek. Ačkoliv je Verča neustále upozorňována, že není kam spěchat a může rozehrát v klidu se zaměřením na přesnost. Dlouho nebyla v brance, takže jsem rád, že našla odvahu a do branky se postavila.

Sofia Lara Livitt (6) – V obranné činnosti silná až na dva výpadky, kdy soupeřku nechala za zády. Akorát postrádám komunikaci s týmem (základní pokyny – sama, záda, mám…).

Viktorie Fenclová (6) – Asi nejdůraznější článek z celého týmu, snažila se o rozehrávku, což oceňuji. Postrádám ale zapojení do hry, když hraje například druhý obránce.

Dominika Virglerová (5,5) – U Domči absolutně postrádám individuální hru, kterou předvádí třeba Tonča. Přitom práci s míčem má jednu z nejlepších z celého týmu. Časté odkopávání míče z první je paskvil, který je třeba odstranit. V posledním zápase si zlepšila reputaci, když dobře zakončila dva úniky. Jako záložnice také často nebrání, což se nemůže stávat. U záložnice rovněž očekávám neustálou nabídku o míč a zkusit se jej udržet a rozehrát, pokud se míč ztratí, tak je mi to milejší než odkop z první pryč.

Eliška Jelínková (5,5) – Eliška je velký střelec, ale dnes dala pouze jednu branku, což je málo. Přitom nabídek do dobrých pozic měla dost, ale slabou rychlostí se o šanci připravila sama. U Elišky musíme zapracovat na rychlosti a zejména defenzivní činnosti.

Kateřina Urbanová (6,5) – Ačkoliv je Kačka nejmladší, tak rozhodně byla dnes nejpohyblivější. Hrála zejména proti starším holkám. Nastoupila po týdnu bez tréninku, tak byla pochopitelně znát nerozehranost, kterou snad odstraníme týdenním tréninkovým cyklem.

Antonie Nytrová (6,5) – Tonču nutno pochválit za 9 branek, které vstřelila během čtyř zápasů v poli. Poslední zápas se předvedla ve velmi dobrém světle v brance, což si myslím, že ale není její místo. Nechybí pokus o individuální akce, což chválím. Bohužel chybí zapojení do hry při defenzivní činnosti, nelze nebránit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *