stck
mesto

facebook

VÝBORNÝCH 15 MINUT ROZHODLO O VYSOKÉ VÝHŘE HOLEK

Rakovník – O první májové odpoledne se holky FK Rakovník střetly na nejkrásnější hrací ploše (hlavní hřiště Městského areálu SK Rakovník) na rakovnickém okresu s Čistou. Část holek absolvovala ráno trénink a druhá část odpoledne nastoupila do utkání. Vzhledem k nabitému programu do konce týdne (středa – zápas, čtvrtek – turnaj, pátek – zápas a neděle – zápas) je přirozené, že se holky protočí a všechny dostanou prostor se zúčastnit 2-3 akcí.

FK Rakovník – TJ Čistá 10:4 (8:0)

První střídání holek FK Rakovník v zápase bylo ještě zahřívací, ale od 4‘ se roztrhl s góly pytel a brankář Čisté lovil jeden míč ze sítě za druhým. Během devíti minut se prosadila 4x Jelínková a 3x Virglerová a holky vedly neuvěřitelných 7:0 ve 13‘. To tu ještě nebylo! Hrály skutečně velmi pohledně. Každá ztráta míče po Čistou byla velmi nebezpečná, protože šancí bylo ještě více a skóre mohlo být mnohem vyšší. Po sedmé brance přišel drobný útlum, ale stále jsme hosty nepouštěli před Peškovou, která pohodlně držela čisté konto. Ve 23‘ Jelínková vstřelila svůj pátý gól a stanovila skóre po prvním poločase na skvělých 8:0.

FK Rakovník FK Rakovník

Druhý poločas začal pro naše holky katastrofálně. Ve všech soubojích jsme byli pozdě a soupeř toho třikrát využil v rozmezí tří minut – 8:3. Nytrová přispěchala s rychlou odpovědí a zase všechny naše příznivce uklidnila – 9:3. V 35‘ vstřelila svoji čtvrtou branku Virglerová a „desítka“ byla na světě – 10:3. Poslední slovo měli hosté, kteří pouze kosmeticky upravili skóre na 10:4. Holky FK Rakovník zvládly po Hředlích porazit druhý tým v Okresním přeboru starších přípravek. Nutno podotknout, že naprosto zaslouženě, protože v prvním poločase byl mezi týmy enormní rozdíl.

FKR: Pešková – Vopatová, Fenclová, Tvrzová, Livitt – Čechová A., Virglerová – Nováková, Nytrová, Jelínková. Trenéři: Marek Tvrz a Tomáš Pešek.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Marek Tvrz: „Utkání je třeba rozdělit do dvou zcela rozdílných pasáží. První pasáž bylo zhruba prvních patnáct minut, kdy jsme předvedli výborný výkon s velkým v. Nechybělo v něm nasazení, důraz, přesnost i pohyb. První poločas jsme ještě dohráli ve slušném udržovacím režimu, kdy jsme soupeře do ničeho nepustili. Druhý poločas byla ale zcela jiná písnička. V podstatě všechny čtyři atributy z výkonu z prvního poločasu se nám vytratily. Proto jsme také druhý poločas prohráli 4:2. Zápas trvá od první do poslední minuty, takže za první poločas (zejména prvních patnáct minut) klobouk dolů před holkami, ale za druhý poločas musím holky pokárat, protože s ním jsme opravdu spokojeni nebyli. A marně hledám racionální vysvětlení, proč jsme během chvilky předvedli diametrálně odlišný výkon.“

Tomáš Pešek: „Tenhle zápas se hodnotí úplně jinak než předešlý v Roztokách. Samozřejmě to je dáno i kvalitou soupeře a také tím, že jsme byli v plné palbě a odehráli to se staršími holkami doplněné o dvě mladší princezny. Do zápasu jsme vlétli jako uragán a Jelínková po zranění zkompletovala hattrick. Byť se v zápase střelecky prosazovala, nutno říci, že z jednoduchých situací, tak na ní byl znát tréninkový výpadek z důvodu onemocnění. První patnáctiminutovka patřila bezesporu nám a soupeři jsme nic nedovolili. Poté se poločas jen dohrál, úplně jsme opustili od našeho nasazení a nebylo tam zkrátka nic.

Druhý poločas už nebyl tak povedený. Nelíbil se mi především vstup do něj, kdy si necháme dát zbytečné branky. Ze strany hostí to byla místy bouchaná a my jsme se oproti první půli tolik do šancí nedostávali. Výsledek hovoří jasně, ale mohlo to být daleko vyšším rozdílem. Maximální spokojenost panuje se začátkem zápasu, na druhou stranu nemůžeme být nespokojeni, když vyhrajeme takto vysokým rozdílem. I přesto musím konstatovat, že po herní stránce jsme měli navíc, vysoký náskok holky trochu uspal a pak to také tak vypadalo. Tak či onak byl pozápasový vítězný pokřik na místě.“

HODNOCENÍ HRÁČEK

Anna Pešková

První poločas a jistá rozehrávka. Druhý poločas mohla při některých situacích reagovat mnohem rychleji a důrazněji podobně jako zbytek obrany. Troufám si říci, že zcela zbytečně přišla o své první čisté konto. Soupeř ji neprověřil podobně jako třeba Roztoky.

Soňa Vopatová

Naše nejlepší hráčka! I když to tak možná z tribuny a dle střelecké listiny nevypadá, ale Sonča dnes vyhrála téměř všechny soubojově a všechny míče se snažila poctivě rozehrát nebo sama chtěla hrát směrem dopředu. Takže velká pochvala.

Sofia Lara Livitt

Předvedla poctivý výkon. V první půli téměř bezchybná. V druhé půli se nachomýtla spolu s Míšou k nepovedenému začátku druhé půle. Ale její výkon jde nahoru po delší pauze. Jen je třeba klást velký důraz na rychlejší hru s míčem.

Viktorie Fenclová

Jsem rád, že minulý výkon v Roztokách byl pouze krátkodobým výpadkem formy. Dnes předvedla jistý výkon. Byla u řady nebezpečných situací po autech, takže spokojenost. Se Soňou vytvořila velmi dobře fungující obrannou dvojici.

Michaela Tvrzová

Soubojově silná, za což patří velká pochvala. Ale stejně jako Sofi se nachomýtla k nepovedenému začátku druhé půle, kdy chyběl důraz a pohotovější reakce. Zrychlit hru s míčem a bude to dobré.

Amélie Čechová

První poločas se svezla s dobrým výkonem týmu, ale přesto vynikla její nepřesnost v některých situacích. Ale věřím, že se jednalo podobně jako minule u Viky o krátkodobý výpadek formy. Chyběla mi dnes přesnost, ale i drzost v soubojích 1×1.

Dominika Virglerová

Čtyři branky jsou pěkné skóre, které mohlo být i vyšší. Druhý poločas zbytečně opouštěla střed hřiště, ale jinak předvedla zodpovědný výkon, u kterého mi nechyběla odvaha o individuální akci.

Alexandra Nováková

Jako jediná se z útočníků neprosadila, ale připravila branky pro své spoluhráčky a bojovala. Takže bych řekl, že stabilní výkon. Postrádám v některých situacích větší tah na branku, protože rychlostně na to Saša rozhodně má.

Eliška Jelínková

Pět branek, kdy byla sama před brankářem, ale všechno to byla jistá zakončení, za což musím udělit velkou pochvalu. Ale chybělo mi uvolnění 1×1. Eliška byla dlouho nemocná a absolvovala jediný trénink po nemoci, takže věřím, že se do 12. 5. dostane zpět do formy, aby v Hradci Králové předvedla výkon, který vystřihla proti Hředlím.

Antonie Nytrová

Tonča nevypustí jediný souboj. Dokonce se nebojí do souboje vlétnout ani tzv. „po zadku“. Svůj bojovný výkon podtrhla střeleckým účtem, kde byly dvě branky. Kvalitní poctivý výkon po celý zápas. Nechyběla mi snaha o uvolnění 1×1, pouze je třeba zapracovat na kvalitě zakončení.