Kalendář
Leden 2022
PoÚtStČtSoNe
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Pro   Úno »

Činnost mládeže finančně podporují:

msmt
stck
mesto

facebook


VÍTĚZNÁ SÉRIE V OKRESNÍM PŘEBORU PŘÍPRAVEK

   Roztoky/Rakovník – Do soutěže okresních přípravek vstoupila děvčata FK Rakovník sérií tří porážek, což rozhodně nevystihuje výkony holek. Po výhře nad Slabcemi přišly další dva zápasy – nervy drásající duel v Roztokách a domácí dobývání branku mladších kluků z policejního klubu Rakovníku.

TJ Roztoky – FK Rakovník 6:7 (3:4)

   Utkání teprve začínalo a přišla první hrubka v obraně – 1:0, okamžitě pochybení naší brankářky – 2:0, aby toho nebylo málo, tak v 5‘ přišla třetí facka – 3:0. Holky ale nesložily zbraně a naopak zamkly domácí tým na jejich polovině a výborně chytající brankář se musel cítit jako voják v roce 1916 u Verdunu. Několik příležitostí chytil, aby mu následně několikrát pomohla i tyč. Brankově nás nastartovala až penalta v 10‘ – 3:1. Poté jsme se již začali trefovat do černého a bylo z toho krásné poločasové vedení – 3:4.

   Druhý poločas jsme pokračovali v nastoleném tempu hry. Dávali branky a dostali se do vedení – 3:7. Zbývalo 5 minut do konce a stejně jako nezvládli začátek utkání, tak jsme nezvládli konec. Domácí nás třikrát potrestali, ale naštěstí holky uhájily těsné vítězství 7:6! Střípkem utkání je několik střeleckých pokusů Novákové, ale všechny zastavila branková konstrukce.

FKR: Krobová – Vopatová, Fenclová, Pazdernatá, Nytrová, Nováková, Ptáková, Urbanová, Valdhansová, Virglerová, Pešková. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

   Tomáš Pešek: „V Roztokách jsme odehráli dobrý zápas, byť vstup do něj nebyl vůbec povedený. Zbytečnými chybami v zadních řadách jsme posadili soupeře na koně a on vedl o tři branky. To nás ale nesrazilo a dokázali jsme se vrátit do zápasu a co víc, ukazatel skóre hovořil v náš prospěch. Mrzet nás může velké množství šancí, které jsme neproměnili. Ale obrovským plusem je, že jsem si jich toliko dokázali vůbec vypracovat. Domácí držel brankář, který několik gólovek pochytal. Jsem rád, že cenné zkušenosti v brance pozvolna sbírá Krobová, na které je vidět, že na sobě pracuje. V zápase se projevila zkušenost starších hráček, která pomohla zápas zlomit a holky se tak mohly radovat z druhé výhry v soutěži. Za svůj výkon si zasloužila branku Nováková, bohužel její střelecké pokusy asi ve čtyřech případech zastavila branková konstrukce. Velmi aktivní byla na pravé straně Nytrová. Velmi dobrý výkon od všech, jedeme dál.“

FK Rakovník FK Rakovník

   Marek Tvrz: „Zasloužené vítězství. Vážím si vůle holek, které po katastrofálním úvodu věřily ve své schopnosti a zaslouženě utkání otočily. Vypracovali jsme si mnoho šancí a je velká škoda, že jsme nevstřelili minimálně deset branek. Začátek utkání i konec utkání je však alarmující, protože 40 minut hrajeme výborně a tato nepozornost trvající celkem 10 minut nás málem stála zasloužené vítězství.“

FK Rakovník – SKP Rakovník S 2:0 (1:0)

   Do utkání jsme měly k dispozici všechny hráčky. Některé dostaly větší prostor na hřišti, ale všechny utkání odbojovaly na 100%, což se projevilo v čistém kontě Pešková. Během zápasu jsme si vytvořili mnoho šancí, ale ujaly se pouze dvě zakončení Virglerové. Více za svá záda bratr Saši Novákové nepustil – 2:0.

FKR: Pešková – Čechová A., Tvrzová, Jelínková, Valdhansová, Ptáková, Nytrová, Urbanová, Nováková, Fenclová, Pazdernatá, Vopatová, Virglerová. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

   Tomáš Pešek: „Kluci z SKP měli před zápasem trénink v nohách, ale nemyslím si, že by právě tenhle faktor rozhodl. Holky hrály dobře, byly nebezpečné dopředu a zezadu to měly dobře zajištěné. Soupeř neměl tolik prostoru, kolik by potřeboval a to bylo důležité. Šance byly po celý zápas k vidění na obou stranách, ale chvilkami to vypadalo, že se z utkání bude radovat fanoušek defenzivního fotbalu a utkání skončí bez branek. Pak jsme ale udeřili a dostali se do vedení. Ustáli jsme velké šance soupeře díky dobré práci obránkyň nebo dobrým zákrokům Peškové v brance. Na druhou stranu jsme mohli přidat uklidňující branku daleko dříve. Ta ale nakonec přišla a zápas jsme už dohráli. Líbil se mi výkon celého týmu. Obrovským plusem je snad první čisté konto, které dodá nejen naší brankářce, ale celému týmu odvahu a chuť tento nevšední úspěch zopakovat v dalších zápasech. Těžký zápas zvládnutý vítězně a s čistým kontem, fantazie. Jedeme dál.“

FK Rakovník

   Marek Tvrz: „Utkání zhodnotím po stránce individuálních výkonů. Skvěle poslední týdny hraje Tonča Nytrová, která se nezbavuje míče, naopak si s ním chce zahrát. Do formy se rovněž dostala také Domča Virglerová, která střílí několik zápasů po sobě branky a je velmi nebezpečná pro soupeře. V utkání velmi dobře fungovala defenzivní trojice dívek – Tvrzová, Fenclová a Ptáková. Všechny tři holky výrazně pomohly Peškové k čistému kontu. Anička dnes pomohla holkám hrou vysoko z branky, kdy sbírala téměř každý míč do svých rukou. Již delší dobu Sonča Vopatová individuálně převyšuje ostatní holky, ale v zápasech ji často chybí sebevědomí k větší samostatné akce. Ale nevypustí žádný souboj a naopak hraje skvěle kolektivně.

   Majda Pazdernatá, Nikča Valdhansová, Kačka Urbanová, Amálka Čechová v utkání skvěle doplňovaly starší holky a rovněž pracovaly pro tým a nechyběla snaha o individuální akci. Saša Nováková patří mezi naše nejrychlejší hráčky, ale dlouhodobě ji sráží horší koncovka. Pokud na ní zapracujeme, tak bude každý zápas dávat minimálně dvě branky. A zbývá Eliška Jelínková, která potřebuji vždy pořádně nastartovat, chytit se povedenou střelou, aby se dostala do zápasu. Tento zápas nastoupila s mladšíma holkama a troufám si tvrdit, že v této pětce byla lídrem. Zkrátka holky utkání zvládly po všech stránkách dobře, věřím, že chuť, snaha a velmi dobrá forma u některých holek vydrží.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *