facebook

V LIZE ŽÁKYŇ ZA NÁMI VIKTORIE PLZEŇ I TŘEBEŠ

Rakovník – V pátek 25. 10. děvčata FK Rakovník přivítala na Stadionu Zátiší pod umělým osvětlením přivítaly holky z Plzně, které dokázaly porazit například Slavii Praha. V neděli 3. 11. jsme pro změnu v Městském stadionu přivítali holky z Třebeše, které porazily třeba Pardubice, od kterých jsme dostali 30 branek v naší premiéře na polovinu hřiště.

FK Rakovník – Viktoria Plzeň 0:15 (0:9)

Od počátku utkání bylo jasné, že tempo hry bude určovat Plzeň, která se do 20‘ prosadila dvakrát – 2:0. Poté přišla slabší chvilka a za pět minut to bylo již 0:7. Naše holky bojovaly, ale směrem do ofenzivy nebyly nebezpečné. Naopak velmi dobře chytala brankářka Pešková, která několik dobrých příležitostí lapila. Druhý poločas byl z naší strany lepší. Vyvarovali jsme se zbytečným chybám a konečné skóre nakonec bylo 0:15.

FKR: Pešková – Tvrzová, Fenclová, Vopatová, Urbanová, Valhansová, Ptáková, Pazdernatá, Nytrová, Nováková. Trenér: Marek Tvrz.

FK Rakovník FK Rakovník

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Marek Tvrz: „Byl jsem v napětí, jak holky zareagují na pondělní špatný výkon s SKP. Na ten ale dokázaly zapomenout, jak jsme si společně řekli. Do dvacáté minuty nám výborně fungovala defenziva a Plzeň se nedostávala do šancí. Před zápasem jsem poměrně dlouho mluvil v šatně a holky na hřišti plnily stanové věci, které chceme, aby plnily automaticky. Je třeba si je neustále připomínat. Při tréninku, při zápasech, při turnajích. Kdo čekal, že utkání bude mít podobný ráz jako se Slavií, kterou Plzeň porazila, tak byl zřejmě překvapený.

Nebylo to „nekvalitou“ Plzně, ale tím že holky řadu věcí pochopily a postupně se adaptují na hraní na polovinu hřiště. To je třeba vyzdvihnout. S čím nemůžu být spokojený, tak je naše ofenzivní hra, protože si myslím, že jsme na hřišti měly hráčky, které by se měly umět prosadit i s Plzní a ohrozit její branku. To se nestalo. To je taková kaňka na jinak pozitivním výkonu.“

FK Rakovník – FK Třebeš 0:8 (0:4)

Třebeš oproti nám měla starší tým. Za nás nastoupilo celkem šest hráček z kategorie starších přípravek. Třebeš si branky schovala do každého poločasu po čtyřech zásazích – 0:8.

FKR: Nytrová – Pazdernatá, Vopatová, Valdhansová, Čechová, Jelínková, Nováková, Ptáková, Urbanová, Tvrzová, Fenclová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

Marek Tvrz: „V brance byla skvělá Nytrová, která byla naší nejlepší hráčkou. Dále výborně hrála Vopatová, která několikrát prošla přes několik protihráček, ale její zakončení neskončilo v brance. Defenzivní činnost byla slušná. Ale upřímně musím říci, že jsem od nás čekal mnohem více směrem dopředu, protože dnes k tomu bylo několik možností. Třebeš nebyla lepší technicky, ale jednoznačně pohybově. Její holky se více hýbaly bez míče, čímž získávaly oproti nám výhodu.

Pohyb je tedy asi hlavní článek, na který se zaměříme v zimní pauze, ale to nám ještě zbývá pět posledních soutěžních zápasů. Čekají nás i papírově slabší soupeři než je Třebeš – Teplice a Braník, tak doufám, že naše hra a zejména pohyb, když máme míč bude mnohem lepší. Holky mají kvalitu a potenciál, aby na jaře s Třebeší odehrály rovnocennou partii, tak by byla škoda přes zimu pořádně nepracovat, aby tomu tak skutečně bylo.“

Tomáš Pešek: „Třebeš by byla daleko fotbalovější, kdyby hrála po zemi a ne tolik vzduchem. Dle toho by se odvíjel i výsledek. Na ten ale nehrajeme, byť byl pro nás na polovinu hřiště doposud nejlepším. Holky nehrály špatně, ale kvalita byla na straně soupeře. Další ze zápasů, který nám ukázal, na čem pracovat. Měli jsme v zápase hodně zbytečných ztrát, které plynuly z toho, že mají holky hlavu dole, chtějí se míče zbavit a jen ho odevzdají soupeři. Stále nám dělají problém dvě základní věci – přijmout si míč a nahrát ho přesně. Měli jsme situace, které se daly řešit lépe a mohli jsme z nich chodit do šancí. Bohužel jsme si vypracovali jen dvě šance, což je málo. Stále je toho hodně, na čem musíme zapracovat. Jedeme dál.“